فواید و مزایای زندگی مجردی را بدانید

 
درست است که متاهلی فواید زیادی نسبت به مجردی دارد، ولی اینطور نیست که مجردها افراد بدبخت و شکست خورده ای باشند. مجردی هم نسبت به متاهلی فواید زیادی دارد که باید به آن توجه کرد. پس به طور کلی نه افراد متاهل باید حسرت مجردی را بخورند و نه مجردها حسرت متاهل ها را . در این بخش برخی از فواید و مزایای زندگی مجردی را تقدیم می کنیم. مجردها نه باید برای متاهل شدن عجله کنند، نه اینکه از آن عبور کنند و به ازدواج بی توجه باشند.

مزایای زندگی مجردی

مزایای زندگی مجردی

به گزارش آسان طب اینکه مجردها بدبخت، تنها و بدون عشق هستند و تنها هدف شان ازدواج است کاملا اشتباه است. مجردی فواید خیلی زیادی دارد و طی آن شخص میتواند به خیلی از اهدافش برسد. البته تاکید می کنیم منظور ما از این مقاله این نیست که ازدواج نکنید، بلکه منظورمان اینست تا زمانی که مجرد هستید از فرصت های خود استفاده کنید و فکر نکنید بدبختید.

روابط اجتماعی قوی تر مجرد ها

طبق بررسی های دانشمندان مختلف مجردها نه تنها به شبکه های اجتماعی بیشتر دسترسی دارند بلکه نسبت به متاهل ها تمایل بیشتری به کمک کردن و کمک خواستن از مردم دارند. پس در می یابیم که مجرد ها بیشتر از متاهل ها به روابط اجتماعی مشتاق هستند.

تناسب اندام در زندگی مجردی

کسانی که مجرد هستند نسبت به متاهل ها بیشتر ورزش می کنند و به تناسب اندام شان بیشتر اهمیت می دهند. در مقاله ای در مجله علوم اجتماعی و پزشکی شاخص توده بدن۴۵۰۰ نفر مورد مقایسه قرار گرفته شده و دریافتند که زنان و مردان مجرد شاخص توده بدن پایین تری نسبت به زنان و مردان متاهل دارند.

استقلال مالی شاغلان مجرد

چه زن باشید و چه مرد مسلما به اندازه ای که در مجردی استقلال مالی دارید در متاهلی نخواهید داشت.  مجرد بودن نوعی پس انداز پولی است. در دوران متاهلی مسلما باید برای همسرتان و زندگی خرج کنید و خیلی استقلال مالی نخواهید داشت.

فواید زندگی مجردی

در انتخاب شغل آزاد هستید

در دوران مجردی در انتخاب شغل آزاد هستید و لزومی ندارد رضایت همسرتان را جلب کنید. مثلا اقایان خیلی از محیط های کاری را برای همسرشان نمی پسندند یا خانم ها خیلی از مشاغل را در شان همسرشان نمی دانند. در مجردی دیگر نیازی به بحث با کسی در این زمینه ندارید.

دوستان و خانواده

در مجردی وقت بیشتری برای گذراندن با دوستان و خانواده دارید. مشغله شما کمتر است و بهتر میتوانید به آنها سر بزنید. اما در متاهلی مشغله شما زیاد شده و باید بیشتر وقت تان را برای همسر و فرزندان بگذارید.

زمان کافی برای سرگرمی

یکی دیگر از مزایای مجردی آنست که شما در این زمان زمان بیشتری برای سرگرمی دارید. میتوانید کتاب بخوانید، مسافرت بروید و … . در این دوران کسی به شما نق نمی زند. این زندگی شما است و شما برای خودتان زندگی میکنید.

زندگی مجردی

مقصر اشتباهات

شما تنها هستند، بدان معنی است که کسی همه تقصیرها را گردن شما نمیاندازد و باید برای خودتان برنامه ریزی داشته باشید. در دوران مجردی خیلی نباید به کسی سوال جواب دهید.

رشد شخصی بیشتر

در زندگی مجردی مسلما افراد بیشتر به رشد خودشان فکر می کنند و اهداف زیادی دارند. در سال ۱۹۹۸ در تحقیقی که مقایسه ای بین مجردها و متاهل ها انجام دادند به این نتیجه رسیدند مجردها نسبت به متاهل ها بیشتر به رشد شخصی و اهدافشان می رسند.

بخشندگی در زندگی مجردی

دکتر بلا دپائولو طی تحقیقاتی که انجام داد دریافت مجردها نسبت به متاهل ها بیشتر حاضر هستند کمک مالی به خویشاوندان خود بکنند. مجردها خیلی بیشتر از متاهل ها دوست دارند در هر زمینه ای به دیگران کمک کنند و بخشنده تر هستند.

لذت از لحظات تنهایی

گاهی اوقات تنهایی فواید زیادی برای سلامت ذهن دارد و باعث رشد خلاقیت و سازندگی می شود. لحظات تنهایی کلیدی برای شناخت بهتر خودتان است. این لحظات در دوران متاهلی کمتر یافت می شود و در زندگی مجردی بیشتر وقت این کار را دارید.

زندگی مجردی

نیازی به سازش نیست

در زندگی مجردی اختیارتان دست خودتان است و می توانید هر کاری که دلتان می خواهد را انجام دهید، بدون اینکه مجبور باشید خودتان را با  نیازها و تمایلات یک نفر دیگر سازگار کنید. مجبور نیستید از هیچ یک از چیزها و کارهایی که دوست دارید به خاطر دیگری بگذرید و برای خوشحال کردن کسی از خواسته هایتان بگذرید. 

وقت بیشتر برای کارها

وقت ازاد شما در زندگی مجردی خیلی بیشتر از متاهلی است و میتوانید به همه کارهایتان برسید. میتوانید در کلاس های مختلف شرکت کنید، سینما بروید و … . مدیریت زمان کارهایتان با خودتان است و نیازی نیست خودتان را با دیگری هماهنگ کنید.

انجام هر کار در وقت دلخواه

در زندگی مجردی شما میتوانید هر کاری را هر وقت خواستید انجام دهید. مجرد بودن شما را از انجام کارهای یکنواخت و حلقه محاصره عادات روزانه خارج میکند. شما می توانید همه کارهایتان را بدون اینکه مجبور به جواب پس دادن بـه فرد دیگری باشید، انجام دهید و آزادید.

زمان برای پیدا کردن همسر 

در زندگی مجردی شما وقت دارید تا شریک زندگی واقعی تان را پیدا کنید و مجبور به ازدواجهای عجولانه نیستید. در دوران مجردی با آرامش و بدون عجله همسرتان را انتخاب کنید. حتی میتوانید با مشاور هم مشورت کنید. البته منظور ما این نیست که سنگ های بزرگ در مسیر خواستگار ها بیندازید. معیارهای شما نه باید خیلی خیلی بلند باشد و نه خیلی خیلی ساده و ناچیز.

فواید زندگی مجردی

 احساس گناه ندارید

گاهی وقتها در دوران متاهلی از این که زمانی را صرف خود و کارهایی که دوست داریم می کنیم احساس گناه داریم و فکر می کنیم رفتارهای ما خودخواهانه است. همیشه احساس گناه داریم که مبادا کار اشتباهی را برای حفظ زندگی مشترک انجام دادیم یا به همسر و فرزندان خود ظلم کرده ایم.

حسادت و حس عدم امنیت

زمانی که مجرد باشید دیگر نیازی نیست که نگران از دست دادن طرف مقابلتان و یا نگران کسانی که اطراف او هستند باشید. شما تبدیل به مهمترین شخص زندگی خودتان می شوید. در مجردی نه لازمست شما نسبت به او حساس باشید نه اینکه در مقابل حساسیت های او توجیهی بیابید.

دوستان دلخواه

در زندگی مجردی با هر دوستی میتوانید رفت و آمد کنید. میتوانید با هم به گردش و سینما بروید. لزومی ندارد هر ثانیه گزارش دهید که کجایید و به کجا می روید. در این دوران میتوانید با دوستان زیادی رفت و آمد کرده و از زندگی لذت ببرید. البته سعی کنید دوستانی را انتخاب کنید که باعث آرامش و پیشرفت شما شوند.

استقلال احساسی

زمانی که مجرد هستید نیازی به توضیح خوشحالی، ناراحتی، عصبانیت، خستگی و بدخلقی خود به دیگری ندارید. همچنین از احساسات طرف مقابل ناراحت نمی شوید و از او توجیه نمی خواهید. در مجردی دیگر دچار شکست عشقی و مسائلی از این قبیل نخواهید شد و احساسات تان فقط مال خودتان است.

منبع : https://mag.asanteb.com

‫4.5/5 ‏‫(2 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا