کدام ماساژ بهتر است؟ معرفی انواع ماساژ

کدام ماساژ بهتر است؟ این سوالی است که ذهن خیلی ها را درگیر می کند. ماساژ دادن برای تسکین درد تمام اعضای بدن مفید است و هر ماساژی برای یک جای بدن بیشتر اثر دارد. ماساژ درمان با توجه به دردی که دارید و اطلاعاتی که خودش دارد میتواند بهترین گزینه را برای ماساژ دادن شما انتخاب کند.

کدام ماساژ بهتر است؟
کدام ماساژ بهتر است؟

کدام ماساژ بهتر است؟

در این بخش از مجله پزشکی آسان طب انواع ماساژ را به شما معرفی می کنیم. امیدواریم از این بخش بهره کافی را ببرید.

1- ماساژهای ملایم یکی از انواع ماساژ

حس درمانی

نقاطی که در دست ها و پاها از خود نسبت به یک محرک بیرونی عکس العمل نشان می دهند، به تمام نقاط بدن می رسند و از این طریق از فشار وارد بر این قسمتها را کاهش می دهند. این ماساژ گردش خون، و عملکرد ذهن و بدن را بهبود می بخشد.

ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی به “یوگا برای افراد تنبل” تشبیه شده و در آن تمام عضلات بدن کشیده می شوند و مفاصل نیز باز و بسته می شوند. این کار را باید از کف پای خود شروع کنید و کم کم آنرا به قسمت های بالایی هدایت کنید. با این ماساژ بدن شما از آن حالت خشکی در امده و “سطح انرژی” بدن نرمال می شود.

وَتسو

در ماساژ وتسو که یکی دیگر از انواع ماساژ است باید داخل آب گرم دراز بکشید. بعد قسمت های مشخصی از بدن شما ماساژ داده شود. به دلیل اینکه جاذبه در آب کمتر می شود ماساژ دهنده راحتتر کارش را انجام می دهد. در ماساژ وتسو شما بیشتر بر روی تنفس خود تمرکز کرده و در نتیجه به آرامش بیشتری دست پیدا خواهید کرد.

 ماساژ کالیفرنیایی

ماساژ کالیفرنیایی یکی از انواع ماساژ است که در آن باید کل بدن را چرب کرده و سپس ضربه های آرامی را پشت سر هم به بدن وارد کنید. در ماساژ کالیفرنیایی مقدار بسیار کمی فشار وجود دارد. با این ماساژ کل بدن به آرامش رسیده و ذهن شما آرام می شود.

اِسالِن

ماساژ اسالن ماهیچه ها را منبسط  میکند. در این ماساژ گردش خون به وسیله مالش های طولانی مدت و ملایم تنظیم می شود. این ماساژ باعث آرامش عضلات و سیستم عصبی شده و در کنار آن به غدد لنفاوی و رگ های خونی کمک می کند تا تکسین بیشتری دفع کنند. این ماساژ جوانی و شادابی را تضمین کند.

کدام ماساژ بهتر است؟
کدام ماساژ بهتر است؟

2- ماساژ استخوانی یکی از انواع ماساژ

ماساژ استخوانی یکی دیگر از انواع ماساژ است که فواید زیادی هم دارد. در ماساژ استخوانی ماهیچه ها و استخوان ها ماساژ داده شده و شما را از شر فشار و استرس ذهنی و ماهیچه ای نجات می دهد. شما میتوانید از این ماساژ برای درمان استرس و مشکلات روحی و روانی استفاده کنید.

کدام ماساژ بهتر است
کدام ماساژ بهتر است؟

3- ماساژ های شدید یکی از انواع ماساژ

این ماساژها حالت ملایمی ندارند و شدید تر هستند. یکی از انواع آنها ماساژ آما است.

آما

بر اساس طب سوزنی چین باستان ماساژ آما بر روی قسمت های حساس بدن تاثیر گذاشته و میزان انرژی را تنظیم می کند. این ماساژ برای درمان استرس، کمر درد، اضطراب، سر درد، بیخوابی، و آرتروز مفید است.

4- ماساژ نقاط حساس یکی از انواع ماساژ

فشارهای دائمی معمولا بر روی نقاط حساس بدن تاثیر منفی می گذارند و سبب می شوند که مواد زائد در این قسمت ها انباشته شود. بنابراین ماساژ نقاط حساس باعث دفع تکسین و ترشح آندروفین در بدن شده و به درمان فشار ماهیچه ای و دردهایی که از طریق اسیب های ورزش، جراحی و تصادفات به بدن وارد می شود کمک میکند.

شیاتسو

همانند آما، شیاتسو نیز بر روی نقاط فشار کار می کند، اما علاوه بر آن بر روی گردش خون و کشش مفاصل نیز موثر است. ماساژ شیتاسو به تقویت سیستم دفاعی بدن و همچنین درمان کمر درد، سر درد، اسم، و خشکی ستون فقرات کمک می کند.

5- ماساژهای ورزشی یکی از انواع ماساژ

ماساژ های ورزشی بیشتر برای ورزشکاران کاربرد دارد و  بر روی ماهیچه های خاصی که ورزشکار بیشتر از آنها استفاده می کند انجام می شود. ماساژهای ورزشی احساس سستی و تنبلی را از بین برده و به التیام آسیب های ورزشی و جلوگیری از ورم کردن قسمت های مختلف بدن کمک می کند.

6-ماساژ سر یکی از انواع ماساژ

ماساژ سر برای ما فواید زیادی دارد. وقتی شما جمجمه که تمام اعصاب بدن انسان در آن است لمس می کنید، تنش و استرس کم شده و تمام عملکردهای نادرست بدن از بین می رود. ماساژ سر نوعی خود درمانی است که هر کس به راحتی می تواند آن را برای خودش انجام دهد. همچنین عملکرد کلیه سیستم ها بدن را نرمال می کند. ماساژ سر برای بیماری های گردن، ستون مهره ها و تمام بیماری هایی که به دلیل استرس رخ می دهد عالیست.

کدام ماساژ بهتر است؟
کدام ماساژ بهتر است؟

کدام روغن برای ماساژ بهتر است ؟

در این قسمت سه مورد از بهترین روغنهایی که برای ماساژ دادن خوبست را به شما معرفی می کنیم. سعی کنید حتما از این روغن ها برای تقویت پوست و مو و همچنین درمان درد و بیماری ها استفاده کنید.

1. روغن بادام شیرین برای ماساژ دادن

روغن بادام شیرین برای چرب کردن و ماساژ دادن بدن بسیار عالیست. روغن بادام به سرعت جذب پوست می‌شود و التهاب و خشکی پوست را درمان می کند.  بهترین زمان برای به کار بردن این روغن برای موها نیم ساعت قبل از حمام کردن است. یاداوری میکنیم این روغن برای ماساژ سر و تقویت مو ها هم استفاده می شود.

2. روغن نارگیل برای ماساژ

روغن نارگیل برای ماساژ بدن بسیار مناسب است. از فواید روغن نارگیل میتوان به از بین بردن ترک‌ های پوستی و کاهش خشکی، برطرف کردن پینه‌ های دست‌ ها، آرنج، کف پا و قوزک، کاهش اثرات آفتاب سوختگی و …. اشاره کرد. اگر موقع خرید دیدید کمی سفت است باید آن را کمی گرم کنید.

3. روغن زیتون بهترین روغن برای ماساژ

یکی از بهترین روغن ها برای ماساژ دادن ، روغن زیتون است. ماساژ با روغن زیتون برای پاها و یا مچ دست و کمر عالیست و درد آن را تسکین می دهد. همچنین روغن زیتون برای درخشندگی و نرمی پوست، لایه برداری پوست و بهتر شدن وضعیت گردش خون در بدن مناسب است.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا