قانون سگ ها و بررسی 7 مورد از آنها در آمریکا و اروپا

نگهداری  از حیوانات خانگی یکی از بزرگ ترین سوژه های قرن 21 شده است. ایران نیز از این مسئله مستثنی نیست. با این تفاوت که برخی از افراد هیچ احترامی برای قانون و یا اعتقادی به ایجاد قوانین برای حیوانات ندارند. گواه این مطلب به چندی پیش باز می گردد. صاحب سگی، بیمار حیوان خود را به مطبی برده بود و در هنگامی که سگش بدون دلیل بر روی میز دستشویی دستشویی کرد معترض شد که شما نباید به سگ من می گفتید :” وای کار بد، سگ بد …” . در ادامه درباره ی 7 مورد از قانون سگ ها بر طبق قوانین مختلف آمریکا و اروپا با هم صحبت می کنیم .

قانون سگ ها و بررسی 7 مورد از آنها در آمریکا و اروپا
قانون سگ ها

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ پرسش این جاست آیا قوانینی برای سگ ها در دنیا وجود دارد؟ جهت درک این مطلب نگاهی دقیق به کتاب فروشی های آمریکا و اروپا انداخته ایم و پس از یک ماه توانستیم کتابی تحت عنوان dog bible تهیه نموده و بالاخره موفق به مطالعه آن شدیم و با قوانین مختلف آمریکا و اروپا در ارتباط با سگ ها آشنا گشتیم. البته شماری از قوانین در بعضی از ایالات آمریکا و برخی کشور های اروپایی وضع شده است که با یکدیگر دارای تفاوت اندکی می باشند.

در ابتدا ممکن است فکر کنید این قوانین در ارتباط با حمایت از سگ هاست اما بسیاری از قوانین، سخت گیری هایی را برای سگ ها به وجود می آورد و برخی از قوانین در ارتباط با حمایت از انسان ها و سایر حیوانات می باشد. در ادامه به مرور قوانین می پردازیم.

قانون سگ ها و بررسی 7 مورد از آنها در آمریکا و اروپا

مکان ها در قانون سگ ها

طبق قانون مکان ها ( place laws ) ، ورود سگ ها در برخی از مکان ها نظیر هتل ها و رستوران ها ممنوع می باشد.

قانون نژاد ها

قانون نژاد ها ( Breed bans ) در سال های اخیر در بسیاری از کشور ها ، ایالت ها و شهر ها وضع شده است. هدف این قانون بیشتر نژاد های گروه bull نظیر پیت بول و سگ های نژاد گارد نظیر روتوایلر ، دوبرمن، ماستیف ، ژرمن شفرد و غیره را در بر می گیرد. صاحبان این سگ ها باید به سگ های خود آموزش دهند تا به دیگران آسیب وارد نکنند و سگ هایی که عصبی باشند باید با پوزه بند به بیرون بروند و مجوز عدم حمله به دیگران را دریافت کنند. در برخی از شهر های آمریکا این قانون برای آپارتمان ها نیز وضع شده است.

نقش قلاده در قانون سگ ها

در قانون قلاده ( Leash lawe ) ، سگ در معابر عمومی و یا پارک های که استفاده از آن برای عموم آزاد می باشد حق تردد بدون قلاده را ندارند. این قانون عاملی است تا از گاز گرفتن سگ جلوگیری گردد و از بروز خطر برخورد سگ ها با اتومبیل جلوگیری شود. در برخی از ایالت های آمریکا طول بند قلاده نباید بیش از 6 فوت باشد.

قانون سگ ها و بررسی 7 مورد از آنها در آمریکا و اروپا

قانون سگ های مزرعه

در قانون سگ های مزرعه ( Live stock law ) سگ ها باید به صورتی تعلیم داده شوند تا به سایر حیوانات مزرعه حمله نکنند. به این سگ ها گواهی عدم حمله به حیوانات مزرعه می دهند. با توجه به حق تیر در آمریکا کشتن این سگ ها توسط همسایه حتی در صورتیکه وارد حریم خصوصی آن ها وارد شده باشد مجاز نخواهد بود.

قانون بد رفتاری با سگ

قانون بد رفتاری با سگ ( Animal cruelty law ) جهت حمایت از سگ ها وضع شده است. نخستین بار این قانون در سال 1800 برای سگ های کاری وضع شد تا از دشنام صاحبان سگ ها یا دیگران نجات پیدا کنند.

در حال حاضر با توجه به حمایت انجمن های حمایت از حیوانات ، این قانون گستردگی بیشتر یافته است به طوری که طبق این قانون در صورت بد رفتاری صاحب حیوان با سگ از تذکر کتبی ، دریافت سگ از صاحبش و واگذاری آن به افرادی که حیوان را دوست داشته باشند و حتی جریمه ی نقدی و زندان وضع شده است. اما این نکته جالب اینجاست که در صورتی که سایر افراد به طور مثال همسایه و یا دامپزشک با حیوان بدرفتاری کنند اگر دلیل بد رفتاری عدم تربیت سگ باشد صاحب سگ باید خسارت پرداخت کرده و حتی ممکن است از نگهداری حیوان محروم گردد.

قانون سگ ها و بررسی 7 مورد از آنها در آمریکا و اروپادر متن این قانون مثالی مثالی مشاهده می شود که نوشته است اگر سگی در مشاعات ساختمان بر روی پای کسی دستشویی نماید و یا پای کسی را گاز گیرد و همسایه ناگزیر مجبور به عکس العمل گردد صاحب حیوان به علت عدم تربیت مناسب مقصر شناخته می شود .

قانون جمع آوری مدفوع  از قانون سگ ها

قانون جمع آوری مدفوع ( poop scoop ) در بعضی از ایالت های آمریکا و در برخی از شهر های اروپا وضع شده است. صاحب حیوان باید مدفوع سگ خود را از کوچه ها و یا پارک ها جمع آوری کند. در ایالات متحده آمریکا افرادی که این کار را انجام ندهند بین 25 تا هزار دلار جریمه می گردند.

حکم صدا در قانون سگ ها

حکم صدا ( Noise ordinances ) در برخی از شهر های آمریکا وضع شده است. این قانون برای سگ هایی است که صاحبان آن ها ساعت ها در خارج از خانه مشغول کار کردن می باشند و سگشان از تنهایی شروع به پارس کردن می کند. در این قانون بعد از شکایت همسایه ها در مرحله ی اول از صاحب سگ تعهد کتبی برای کنترل پارس سگ گرفته می شود ، در صورتیکه سگ همچنان به پارس کردن ادامه بدهد سگ را به بازداشتگاه حیوانات پر سر و صدا انتقال می دهند و پس از آموزش ، سگ را به فرد دیگری می دهند.

 

 

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا