روش جدید درمان سرطان پروستات کشف شد!

گزارش‌های منتشرشده نشان می‌دهند که روش جدید درمان سرطان پروستات توسط دانشمندان کشف شده است. اینطور که پیداست، با قطع مصرف اسید چرب می‌توان به کاهش پیشرفت سرطان پروستات امیدوار بود.

تحقیقات جدید نشان می‌دهند که اسید های چرب باعث رشد سرطان پروستات می‌شوند. به نظر می‌رسد که قطع مصرف اسید چرب باعث کند شدن پیشرفت سرطان پروستات شده و ممکن است یک روش جدید درمان سرطان پروستات باشد.

رنه تیلور (Renea Taylor)، معاون برنامه سرطان در موسسه Monash Biomedical واقع در استرالیا و پروفسور متیو وات (Matthew Watt)، رئیس بخش فیزیولوژی دانشگاه ملبورن، مسئولیت تحقیقات جدید را بر عهده داشتند.

محققان در این رابطه اظهار داشتند:

با اینکه سرطان پروستات به آرامی رشد می‌کند، اما جلوگیری از رسیدن به مرحله پیشرفت، دشوار بوده و این چیزی است که موجب می‌شود تومور های پروستات حالت تهاجمی بگیرند. آن‌ها قصد داشتند به چگونگی تفاوت متابولیسم سرطان پروستات از سرطان‌های دیگر دست یابند.

رنه تیلور در این رابطه معتقد است:

ارتباط قوی میان چاقی، رژیم های غذایی و نتایج ضعیف در مردانی که در حال توسعه سرطان پروستات هستند، وجود دارد. افرادی که اسید چرب زیادی مصرف می‌کنند، احتمالا مبتلا به سرطان پروستات با حالت تهاجمی بیشتری هستند.

دانشمندان قصد داشتند با تحقیقاتی که انجام می‌دهند، ارتباط میان کاهش مصرف اسید چرب و جلوگیری از پیشرفت سرطان پروستات را مورد بررسی قرار دهند.

روش جدید برای درمان سرطان پروستات

دانشمندان نمونه‌هایی را از افراد مبتلا به سرطان پروستات گرفتند و به موش‌ها تزریق کردند؛ آن‌ها دریافتند که جذب اسید چرب در افراد مبتلا به سرطان پروستات بسیار بالا بوده و حتی می‌توان گفت که انرژی تومورها را فراهم می‌کند.

اینطور که پیداست، محققان در آزمایش‌های خود به این نتیجه رسیدند که یک عامل با نام CD36 باعث انتقال اسید چرب شده و این تغییرات متابولیکی را ایجاد می‌کند، همچنین عامل مربوطه تعامل ویژه‌ای با انواع سرطان پروستات دارد.

دانشمندان موفق شدند ژن انتقال‌دهنده اسیدهای چرب را نابود کنند و اثرات آن را بر روی جوندگان با سرطان پروستات مورد آزمایش قرار دهند. از بین بردن این ژن باعث شد چربی‌هایی که منجر به تومور می‌شدند، کاهش یابند و در نتیجه کاهش پیشرفت سرطان پروستات حاصل شد.

دانشمندان معتقدند که نابودسازی ژن مربوطه می‌تواند در کاهش شدت بیماری سرطان پروستات تاثیرگذار باشد؛ آن‌ها بر این باورند که توانسته‌اند روش جدید درمان سرطان پروستات یا جلوگیری از شدت توسعه آن را پیدا کنند.

محققان اظهار داشتند:

یافته‌ها به خوبی تاثیر هدف قرار دادن CD36 که وظیفه جذب اسید چرب دارد را با کاهش پیشرفت سرطان پروستات نشان می‌دهد؛ این موضوع می‌تواند به عنوان روش جدید درمان بیماری یا کاهش سرعت پیشرفت آن شناخته شود.

پروفسور وات در رابطه با یافته‌ها نظر مشابهی دارد و می‌گوید:

ما سالیان طولانی درباره تاثیرات متابولیسم اسیدهای چرب که موجب ایجاد بیماری های مزمن می‌شوند، اطلاع داشتیم. به کارگیری روش جدید درمان برای کسانی که در حال پیشرفت سرطان پروستات هستند و همچنین کسب نتیجه دلخواه یا همان کاهش رشد بیماری، عمیقا رضایت‌بخش است.

مردانی که دچار بیماری هستند، لازم است درمان را قبل از آن که وارد مراحل سخت شوند، آغاز کنند. بر اساس گزارش انجمن سرطان آمریکا، پزشکان در سال 2019 میلادی، سرطان پروستات را در 175 هزار نفر، تشخیص دادند.

منبع: Medicalnewstoday

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا