فواید آناناس و نقش مهم آن در سلامتی بدن

آناناس سرشار از ویتامین ها و مواد مغذى مثل کلسیم، پتاسیم، فیبر و ویتامین ث است علاوه بر اینها بسیار کم چربى و کم کلسترول است. این خواص را مى توانید از مصرف کمپوت آناناس، میوه تازه آن، میوه یخ زده یا حتى آب آناناس به دست آورید. یکى از فواید آناناس کمک به ساخت استخوان هاى سالم و استحکام استخوان ها است. آناناس غنى از منیزیم ماده معدنى است که وجودش براى ساخت استخوان ها و ارتباط بافت ها ضرورى است.

فواید آناناس

بررسی فواید آناناس

به گزارش آسان طب آناناس باعث رشد استخوان ها در بدن جوانان و استحکام استخوان ها در پسران مى شود. یک فنجان آناناس حدود ۷۳ درصد منیزیم مورد نیاز روزانه بدن را تأمین مى کند، از دیگر خواص آناناس مى توان به نقش آن در بهبود سرماخوردگى و کاهش میزان سرفه اشاره کرد. اکثر افراد هنگام سرماخوردگى ویتأمین ث یا آب پرتقال بیشتر مى خورند غافل از این که خواص آناناس نیز کمتر از آنها نیست. «بروملین» موجود در آناناس باعث کاهش شدید سرفه یا توقف سرفه هاى شدید و کاهش میزان لحاظ مى شود. پس هنگام سرماخوردگى خوردن آناناس را فراموش نکنید. آناناس ضد احساس خارش گلو و سرماخوردگی است.

برخی دیگر از فواید آناناس

پژوهشگران دریافته اند که یک برش آناناس تازه، خشکی و دردهای گلو را که اولین نشانه های سرماخوردگی و آنفولانزا است کاهش می دهد. کارشناسان تغذیه می گویند : که قند آناناس بالاست و آناناس سرشار از مواد مغذی است، سریع جذب می شود و آنزیم هایی دارد که به هضم غذا کمک می کند و خوردن سه برش آناناس تازه یا 5/1 لیوان آب آناناس به محض احساس خارش گلو بسیار مفید است. آناناس علاوه بر ویتامین های مهمی مانند A,B,C فلزاتی هم چون پتاسیم، کلسیم، آهن، فسفر، گوگرد و منگنز دارد.

برای کسانی که سوء هاضمه، ضعف بدن، چاقی، التهابات مفاصل و تصلب شرایین دارند بسیار مفید است. اما به سبب داشتن قند زیاد، خوردن آن به بیماران مبتلا به قند سفارش نمی شود. باید توجه داشت که کمپوت آناناس مفید نیست. زیرا در آناناس بسیاری از خاصیت های خود را به هنگام کمپوت شدن از دست می دهد  و پزشکان مصرف آناناس تازه را سفارش می کنند. 

فواید آناناس برای سلامتی ما بسیار است. آناناس برای ضعف بدن مفید است. همچنین ویتامین ث زیادی دارد.

برای درمان سرماخوردگی آناناس میل کنید. برای درمان چاقی و چربی سوزی هم عالیست.

کسانی که دیابت دارند نباید آناناس بخورند.

کمپوت آناناس هم اکثر فواید آناناس را دارد ولی شکر هم دارد.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫4/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا