نگهداری عروس هلندی و 10 سوال رایج در مورد آن

عروس هلندی از خانواده طوطی های کاکل‌دار و کوچک ترین عضو این خانواده از نظر جثه در می‌ باشد. این پرندگان به عنوان حیوانات خانگی محبوبیت زیادی در سطح جهانی دارند و تکثیر آن‌ها نیز به نسبت آسان است. این پرندگان پس از مرغ عشق محبوب‌ترین پرندگان زینتی محسوب می‌ شوند. در ادامه 10 سوال رایج در مورد نگهداری عروس هلندی را مطرح کرده و درباره ی آن ها صحبت می کنیم . در ادامه با ما همراه باشید ، شاید که یکی از این سوالات در ذهن شما باشد.

نگهداری عروس هلندی

عروس هلندی

عروس هلندی در گروه طوطی سانان قرار دارد ، حتی عروس هلندی ها رفتار های طوطی سانان را دارند. همچنین حالت پا های آن ها مانند طوطی های دیگر می باشد و دو انگشت جلویی و دو انگشت عقبی دارند. این طوطی های کوچک به استرالیا تعلق دارند و دارای شباهت زیادی به کاکادو می باشند. این پرنده پس از مرغ عشق محبوب ترین پرنده ی زینتی می باشد.

تغذیه برای نگهداری عروس هلندی

چه غذایی باید به عروس هلندی خود بدهیم؟ بهترین غذا برای عروس هلندی دانه ی مخصوص خودش می باشد. شما همچنین می توانید به آن ها سیب زمینی له شده، پاستا و تکه های میوه بدهید.

نگهداری عروس هلندی

بیشتر بدانید : روش تغذیه عروس هلندی کوچک یا جوجه ی عروس هلندی

صحبت کردن عروس هلندی

آیا عروس هلندی ها می توانند صحبت کنند؟ با این که عروس هلندی ها نمی توانند به خوبی دیگر گونه های طوطی حرف بزنند ، اما می توانند چند کلمه یا صدا را یاد بگیرند. البته عروس هلندی های نر بیشتر از ماده ها حرف می زنند.

قفس مناسب برای نگهداری عروس هلندی

من باید چه نوع قفسی برای عروس هلندی خود تهیه کنم؟ عروس هلندی ها پرنده های فعالی می باشند ، بنابر این به قفس نسبتا بزرگی نیاز دارند. یک قفس با 24 اسنچ طول و 24 اینچ ارتفاع داشته باشد برای عروس هلندی مناسب می باشد. بهتر است قفسی تهیه کنید که تمیز کردن و دسترسی به ظرف آب و غذای آن راحت باشد.

جنسیت برای نگهداری عروس هلندی

عروس هلندی من نر است یا ماده؟ رنگ گونه های عروس هلندی های خاکستری یا نر نارنجی کم رنگ تری است. روی دم عروس هلندی های ماده طرح های راه راهی مشاهده می شود. در نژاد هایی که رنگ های مختلفی دارند(مانند مرواریدی) تنها راه شناسایی جنسیت تست DNA می باشد. در برخی از این پرندگان رفتار در میان جنسیت ها تفاوت هایی دارد ، به طور مثال عروس هلندی های نر بیشتر سوت می زنند و امکان حرف زدنشان بیشتر می باشد.

کدام جنسیت عروس هلندی پرنده خانگی بهتری است؟ هر دو جنسیت عروس هلندی ها پت های بسیار خوبی می باشند .معمولا نر ها بیشتر سوت و حرف می زنند. همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ فراموش نکنید که مراقب تخم گذاری عروس هلندی های ماده باشید.

تشخیص مریضی در امر نگهداری عروس هلندی

چگونه می توان تشخیص داد که یک عروس هلندی مریض است؟ بیشترین نشانه ی مریضی یک عروس هلندی تغییر در رفتار آن می باشد. یک عروس هلندی سالم فعال و هوشیار است و یک عروس هلندی که مدت زیادی گوشه ی قفسش پف می کند و می خوابد ممکن است بیمار باشد. اگر کوچک ترین نشانه ای از بیماری در عروس هلندی خود مشاهده نمودید هر چه زودتر به دامپزشک مراجعه کنید. معمولا بیشتر پرندگان نشانه های بیماری مشخص و واضحی ندارند، به دلیل این که در طبیعت بیشتر پرندگان شکار خوبی برای حیوانات دیگر می باشند و سعی می کنند بیماری خود را تا حد ممکن پنهان کنند.

نگهداری عروس هلندی

میزان سازگاری عروس هلندی

آیا عروس هلندی با مرغ عشق(پاراکیت) کنار می آید؟ با این که مرغ عشق اندازه ی کوچک تری از عروس هلندی دارد، اما تهاجمی تر می باشد. اگر یک مرغ عشق و عروس هلندی در یک قفس مشترک نگهداری گردند ممکن است مرغ عشق به عروس هلندی اجازه ی نزدیک شدن به ظرف غذا و آب را ندهد. در صورتی که شما می خواهید یک عروس هلندی و مرغ عشق را در یک قفس نگه دارید باید آن ها را از قبل با هم آشنا نمایید.

آیا عروس هلندی من با گربه یا سگ ها کنار می آید؟ سعی کنید هیچ وقت عروس هلندی خود را با سایر حیوانات تنها نگذارید ، به علت این که موجوداتی بی دفاع می باشند و امکان این وجود دارد که آسیب ببینند.

مسائل آموزشی برای نگهداری عروس هلندی

چگونه به عروس هلندی خود یاد بدهیم که روی دستمان بیاید و اجازه دهد نازش کنیم؟ در ابتدا ممکن است کمی سخت باشد که خود عروس هلندی روی دستتان بیاید و ممکن است صدای هیس در بیاورد یا حتی گاز بگیرد.

در ابتدا شما باید کاری کنید که عروس هلندی تان به شما عادت کند. به طور مثال کنار قفسش بنشینید، اما با او ارتباط چشمی برقرار نکنید. هنگامی که عروس هلندی شما کنارتان احساس آرامش کرد می توانید به آن جایزه بدهید. از این لحظه به بعد می توانید آموزش های اصلی را آغاز کنید.

 

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫4.3/5 ‏‫(6 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا