خواص بادمجان و مضرات بادمجان را بشناسید

خواص بادمجان برای سلامتی و رژیم لاغری بی نظیر است . بادمجان کالری کمی دارد (البته سرخ نشده) . از آن بسیاری از غذاهای ایرانی و خورشت ها تهیه می شود . برخی افراد فک میکنند چون بادمجان زیاد بو و مزه ندارد پس خاصیتی هم ندارد، اما اشتباه میکنند . بادمجان طبیعتی گرم و خشک داشته و دارای مواد معدنی و ویتامین هاست که بدن به آنها نیاز دارد. در این مقاله به بررسی برخی خواص بادمجان اشاره می کنیم .

خواص بادمجان و مضرات بادمجان

برخی خواص بادمجان

بادمجان جزو گروه سبزیجات و از خوردنی های کم کالری است . به گزارش اسان طب بادمجان هم سیر کننده است  و هم سبب کاهش وزن شما می شود . چون کالری کمی دارد . یکی از اصلی ترین خواص بادمجان کم کالری بودن آن است . کسانی که میخواهند لاغر شوند بادمجان را در وعده های غذایی خود بگنجانند. بادمجان دارای ویتامین و مواد معدنی زیادی است. بادمجان معده را قوی می کند . اگر دقت کرده باشید وقتی به بادمجان نمک میزنید آب زرد رنگی از آن خارج می شود . این آب برای کسانی که زیاد عرق میکنند بهترین داروست . دست و پای خودشان را مدام با ان اب بشویند .

اگر زگیل دارید بادمجان را بسوانید . سپس خاکستر ان را با سرکه ترکیب کنید و به خمیری تبدیل کنید . یادمجان برای تسکین استخوان شکسته و ضرب خورده استفاده می شود. به گزارش آسان طب برای این کار بادمجان را در فر بگذارید و نیم پز کنید. بعد آبش را کامل بگیرید. هرچه قدر آب داد نصف آن شکر سرخ بریزید و بنوشید. بادمجان تشنج را بند میاورد. در واقع ضد تشنج است. همچنین برای درمان صرع از بادمجان استفاده می شود.

بادمجان خام نخورید. هم تلخ است هم بیماری اسم و برونشیت را شدید میکند. بادمجان کاملا رسیده را استفاده کنید. بادمجان مدر و نرم کننده است . از خواص و فواید بادمجان اینست که بادمجان دارای آهن است و در درمان کم خونی موثر است. برای رفع ورم و التهاب عضو از بادمجان استفاده کنید. بادمجان یبوست را رفع می کند . اما تخمش یبوست اور است. برای درمان اسهال خونی برگ و پوست بادمجان را بجوشانید و جوشانده آن را میل کنید .  بادمجان از سکته قلبی جلوگیری میکند و رگها را باز میکند . بادمجان درمان مسمومیت های حاصل از قارچ سمی است .

خواص بادمجان

مضرات بادمجان

 اگر مشکلات گوارشی دارید بادمجان نخورید. همچنین کسانی که حساسیت دارند بادمجان نخورند. مخصوصا تخم بادمجان . چون چشم درد و کهیر می اورد . فلفل نیز موجب حساسیت می شود .
 
منبع : https://mag.asanteb.com
‫1/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا