جلوگیری از کمر درد در محل کار

در این حالت دیسکهای ستون شما کمتر تحت فشار قرار می گیرند بنابراین هر چند وقت یکبار به پشتی صندلی خود تکیه دهید و خودتان را به عقب بکشید. می توانید در هنگام صحبت کردن با تلفن و یا با همکارتان در این حالت بنشینید. در ادامه به بررسی روش‌های پیشگیری از کمر درد خواهیم پرداخت.

کمر درد

جلوگیری از کمر درد : از صندلی مناسب استفاده کنید

شاید باور نکنید که صندلی نامناسب می تواند منشاء اصلی کمر درد شما باشد اما این حقیقت دارد. صندلی مناسب باید طوری طراحی شده باشد که از قسمت پایین ستون فقرات محافظت کند و وقتی به صفحه کامپیوترتان نگاه می کنید، سرتان به طرف جلو خم نشود.

جلوگیری از کمر درد : پاهایتان را روی هم نیندازید

کمر درد

حتی شاید به این موضوع فکر هم نکرده باشید اما هر روز در سر کارتان مرتبا این کار را انجام می دهید. گاهی بصورت ناخودآگاه در این حالت می نشینیم و گاهی بخاطر اینکه بیشتر احساس راحتی می کنیم این حالت نشستن را انتخاب می کنیم اما در هر دو صورت این روش نشستن باعث می شود به پاهایتان فشار وارد شود و علاوه بر این یکی از دلایل اصلی کمردردها، این نوع نشستن است.

جلوگیری از کمر درد : بایستید

این ساده ترین راه برای جلوگیری از کمردرد است. هر نیم ساعت یکبار بلند شوید و چند دقیقه قدم بزنید. اگر با همکارتان کاری دارید به جای فرستادن ایمیل پیش او بروید، از مدیرتان بخواهید به جای اینکه در اتاق کنفرانس جلسات را برگزار کند در حال قدم زدن و بیرون از ساختمان محل کار این جلسات را برگزار کند، در هنگام پایین آمدن از پله ها نیز سعی کنید به جای آسانسور از پله ها استفاده کنید. این کارها به فعال شدن و آزاد شدن انرژی موجود در ماهیچه های شما کمک می کند و باعث می شود کمتر دچار کمر درد شوید و چشمانتان کمی استراحت کنند.
‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا