Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
کشف 2 علت سرطان‌ دستگاه گوارش در ایران – مجله آسان طب

کشف 2 علت سرطان‌ دستگاه گوارش در ایران

سرطان دستگاه گوارش یکی از انواع سرطان است که در ایران هم شیوع پیدا کرده و بسیاری از افراد درگیر ان هستند. قبل از هر چیز بگوییم سرطان پایان زندگی نیست. خیلی از بیماران سرطانی بخاطر امید بالایی که داشتن توانستند در مقابل ان مقاومت کنند و مدت زیادی است که از بیماری شان گذشته و زنده اند. اولین قدم برای مقابله با سرطان امید است.
اخیرا 2 علت سرطان دستگاه گوارش در ایران کشف شده است که بهتر است شما هم ان را بشناسید. ما در این بخش از سایت آسان طب 2 علت سرطان دستگاه گوارش را برایتان بیان می کنیم.

علت سرطان‌ دستگاه گوارش چیست ؟

طبق بررسی های بدست امده حدودا  60 درصد سرطان‌ ها در ایران شامل سرطان دستگاه گوارش (مری، معده ، لوزالمعده) است. همچنین متأسفانه درمان سرطان های دستگاه گوارش بسیار سخت و مشکل می باشد.

به گزارش آسان طب در پژوهشکده بیماری‌ های گوارش و کبد ایران طی تحقیقات 20 ساله‌ ای که انجام داده‌ اند برخی از علل سرطان کشف در ایران شد. همچنین دو علت سرطان دستگاه گوارش هم در انجا شناخته شد. ما در این قسمت از آسان طب این دو علت را باز گو میکنیم .
 2 علت سرطان‌ دستگاه گوارش در ایران
2 علت سرطان‌ دستگاه گوارش در ایران

2 علت سرطان‌ دستگاه گوارش

طبق بررسی ها و تحقیقات انجام شده توسط محققان خبره دو علت در افزایش و شیوع سرطان‌ دستگاه گوارش در ایران عبارتند از :

1- مواد مخدر یک علت سرطان دستگاه گوارش

 یک علت سرطان دستگاه گوارش مواد مخدر است. متاسفانه مصرف تریاک در ایران بسیار بالا رفته است و طی تحقیقاتی که انجام شده ، حدود 10 درصد یا در بعضی از استانها بالاتر از 18 درصد از افراد بالای 40 سال تریاک استفاده میکنند.
جالب است بدانید حتی در بعضی از استان‌ ها تریاک از سیگار هم بیشتر مصرف می شود. برخی ها شاید تا الان فکر میکردند مصرف تریاک برای درمان بیماری‌ ها مفید است. ولی باید بدانید مطابق بررسی های انجام شده  تریاک سرطان‌ زا است. همچنین ضرر تریاک خیلی خیلی بیشتر از سیگار است.
به گزارش آسان طب مصرف تریاک سرطان مری را 3 برابر، معده 2.5 برابر، لوزالمعده 3 برابر، ریه 2 برابر را بیشتر میکند و شاید به همین دلیل است که سرطان‌ دستگاه‌ گوارش در ایران جزو اولین سرطان‌ها است.

 2- عدم رعایت بهداشت دهان و دندان یک علت سرطان دستگاه گوارش

دومین علت سرطان دستگاه گوارش در ایران عدم رعایت بهداشت دهان و دندان در ایران است. متاسفانه طبق امار بدست امده بسیاری از مردم ایران اصلا به بهداشت دهان و دندانشان توجهی نمی کنند. یکی از عوارض رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان ابتلا به سرطان مری، معده و لوزالمعده است. شما باید هر روز حتما سه بار مسواک بزنید و همچنین هربار نخ دندان هم بکشید. چون برخی ذرات غذا هر کاری کنیم با مسواک از بین دندان ها بیرون نمی اید.

همچنین برخی ها میگویند سونامی سرطان در کشور ایران وجود دارد. ولی خوشبختانه این مطلب اشتباه است. میزان شیوع سرطان در کشور از هر 100 هزار نفر جمعیت 135 نفر است و این عدد در دنیا به 185 نفر می‌رسد. پس فعلا آمار کشور ما پایین‌ تر از آمار جهانی است. ولی باید با رعایت موارد ایمنی و بهداشتی باید کاری کنیم که امار ایران به امار جهانی نزدیک نشود.

امیدواریم از اطلاعاتی که در سایت آسان طب asanteb.com  با موضوع علت سرطان دستگاه گوارش در ایران در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52