یک دنیا خاصیت درمانی در درخت کاج پنهان است

خواص درخت کاج موضع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. شما میتوانید جوانه گلدار درخت کاج را بجوشانید و از آن دمنوش گیاهی تهیه کنید. یکی از خواص جوشانده کاج درمان برونشیت است. همچنین اگر آسم دارید میتوانید جوشانده درخت کاج را میل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه کنید.

خواص درخت کاج
خواص درخت کاج

خواص درخت کاج

شاخه های شکوفه دار کاج اثر تقویت کننده و ضد عفونی کننده دارد و این در اثر اسانس و رزینی است که عموماً درختان کاج دارند. شما باید در مواردی که مبتلا به آسم، برونشیت، گلودرد، اختلالات عصبی، اختلالات کلیه ها و مثانه شده اید جوشاندهٔ آن را مصرف کنید. استعمال خارجی جوشاندهٔ کاج به صورت حمام و کمپرسی برای درمان امراض پوستی، درد اعصاب، درد رماتیسم مفید است و به علاوه در رفع خستگی مؤثر است.برای آشنایی با خواص درخت کا ج با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

درمان آسم با خواص درخت کاج

بیست تا چهل گرم جوانه های گلدار کا ج را که خشک کرده اید در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا یک دقیقه بجوشد، بعد آن را از روی آتش بردارید و پانزده دقیقه دم کنید، سپس صاف کرده و یک فنجان از این جوشانده صبح و یک فنجان از آن را شب بنوشید مدتی که به این کار ادامه دادید خواهید دید بحران آسم در شما برطرف شده است.

خواص درخت کاج
خواص درخت کاج

درمان برونشیت با درخت کاج

چهل گرم جوانه های گلدار خشک کاج در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوی آنرا روی آتش بگذارید تا به جوش آید .بعد آن را پانزده دقیقه دم کنید و از صافی بگذرانید و روز دو بار صبح و شب هرباریک فنجان از آن را بنوشید. جوشاندهٔ جوانه های گلدار ، سرفه های برونشیتی را درمان کرده و تب را قطع می کند.

درمان گلودرد با درخت کاج

گلودرد انواع گلودرد، آنژین، ورم لوزتین و ورم حنجره با جوشاندهٔ جوانه های گلدار کاج معالجه می شود.

طرز تهیه و مقدار مصرف آن این است که باید بیست تا چهل گرم جوانهٔ گلدار  را که خشک شده باشد در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و یک دقیقه بجوشد، بعد پانزده دقیقه آن را دم کنید و سپس صاف کرده و هر روز دو بار و هر بار یک فنجان صبح و شب بنوشید.

اختلالات عصبی و دوای بی خوابی

جوشاندهٔ جوانه های گلدار کا ج به ترتیبی که طرز تهیه و مقدار مصرف ان را در مورد گلودرد توضیح دادیم برای رفع بی خوابی بسیار مؤثر است. هم همین جوشانده را در مورد تشنج، خستگی عصبی، لرزش دست و تپش قلب و همچنین غم و اندوه مصرف کنید و نتایج مؤثر آن را ببینید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا