روشی معجزه آسا برای حل مشکلات خانوادگی :

ما انسان ها در طول سالها همواره به دنبال این موضوع بودیم که بتوانیم راه حلی پیدا کنیم که بهترین راه حل مشکلات خانوادگی را به ما نشان دهد.در این مطلب از مجله آسان طب برای شما از بهترین راه حل های مشکلات خانوادگی می گوییم.

 

در واقع همواره به این فکر بودیم که آیا راه خوبی برای حل مشکلات خانوادگی وجود دارد که بتواند اکثریت مشکلات خانوادگی را در یک زمان کوتاه برطرف نموده و عشق و علاقه دوباره به زندگی برگرداند.

 

بهترین راه حل مشکلات خانوادگی چیست؟

 

حل مشکلات خانوادگی

 

همه ما انسان ها از تعریف و تمجید لذت می بریم و از انتقاد، عیب جویی و بهانه تراشی های بدون دلیل ناراحت می شویم از طرف دیگر همه افراد هم نقاط مثبت دارند و هم نقاط منفی.

 

افراد مثبت اندیش و افرادی که نسبت به زندگی خود با عشق و علاقه نگاه می کنند همواره جنبه های مثبت دیگران را در نظر میگیرند و جنبه های منفی آنها را فراموش می کنند.

 

همسر شما در ابتدای زندگی بهترین و مناسب ترین فرد زندگی شما بوده است.

 

در آن روزهای نخستین آشنایی از نظر شما کلیه خصوصیات مثبت را دارا بوده است و هیچ گونه ویژگی و صفت منفی نداشته است اما به تدریج نگرش شما نسبت به او تغییر کرده است.

 

یک لیست بنویسید:

 

حل مشکلات خانوادگی

 

حال چنانچه تمایل به بهبود روابط با شوهرتان را دارید کاغذ و قلمی بردارید، کلیه صفات مثبت همسرتان را لیست بگیرید.

 

متوجه می شوید که صفات مثبت او بسیار بیشتر از صفات منفی اش می باشد. در واقع صفات منفی اور در مقابل صفات مثبتش بسیار پوچ و هیچ میباشند.

 

در این مرحله دیدگاه و نگرش شما به همسرتان به شدت تغییر می کند.

 

متوجه می شوید که تاکنون از بسیاری ویژگیهای مثبت همسرتان غافل بوده اید.

 

صفات و ویژگی ها را برای همسرتان بازگو کنید

 

حل مشکلات خانوادگی

 

در مرحله بعدی باید سعی کنید این صفات و ویژگی ها را برای او بازگو کنید و اصطلاحاً به رخ او بکشید.

 

انجام این کار باعث میشود که حس مردانگی شوهرتان تقویت شده و عشق و علاقه او به شما چند برابر شود.

 

مردها تمایل شدیدی به کمک کردن به زنها دارند، در واقع یک مرد به طور ناخودآگاه تمایل دارد به همسرش کمک نماید و اصطلاً تکیه گاه او باشد.

 

حال وقتی که مرد احساس می کند که برای همسرش شوهر خوبی است و همسرش او را به عنوان یک تکیه گاه و شوهر پذیرفته است این عشق و علاقه به کمک کردن چند برابر می شود.

 

از طرف دیگر وقتی که شما صفات مثبت شوهرتان را برای او بازگو می کنید او سعی می کند به تدریج صفات منفی خود را از بین برده و بر طبق میل و سلیقه شما رفتار نماید.

 

چند نکته:

 

اول اینکه فقط ویژگیهای مثبت واقعی او را لیست بندی نمائید و از هرگونه تظاهر و دروغ به دور باشید.

 

همه افراد به خوبی می توانند رفتار واقعی را از رفتار ظاهری و دروغین تشخیص دهند پس اگر صفات غیر واقعی را بازگو کنید این روش هیچ گونه اثری نخواهد داشت.

 

دوم اینکه باید در انجام این کارها پشتکار و مداومت داشته باشد. اعمال و رفتار شما یک عمر ریشه دوانیده اند حال انتظار نداشته باشید که یک شبه بتوانید همه آنها را به طور کامل از بین ببرید.

 

بلکه برای موفق شدن به صبر و تلاش و کوشش زیادی نیاز دارید پس اگر در کوتاه مدت نتیجه نگرفتید، ناامید نشوید و همچنان به کار خود ادامه بدهید.

 

سوم اینکه به زمان انجام این اعمال نیز توجه داشته باشید.

 

همه می دانیم که مردها در یک زمان فقط توانایی انجام یک کار را دارند پس زمانیکه افکار شوهرتان بر روی موضوع خاصی متمرکز شده است و یا به علت مسایل و مشکلات کار و بیرون از منزل عصبانی و بی حوصله می باشد زمان مناسبی برای انجام این کار نمی باشد.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا