واکسیناسیون سگ ها و دریافت ایمنی کامل در اوایل زندگی حیوان

بیماری های مهم و مختلفی وجود دارند که از دلایل اصلی مرگ و میر در توله ها و سگ ها به شمار می روند. هنگامی که افراد می خواهند توله سگی را در منزل نگهداری نمایند، انجام واکسیناسیون سگ ها به منظور پیشگیری از بیمار ی های خطرناک کشنده اصلی و الزامی می باشد.

واکسیناسیون سگ ها

واکسیناسیون سگ ها برای پیشگیری از بیماری ها

بیماری های سگ که توسط واکسیناسیون پیشگیری می گردند شامل  دیستمپر، هپاتیت، لپتوسپیروز، پاروا ویروس سگ، کورونا ویروس سگ و هاری می شوند. سگ های ماده ای که در نتیجه ی واکسیناسیون های منظم، از سطوح بالای آنتی بادی برخوردار می باشند، می توانند از طریق شیر خود، موجب انتقال ایمنی به توله ها گردند.

واکسیناسیون سگ ها ی توله

احتمال دارد این سوال در بین صاحبان سگ به وجود آید که چرا توله ای که از مادر واکسینه شده به دنیا می آید و به صورت کامل از شیر مادر تغذیه کرده است و بدنش دارای ایمنی می باشد، باید واکسیناسیون گردد؟

به دلیل اینکه این ایمنی و مقاومت در زمانی که توله ها از شیر گرفته می شوند، موقتی می باشد و سطح مورد نیاز آن برای محافظت از بدن توله ها در مقابل بیماری ها کاهش می یابند، به همین دلیل باید واکسیناسیون توله ها دوباره انجام گردد.

واکسیناسیون سگ ها

جهت کسب اطلاعات بیشتر : 3 نوع از واکسن های سگ موجود در ایران

واکسیناسیون سگ هابه منظور دریافت ایمنی کامل در اوایل

زندگی توله های جوان و تازه از شیر گرفته را باید در برابر بیماری های دیستمپر، پاروا ویروس و کورونا ویروس سگی و غیره واکسینه نمایید. توله ها باید تحت دو یا تعداد بیشتری از واکسیناسیون ها قرار بگیرند. به این دلیل که در اوایل زندگی، آنتی بادی های باقی مانده ی مادری ممکن است مانع از به وجود آمدن ایمنی فعال گردند. تزریق دوم در حدود چهار هفته پس از تزریق اول، به منظور موثر بودن واکسیناسیون الزامی است.

واکسیناسیون سگ ها

به طور معمول، تزریق حمایتی هر ساله در برابر تمام بیماری های انجام می شود تا میزان ایمنی بدن را به بالا ترین سطح محافظت کننده برساند. هم چنین واکسیناسیون به منظور حفاظت از توله ها در برابر بیماری های عفونی پیشنهاد می شود.

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ به خاطر داشته باشید کهتوله های جوان بیشترین حساسیت را در برابر بیماری های عفونی دارا می باشند و بنابر این به غیر در زمان هایی که می خواهید آن ها را جابجا کنید و به مکان امنی انتقال دهید، باید در داخل منزل نگهداری گردند تا با عامل بیماری زا برخورد پیدا نکنند. در صورتی که از قبل سگ دیگری در آن محیط وجود داشته باشد، باید از سلامت جسمی و واکسیناسیون کامل آن سگ مطمئن گردید، در غیر این صورت نباید اجازه ی ورود و نزدیکی سگ و افرادی که با آن حیوان در تماس بوده اند را به محیط توله ها دهید.

واکسیناسیون سگ ها

همراهان مجله ی پزشکی آسان طب ؛ به خاطر داشته باشید که اطلاع از سلامتی توله ها و سگ ها در زمان واکسیناسیون آن ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. از این رو قبل از واکسیناسیون، حیوان خود را بر علیه بیماری های انگلی و کرمی تحت درمان قرار بدهید.

 

منبع : https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا