با پیامدهای طلاق آشنا شوید

هنگامی که از اثار و پیامدهای طلاق سخن به میان می اید ، معمولا به عملکردهای سوء و اثار زیانبخش آن فکر می شود و سوگیری مخالفی نسبت به آن در اذهان و انظار ظاهر می گردد . بررسیهای جامعه شناختی طلاق نشان می دهد که اگر جنبه هایی از مساله زیانبار و ناپسند شمرده می شوند ، در مواردی نیز به عنوان یک داروی تلخ و راه حلی اجتماعی برای برخی از بیماری ها و مسائل اجتماعی پذیرفته می شود . گاه هست که زندگی زناشویی دستخوش چنان نابسامانی می شود که ادامه ی زندگی مشترک زن و شوهر ، فقط کانون مشترک خانواده را به محیطی غیر قابل تحمل تبدیل می سازد ، همچنین فرزندانی که در چنین فضای مسمومی بزرگ می شوند به جای انکه از تربیت صحیح و محبت لازم برخوردار شوند ، دچار عقده ها و ناراحتیهای روحی خواهند شد .

پیامدهای طلاق

آشنایی با پیامدهای طلاق

به گزارش بخش خانواده سایت اسان طب ، طلاق را نه به عنوان یک امر مطلوب ، بلکه بسان یک «بد ضروری» و «داروی تلخ » می پذیریم ، زیرا قسمتی از ناراحتی های خانواده را از میان بر می دارد . آثار و پیامدهای طلاق را می توان از جنبه ها و جهات مختلف مورد بحث قرار داد که ما در زیر به برخی از انها اشاره می کنیم :

1-از دیدگاهی پیامدهای طلاق به افراد یا به طور کلی به جامعه بر می گردد . پریشانی روانی ، به هم خوردن سامان خانواده و شخصیت افراد از آثار فردی طلاق هستند و کجرویهای اجتماعی حاصل از طلاق و تاثیر آنها در رفتارها و روابط اجتماعی و ساخت جامعه از نتایج اجتماعی آن به شمار می روند .

2- از جنبه ای دیگر می توان پیامد طلاق را در رابطه با جنس مورد بررسی قرار داد . مطالعات اجتماعی نشان می دهد که اثار سوء طلاق در مورد زنان بیشتر از مردان است . این امر مخصوصا در جوامعی صادق است که زنان آنها به دلیل عدم اشتغال کافی ، پایین بودن سطح سواد و آگاهی ، سلطه ی روابط پدرسالاری و پدرمداری ، از استقلال اجتماعی ، اقتصادی و روانی برخوردار نیستند و امکان ازدواج مجدد برای آنان وجود ندارد .

پیامدهای طلاق

دیگر پیامدهای طلاق چیست ؟

3- عملکرد طلاق را از نظر رابطه یا طول مدت ازدواج نیز می توان مورد بررسی قرار داد . در پژوهشهای مربوط به طلاق روشن شده است که اثر طلاق در روی زوجهایی بیشتر و عمیقتر است که مدت زیادی از عمر ازدواج آنها سپری شده است ، چرا که جوانان امکان و آمادگی بیشتری برای تشکیل خانواده ی جدید و سازش با زندگی نوین را دارند .

4- عامل دیگری که پیامدهای طلاق در رابطه با آن می تواند مورد مطالعه قرار گیرد ، امکان و وجود حق ازدواج مجدد یا عدم تجویز آن در جامعه است . در جوامعی که ازدواج مجدد پس از طلاق مجاز است ، نتایج طلاق چندان حاد و تحمل ناپذیر نیستند ولی در جوامعی که چنینی حقی برای زن یا مرد وجود ندارد ، نتایج طلاق نیز ناگوار است .

بیشتر بدانید : رفتار با بچه های طلاق چگونه است ؟

در این بخش مهمترین پیامدهای طلاق را تقدیمتان کردیم. یادتان باشد تا جایی که میتوانید طلاق را اخرین گزینه بگذارید. ولی خب گاهی وقتها حتما مشاوران هم طلاق را بهترین گزینه میدانند و ان زمان است که فواید طلاق از پیامدهای طلاق بیشتر است.

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35