Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
تغذیه چین چیلا ها و 3 مسئله مهم حیاتی در مورد آن – مجله آسان طب

تغذیه چین چیلا ها و 3 مسئله مهم حیاتی در مورد آن

چین چیلا ها دستگاه گوارش بسیار ظریف و حساسی دارند که نیاز های مربوط به خود را دارا می باشد . غذای خرگوش به هیچ وجه نیاز های غذایی و ارزش های غذایی چین چیلا را برطرف نمی سازد و تنها موجب می گردد چین چیلا اضافه وزن پیدا کرده و چاق گردد. در ادامه ی این بخش درباره ی تغذیه چین چیلا ها صحبت می کنیم و به بررسی نکاتی در این مورد می پردازیم.
 
تغذیه چین چیلا

تغذیه چین چیلا

خوراک ابتدایی و پایه برای چین چیلا پلت می باشد . چین چیلا نظیر سایر حیوانات خانگی نمی باشد و تنها مقدار کمی غذا در زمان می خورد ! بنابر این جای نگرانی برای رژیم غذایی چین چیلا وجود ندارد . به هرحال شما باید همیشه پلت چین چیلا را تمیز نگه دارید ، بدین معنی که نگذارید مدفوع چن چیلا داخل ظرف غذا بریزد ! جهت جلوگیری از کثیف شدن و تلف شدن غذا مقدار کمی غذا در اختیار چین چیلای خود قرار دهید . 
در طول مدت زمانی که به چین چیلا پلت می دهید باید از علف خشک نیز استفاده نمایید. این علف های خشک می توانند مدت زمان طولانی یعنی تا زمان خورده شدن در قفس باقی بمانند .
همچنین شما باید دو مورد دیگر را به رژیم غذایی چین چیلا اضافه نمایید. این دو مورد ویتامین و مینرال، دانه های میکس شده می باشند .
هر روز شما باید یک قاشق چای خوری برای چین چیلای خود از این میکس دانه ها بریزید . همچنین باید به یاد داشته باشید چین چیلا ها علاقه خاصی به خوردن این غذا دارند و هر چه قدر در ظرف غذا بریزید آن ها حتما می خورند .بنابر این نباید انتظار داشته باشید اگر مقدار زیادی ریخته اید در چند روز متوالی در ظرف غذا باقی بماند .

هر روز مقدار مورد نظر خود را در ظرف غذا ریخته و مطمئن گردید که چین چیلا به ظرف دسترسی داشته باشد و می تواند غذا را بخورد . حتما ظرف غذا را طوری قرار بدهید که اگر چندین چین چیلا دارید همه ی آن ها موفق به خوردن غذا گردند. 

تغذیه چین چیلا

مطالعه بفرمایید : بستر چین چیلا و زمان مناسب جهت تعویض بستر

نقش تشویقی تغذیه چین چیلا

آخرین آیتمی که شما باید به چین چیلای خود بدهید تشویقی ها می باشند . شما می توانید تشویقی چین چیلا را از مغازه های حیوان فروشی ( پت شاپ ها ) تهیه کنید و یا خودتان به چین چیلا کشمش دهید (فقط به عنوان تشویقی) . چین چیلا ها علاقه بسیاری به کشمش دارند و کشمش را به بقیه تشویقی ها ترجیح می دهند . دقیقا مانند مخلوط دانه ها شما باید در استفاده مقدار کشمش محدودیت قرار بدهید .

تغذیه چین چیلا

تنظیم وقت تغذیه چین چیلا

بر طبق تحقیقات انجام شده در مجله ی پزشکی آسان طب ؛ باید همیشه سعی کنید پلت و ترکیب دانه ها را در یک زمان مشخصی به چین چیلای خود بدهید. یک زمان مشخص می تواند برای چین چیلا بسیار راحت تر باشد . در واقع معمولا چین چیلا ها زمانی که غذایشان دیر شده باشد با گاز گرفتن قفس یا در آوردن صدای به خصوصی شما را در جریان می گذارند . دادن تشویقی به چین چیلا پیش از رفتن به رختخواب می تواند در آموزش حیوان موثر باشد . 

 

تعویض تغذیه چین چیلا


همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ اگر شما نیاز دارید تا رژیم غذایی چین چیلای خود را تغییر دهید ، این کار را به آرامی انجام بدهید . تعویض غذا به صورت ناگهانی باعث آسیب دیدن چین چیلای شما می گردد . بهترین راه ترکیب کردن غذای جدید با غذای قدیمی می باشد. این کار را به آرامی انجام داده و هر بار مقدار غذای جدید را افزایش بدهید ، این گونه شما تغییر رژیم غذایی را به طور ناگهانی نداده اید .

تغذیه چین چیلا

نقش آب در تغذیه چین چیلا

شما باید در طول دادن غذا به چین چیلای خود آب را نیز در اختیار او قرار دهید . ما استفاده از آب مقطر یا آب های معدنی و تصفیه شده برای چین چیلا پیشنهاد می کنیم ، زیرا این مسئله که اب شیر دارای باکتری های مضر و مواد شیمیای همانند کلر است به اثبات رسیده است .بنابر این بهتر است در این مورد ریسک نکنید. چین چیلا ها به طور معمول آب زیادی نمی نوشند بنابر این شما مجبور نیستید هزینه زیادی بابت آب پرداخت کنید. 

 
 
 
‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52