رویاهای خود را حفظ کنید تا به موفقیت دست یابید

اگر به عنوان یک آدم متوسط از خود راضی هستید، همیشه در همین حال خواهید ماند . هم اکنون که مشغول خواندن این کتاب هستید شاید از زندگی گذشته و فعلی خود راضی نباشید. به یاد داشته باشید گاهی اوقات نارضایتی ها می توانند به رویاهای خود سوخت برسانند و آن ها را تقویت کنند. خیلی درباره ی افراد موفقی که دوران کودکی فقیرانه و سختی داشتند صحبت کردیم آن ها با سختی ها دست و پنجه نرم کردند و در برابر کوهی از مشکلات سینه سپر کردند. فشار فقر و نابسامانی های اجتماعی، آن ها را بر آن داشت که برای رسیدن به خواسته ها و رویاهای زندگی، بی مهابا دست به کار شوند.

رویاهای خود

 

رویاهای خود را حفظ کنید

ایناموری می گوید: « با داشتن چنین خواسته های شدید حتماً شرایط عوض خواهد شد…» تا به حال به دلیل عذر و بهانه های بی ارزش که برای خود می تراشیدید از موقعیت ها استفاده نکرده اید. تصمیم شما باید آن قدر جدی و قدرتمند باشد که حتی بتوانید موانع پیش بینی نشده را پشت سر بگذارید . کسانی که دست از رویاهای خود می کشند و آنها را نادیده می گیرند، همان کسانی هستند که زندگیشان پوچ و توأم با محرومیت است.

آنها به رویاهای خود اجازه حضور نمی دهند. دل به دریا بزنید و به خودتان اجازه بدهید که با رویاهایتان هماهنگ و همراه شوید، حتماً زندگی شما تغییرخواهد کرد. بدون رویاهای ساده هیچ اتفاق بزرگی در دنیا نمی افتاد. بدون رویا بشر نمی توانست پرواز کند، فیلم های خوب ساخته نمی شد، اتومبیل های مدرن به بازار نمی آمد و ادیسون جهان را روشن نمی کرد.

برخی از شاید و باید کردن ها، بدگمانی ها و حتی افکار به شدت منطقی موانع بزرگی برای موفقیت ما هستند . البته ما نقش مهم تدبیر و عقلانیت را انکار نمی کنیم و هرگز توجیهی افراطی برای رفتارهای نامعقول نمی آوریم. برعکس هر کامیابی بزرگ و موفقیتی چشمگیر از یک آرزو، رویا و یا تفکری عقلانی ریشه گرفته است. بلندترین آرزوها و عمیق ترین رویاها بدون شک، کلید کامیابی شما هستند .

ناله می کردم که کفش ندارم، مردی را دیدم که پا نداشت.

رویاهای خود

 

باور داشته باشید که موفق می شوید .

شرط اول : اگر ایمان داشته باشید می توانید موفق شوید، خودتان را باور کنید. این باور می تواند در شما یک نظام خود القایی ایجاد کند که با تکیه بر آن برنامه های ذهنی گذشته خود را متحول کنید. اگر خود و ایده هایتان را باور نداشته باشید، هرگز نمی توانید فرد دیگری را متقاعد کنید که شما و ایده هایتان را باور کند. موفقیت و سعادت هرگز از آسمان نازل نمی شود و هیچ کس آن را در یک سینی نقره به شما تقدیم نمی کند. همیشه موانعی بر سر راه موفقیت وجود دارد و مواجه شدن با مشکلات اجتناب ناپذیر است.

اگر همچنان دست روی دست بگذارید، موفقیت شما تفییری نخواهد کرد .اگر به انجام کاری اعتقاد ندارید هرگز آن را انجام ندهید، وگرنه ممکن است شکست بخورید . هنگامی که به چیزی اعتقاد ندارید، ذهن ناهوشیار پیام هایی کاذب، مبهم و متناقض به شما می دهد. باورهای افراد است که آن ها را به سوی کامیابی یا ناکامی سوق می دهد. تردید و دودلی بازتاب باورهای ضعیف و شکننده است .

رویاهای خود

 

آرزو کردن شما را ارتقا می دهد .

با تمام وجود، با شور و اشتیاق آرزو کنید. و آرزوهای خود را حفظ کنید. فهرستی از عذر و بهانه ها و گفت و گوهای درونی ، که مانع موفقیت شما هستند، تهیه کنید . این مرحله کاملاً ضروری است و شما را به محدودیت هایی که برای باورهایتان ایجاد کرده اید آگاه می کند. وقتی آنها را بشناسید می توانید بر آن ها غالب شوید. افراد موفق یاد گرفته اند بر تردیدهای ذهنی پیروز شوند. آنها ابتدا به خودشان و سپس به برنامه هایشان اعتقاد کامل دارند و در مواجهه با بادهای مخالف، همچون درخت بلوط مقاوم هستند

 

برای رسیدن به رویاهایتان مبارزه کنید.

داشتن آرزوهای بزرگ و رویاهای عمیق کلید موفقیت است. ذهن ناهشیار تنها محدودیت هایی را می شناسد که خود شما بر باورهایتان تحمیل کرده اید. البته این باورها می توانند تغییر کنند . این کتاب برای تغییر در نظام باورها یاریتان می کند.

آرزوی افراد، با تحول دوره های زندگی تغییر می کند

رنه دکارت།

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا