طرز تهیه ترشی مخلوط جادویی و مواد لازم

ترشی مخلوط یکی از انواع ترشی است که طرفداران خاص خود را دارد و درکنار غذا طعم جدیدی به غذای ما میدهد.  سعی کنید هرگز ترشی را با ماست نخورید. این نکته را یاداوری میکنیم که شما میتوانید بر حسب سلیقه تان موادی را از مواد لازم حذف کرده یا مقدارش را کم و زیاد کنید . چون ترشی مخلوط اکثرا سلیقه ای است و به قول معروف هر کس هر چیزی در دستش می اید به ان اضافه می کند . اما خب موادی که ما پیشنهاد داده ایم به شرح زیر است .

طرز تهیه ترشی مخلوط

مواد لازم برای تهیه ترشی مخلوط

 گل کلم1/5 کیلوگرم
 برگ کلم 0/5 کیلوگرم
 سبزی معطر پاک کرده…. 0/5 کیلوگرم
 فلفل دلمه ای متوسط3 عدد
کرفس خرد شده0/5 کیلوگرم
لوبیا سبز خرد شده250 گرم
هویج خرد شده0/5 کیلوگرم
سیر2 بوته
فلفل سبز تند3 یا 4 عدد
بادمجان1 کیلوگرم
پیاز ریز0/5 کیلوگرم
موسیر خشک100 گرم
سیب زمینی ترشی0/5 کیلوگرم
نعنای خشک1 قاشق غذاخوری
نمک و فلفلبه اندازه لازم
زردچوبه1 قاشق غذاخوری
ادویه ترشی2 قاشق غذاخوری
سرکهبه اندازه لازم

مواد لازم برای ادویه ترشی مخلوط

 پودر گلپر100 گرم
 پودر تخم گشنیز50 گرم
 پودر زیره سبز50 گرم
 ریشه جوز بویا ( پودر شده)25 گرم
جوز رنده شده2 عدد
دارچینیک قاشق سوپخوری
فلفل سیاهیک قاشق سوپخوری
فلفل سبزیک قاشق سوپخوری
پودر رازیانه50 گرم

طرز تهیه ترشی مخلوط

طرز تهیه ترشی مخلوط

برای طرز تهیه ترشی مخلوط باید همه مواد را با دقت بشویید و بگذارید ابش کامل برود. گل کلم را زیاد بشویید. چون لای برگهایش میکروب و گل و لای زیادی ممکن است باشد. سعی کنید پیاز برای تهیه ترشی تان ریز باشد. اما اگر پیاز ریز پیدا نکردید میتوانید پیازهای درشت را با چاقو به چند تکه تقسیم کنید و به مواد ترشی اضافه کنید . مواد لازم را به سلیقه خود شکل داده و خرد کنید . البته این را بدانید که هرچه ریز تر خرد شود ترشی بهتر می شود .

در مورد بادمجان باید بگوییم که اولا لازم نیست پوستش را بکنید. دوما هم میتوانید بادمجان را خرد کنید هم بادمجان های خیلی ریز را به صورت کامل در ترشی بیندازید. سوما بهتر است برای رفع تلخی بادمجان ابتدا ان را با کمی سرکه بجوشانید. ان سرکه را به ترشی اضافه نکنید. سعی کنید سیر استفاده نکنید. موسیر برای ترشی بهتر است. هم عطر بهتری دارد. هم بوی بدی نمیدهد. موسیر را 24 ساعت در اب بخیسانید و سه بار اب انها را عوض کنید.

استفاده از سبزی خشک در ترشی مخلوط مناسب است. چون در تمام ترشی پخش می شود. همچنین میتوانید از سبزی تازه استفاده کنید اما انها را خوب ریز کنید. برای درست شدن ترشی از خشک بودن مواد مطمین شوید. مواد را در ظرف مورد نظر ریخته و سرکه را به ان اضافه کنید تا روی مواد را بگیرید. به گزارش آسان طب دو هفته اول به ترشی سر بزنید. ممکن است سرکه جذب مواد شده باشد. باز هم به ان سرکه اضافه کنید تا همه مواد داخل سرکه باشند.

سرکه طبیعی برای ترشی بهتر است. اما قبل از مصرف یکبار ان را بجوشانید تا خیالتان راحت شود ابی ندارد. اگر سرکه طبیعی نداشتید سرکه کارخانه ای استفاده کنید.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫4/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا