درمان 7 نوع بیماری مختلف با میوه خشک

برای آشنایی بیشتر با خواص میوه های خشک، در این مطلب به چند میوه خشک که در بهبود برخی از ناراحتی های جسمی موثر است، اشاره شده است. خواص میوه های خشک زیاد است. حداقل خیالمان راحت است که بهداشتی است و هیچ افزودنی ندارد. به جای تخمه و چیپس و پفک میوه های خشک را بخورید، هم رنگارنگ است و هم طعم های خوبی دارد. البته باید بگوییم که خواص میوه تازه خیلی بیشتر است چون آب هم دارد و چیزی از آن تبخیر نشده است ولی نسبت به پفک و تنقلات دیگر میوه خشک عالیست.

میوه خشک

بررسی 7 میوه خشک

  1. کشمش
  2. خرما
  3. گیلاس خشک
  4. زردالو خشک
  5. زغال اخته خشک
  6. آلو خشک
  7. انجیر

1. پوکی استخوان؛ کشمش

کشمش یکی از منابع غنی بور (نوعی ماده معدنی) است که میزان از دست رفتن استخوان را در زنان یائسه کاهش می دهد. مصرف روزی حداقل ۳ میلی گرم و حداکثر ۱۰ میلی گرم کشمش (میوه خشک) توصیه می شود.

2. خستگی مفرط؛ خرما

خستگی، تمایل فرد به مصرف تنقلات شیرین را بالا می برد. استفاده از میوه خشک از جمله خرما نسبتاً شاخص گلایسمی پایینی دارد و باعث رها شدن تدریجی قند در بدن می شود. از این رو، میزان انرژی را ثابت نگه می دارد و جایگزین خوبی برای تنقلات شیرین به حساب می آید.

3. نقرس؛ گیلاس خشک

آنتوسیانین موجود در گیلاس خشک به خصوص گیلاس ترش برای بهبود بیماری های متعدد مربوط به التهاب از جمله آرتریت، نقرس و درد عضله پس از ورزش، مفید است. مصرف نیم پیمانه گیلاس روزی ۲ بار توصیه شده است.

4. فشارخون بالا؛ زردآلو خشک

میوه خشک

این میوه خشک نسبت به موز، ۳ برابر پتاسیم بیشتری دارد. نتایج بررسی های اخیر نشان می دهد، مصرف کافی پتاسیم از بدن در برابر فشارخون بالا و بیماری های قلبی محافظت می کند.

5. عفونت مثانه؛ زغال اخته خشک

۲۰درصد زنان از مشکل مستمر عفونت مثانه رنج می برند، اگر شما هم مستعد به این ناراحتی هستید، زغال اخته خشک مصرف کنید. در نتایج بررسی که محققان آمریکایی انجام دادند، مشخص شد مصرف ۴۳گرم زغال اخته خشک عفونت را در نمونه های ادرار زنان کاهش می دهد.

6. یبوست؛ آلو خشک

مصرف روزانه ۶ عدد آلوی خشک یبوست را درمان می کند. آلو غنی از سوربیتول است که به دفع کمک می کند.

7. کم خونی؛ انجیر

مصرف ۴ عدد انجیر خشک در روز یک چهارم نیاز روزانه آهن بدن را تامین می کند. بهتر است انجیر را همراه با آب پرتقال مصرف کنید. ویتامین C به جذب آهن از منابع گیاهی کمک می کند.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا