مختصری از خواص نمک طعام

طبیعت نمک طعام گرم و خشک است. خوردن نمک طعام قبل از غذا سبب تحریک ترشحات بزاق و ترشحات معده می شود و این عمل سبب هضم سریع مواد غذایی می گردد. نمک طعام می تواند حرارت غریزی بدن را بالا ببرد. این ملح در تنظیم فشار اسمزی مایعات بدن دخالت دارد و در بسیاری از کارهای حیاتی بدن نقش عمده را عهده دار می باشد. نمک طعام کشنده میکرب و ضد تعفن است. اگر نمک طعام را مدتی با پوست بدن مجاور سازیم پوست بدن را زخم می کند از این جهت است که گاهی برای زودتر دهن باز کردن زخم ها به لواشک ساخته شده مقداری نمک اضافه می نمایند. در این بخش درباره خواص نمک طعام اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

خواص نمک طعام
خواص نمک طعام

خواص نمک طعام

گاهی در بعضی از بیماری های جلدی پزشکان قدیم دستور می داده اند که بیمار حمام آب نمک بگیرد . در چنین هنگامی می باید در هر صد کیلوگرم آب سه کیلوگرم نمک حل شود و آن را گرم یا نیمگرم کرده و بدن را در آن آب قرار دهند . برای بسیاری از زخم ها مفید است به خصوص زخم سفیدی که در دهان پیدا می شود و مانند جایی از بدن است که تاول زده باشد و سوزش زیاد دارد و داروی مفید برای آن ضماد نمک طعام در روی آن و مصرف نکردن غذاهای سرد و تر و خوردن غذاهای گرم و خشک است که با انجام این دستور زخم ها ظرف مدت 24 ساعت بهبودی حاصل می کنند .

به گزارش بخش سلامت سایت آسان طب وقتی دندان کنده می شود بهتر است آب نمک جوشیده را که درجه حرارت آن ملایم شده در دهان مضمضه کنند ، ضمن شستشوی خونهای لخته شده داخل دهان را نیز ضدعفونی می کند ، در این حالت آب نمک باید ملایم باشد . بسیاری از دردهای مفصلی را مانند نوعی درد زانو یا سایر دردهای مفاصل که در اثر تجمع رطوبت عارض شده است می توان با گذاشتن نمک گرم بر عضو ، درد آن را ساکت نمود . وقتی عضوی از بدن پرش می کند اکثر مواقع با گذاشتن نمک طعام گرم کرده بر روی عضو ، پرش آن ساکت می گردد.

خواص نمک طعام
خواص نمک طعام

در مداوای بعضی از دردهای مفصلی باید نمک طعام را در ابغوره حل کنند و کمی گرم کرده بر عضو بمالند ضمنا مقداری آبغوره بخورند ، دردهای مفصلی اکثرا بهبود می یابند .

روایت کرده اند که رسول اکرم (ص) به علی بن ابیطالب (ع) می فرماید میل کند مقداری نمک در لقمه ی اول غذا و در پایان غذا خوردن نیز ختم کند طعام خود را با خوردن مقداری نمک طعام در این صورت بدن انسان نسبت به تعدادی از بیماری ها مصونیت حاصل می کند که از جمله آنها جنون و جذام و برص می باشد .

خواص نمک طعام
خواص نمک طعام

خواص نمک طعام برای ما زیاد است. همانگونه که در زمان ائمه نمک طعام و نان و گاهی هم روغن حیوانی را با هم میخوردند و این خوراکی خواص بسیاری برای ما دارد.

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا