ابراز وجود مثبت و سالم چگونه است ؟

ابراز وجود کردن ، نقطه مقابل دل و جرات نداشتن است . آیا تا به حال اتفاق افتاده است کسی به اصطلاح ، توی صف بزند و به ناحق جلوتر از شما بایستد ؟ آیا برای نه گفتن به کسانی که می خواهند به هر شکل نظراتشان را به شما تحمیل کنند مشکل دارید. رفتار توام با جرات به شما امکان می دهد تا با رعایت منافع خویش ، روی پای خود بایستید و بدون تشویش و به راحتی احساسات صادقانه خود را ابراز کنید و حق خود را از دیگران مطالبه نمایید .

ابراز وجود مثبت و سالم
ابراز وجود مثبت و سالم

ابراز وجود مثبت و سالم 

 ابراز وجود کردن از اضطراب احتمالی برخورد با دیگران می کاهد . اگر روی پای خود بایستیم و ابراز وجود کنیم بدون توجه به اینکه در حال حاضر در چه شرایطی هستیم از شدت استرس خود می کاهیم .کسی که توانایی ابراز وجود و بیان احساسات خود را داردبه راحتی می تواند درباره طرز زندگی خود تصمیم بگیرد ، راهش را خودش انتخاب کند ، قاطعانه جواب نه بدهد ، همیشه مطابق آداب و رسوم عمل نکند .

به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، ابراز وجود کردن میزان برابری میان انسانها را افزایش می دهد و به ما امکان می دهد تا به سود خود اقدام کنیم و بدون اضطراب روی پای خود بایستیم و احساسات خود را صادقانه و با خیالی راحت ابراز کنیم . به ما امکان می دهد تا بدون ضایع کردن حق کسی خود را به دست آوریم . روی پای خود ایستادن یعنی بتوانید در وقت مناسب نه بگویید .محدودیت هایی برای زمان و نیروی خود در نظر بگیرید ، نسبت به خشم و تحقیر دیگران واکنش نشان دهید و در صورت نیاز ، ابراز عقیده کنید و یا از عقیده مطرح شده دفاع کنید . ابراز وجود کردن تایید خویشتن به شکلی مثبت است که در عین حال به حقوق دیگران اجحاف نمی شود .

ابراز وجود مثبت و سالم
ابراز وجود مثبت و سالم

از بارزترین جنبه های رفتاری هنگام صحبت با اشخاص این است که شما کجا را نگاه می کنید اگر مستقیم به چشمان وی نگاه کنید می توانید اعتماد به نفس ، شجاعت ، صمیمی بودن و هوشیاری خود را به وی بفهمانید ولی بدانید که نگریستن به چشمان افراد حد و حدود دارد که معمولا متناسب با فرهنگ آن جامعه است وباید رعایت شود .

حالت نشستن و ایستادن ، قدرت نسبی اشخاص را تغییر می دهد . در شرایطی که از شما می خواند برای دفاع از خود روی پای خود بایستید و حرفتان را بزنید . قرار دادن بدن در حالت قائم و پویا و قرار گرفتن رو در رو با شخص مخاطب میزان ابراز وجود شما را افزایش می دهد .قرار دادن بدن در حالت انفعالی بی درنگ به مخاطب امتیاز می دهد . طرز استفاده از صدا ، عنصری حیاتی در ارتباطات ماست.اثرات خنده ، شادی و شادمانی  بر زندگی ما چیست ؟

کلامی که با دندانهای به هم فشرده شده و در حالت عصبانیت بر زبان می رانید با پیامی که در حالت خوش از دهان شما بیرون می اید ، تفاوت زیادی دارد . لحن صدا به ساده ترین شکل ممکن ، ذهنیت گوینده را مشخص می کند .برای انتقال پیام باید بتوانید روان صحبت کنید . لازم نیست که مدتی طولانی و به سرعت درباره موضوعی سخن بگویید ، اما اگر ضمن صحبت کردن مکث های طولانی بکنید احتمال خسته شدن کسانی که به حرف هایتان گوش می دهند ، زیاد است .

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا