اگزوتیک یا حیوانات خانگی خاص و 7 دسته از آنها

بسیاری از افراد معنای کلمه ا گزوتیک را نمی دانند و به همین علت نا آگاهی در انتخاب دامپزشک مجرب ناموفق می باشند. واژه اگزوتیک (Exotic) به معنای غیر معمول یا متفاوت به حیوان خانگی خاص اتلاق می گردد ، به عبارت دیگر هر موجود خانگی غیر از سگ و گربه نام دارد که به هفت گروه اصلی تقسیم می گردند. در ادامه این هفت گروه در تقسیم بندی حیوانات ا گزوتیک را به شما معرفی خواهیم نمود.

اگزوتیک یا حیوانات خانگی خاص

حیوانات ا گزوتیک

حیوان خانگی خاص ترجمه ی نه چندان دقیق واژه Exotic pet می باشد. واژه ا گزوتیک به معنای غیر معمول ، متفاوت و غیره به گونه های جانوری اتلاق می گردد که در شرایط عادی و به طور معمول به عنوان حیوان خانگی نگهداری نمی گردند و اغلب نگهداری از آن ها غیر قانونی می باشد( به طور مثال شیر سفید! ) . این تعریف از منطقه ای به منطقه دیگر و از فرهنگی به فرهنگ دیگر ممکن است حیوانات متفاوتی را شامل گردد.

تعریف اگزوتیک

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ در این قسمت باید بگوییم که تعریف بهتر و عام تری برای کلمه ی اگزوتیک وجود دارد به این ترتیب که هر موجود خانگی غیر از سگ و گربه ( از باکتری تا دایناسور! ) فارغ از این که چقدر عجیب ، خاص ، یا متفاوت باشد ؛ ا گزوتیک نام می گیرد.
اما آخرین تعریف ، تعریفی است که جهت سهولت در مطالعه و آموزش از حیوانات خانگی خاص ارائه می دهیم . براساس تقسیم بندی دکتر اگزوتیک ، حیوانات خانگی خاص در هفت دسته اصلی قرار می گیرند و هر نوع حیوان خانگی دیگری که در این دسته بندی قرار نمی گیرد ، اگر چه باز اگزوتیک تلقی می گردد ، اما در زمره حیوانات “حیات وحش” قرار دارد و به طور جداگانه مطالعه و بررسی می گردد.

تقسیم بندی اگزوتیک ( حیوانات خانگی خاص )

گروه های هفت گانه حیوانات خانگی خاص بر اساس تقسیم بندی دکتر حیوانات اگزوتیک عبارت اند از :

  1. پستانداران کوچک (خرگوش ، خوکچه هندی ، سنجاب ، جوجه تیغی ، همستر و غیره در این گروه جای دارند.)
  2. ماهیان آکواریومی
  3. پرندگان زینتی
  4. خزندگان و دو زیستان (انواع مار ، مارمولک ، لاک پشت ، قورباغه ، سمندر و غیره در این دسته می باشند.)
  5. پرندگان شکاری
  6. بی مهرگان (تارانتولا ، عقرب ، جیرجیرک و غیره در این گروه قرار دارند.)
  7. نخستین ها (میمون ها )

اگزوتیک یا حیوانات خانگی خاص

از این پس و برای سهولت هر جا که در مورد حیوان خانگی خاص صحبت می کنیم ، منظور ما حیوان خانگی خاصی متعلق به یکی ازاین گروه های هفت گانه می باشد.

 

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫3/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا