علت نداشتن خواستگار دختران ایرانی

علت نداشتن خواستگار سوالی است که ذهن بسیاری از دختران را درگیر کرده است . بسیاری از دختران میگویند ما ظاهری مناسب داریم ، حتی وضع مالیمان هم خوب است باز هم خواستگار نداریم. متاسفانه در جامعه کنونی تعداد خواستگار کم یا حتی نداشتن خواستگار بسیار عادی شده است .

علت نداشتن خواستگار دختران

یکی از علت نداشتن خواستگار این است که انسان ها از هم دور شده اند . سالی یکبار خانه خاله و عمو می رویم . همسایه بغلی اصلا نمیداند که مادر ما دختری دارد . در جامعه فعال نیستیم . به مسجد یا مهمانی نمیرویم . در گوشه ای از خانه نشسته ایم تا روزی معجزه ای شود و از اسمان خواستگاری بیاید .

دختر باید رفت و امد کند . شناخته شود . وارد اجتماع شود تا دیگران او را با ویژگی های مثبتش بشناسند و به یکدیگر معرفی کنند . توقع نداشته باشید صبح تا شب در خانه باشید  و بدون اینکه  کسی شما را ببیند خواستگار زیادی داشته باشید . یکی دیگر از علل کمبود خواستگار تحصیلات بالای دختر است . به گزارش آسان طب شاید خود دختر برایش تحصیلات فرد مهم نباشد اما مردم گمان میکنند او دنبال همسری با تحصیلات بالاست و کسی سراغ او نمی اید . یا مثلا میگویند او از خانواده ثروتمندی است و این خانواده به ما دختر نمیدهند. بنابراین دختران دم بخت باید به صورت غیر مستقیم معیارهای ازدوجشان را به دیگران بفهمانند تا دیگران بدانند که معیارهای ازدواج دختر انقدر هم بالا نیست.

یک علت نداشتن خواستگار این است که پسر ها هم دیر ازدواج میکنند. برخی پسرها میگویند ما باید لیسانس بگیریم، بعد سربازی برویم، بعد ارشد بگیریم، بعد کار پیدا کنیم، بعد وضعمان خوب شود و سپس به خواستگاری دختری برویم . با این برنامه ای که انها چیده اند حداقل باید 35 سال به بالا به خواستگاری بروند . در نتیجه سن ازدواج دختران نیز بالا می رود.

این را بدانید خداوندى که شما را آفریده ، کفو و همسر مناسب و متناسب با شما را نیز در نظر گرفته است و به موقع او را روانه‏ منزل شما خواهد کرد ،به گونه ای که هیچ چیزى نخواهد توانست مانع ایجاد پیوند و ازدواج شما شود. بنابراین هیچ وقت از مجرد ماندن نترسید و بدانید که بالاخره ازدواج میکنید . از نگاههای مردم نگران نباشید . انها در هر شرایطی پشت سر شما حرف میزنند و جایشان همان پشت سر شماست . اگر حس میکنید سربار خانواده هستید سعی کنید سر کار بروید تا از نظر مالی مستقل باشید .

همچنین کمی با خود بررسی کنید که ایا عیبی در شما یا خانواده شما نیست که دیگران تمایل وصلت با خانواده شما نداشته باشند. مثلا نوع رفتار ، نوع لباس پوشیدن یا هر ویژگی دیگری چه ظاهری و چه باطنی. سعی کنید اگر ایرادی دارید حتما ان را بررسی کرده و برطرف کنید . چون در هر حال یک پسر دنبال دختری میگردد که به او افتخار کند . دختری نجیب ، خوش اخلاق ، شاد ، فعال ، خوش لباس ، مرتب و .. . همچنین خانواده دختر باید در جامعه مرتب ظاهر شوند و اخلاق و رفتار خوبی از خود نشان دهند . چون خانواده یک پسر به تمام ویژگیهای یک دختر نظارت دارد .

یکی از علت نداشتن خواستگار دختران اینست که پسران وقتی دیر ازدواج میکنند انتظاراتشان بالا میرود و هر دختری را به راحتی نمی پسندند . همچنین اینقدر دختر خوشگل و خوش تیپ در خیابان و ماهواره زیاد شده که انتظار پسران را زیاد کرده است. پسران دنبال زنی هستند که ان را به دیگران نمایش دهند. یکی دیگر از علت نداشتن خواستگار دخترها اینست که دخترها در اوایل جوانی دنبال درس وکار هستند و بعد از چند سال یاد ازدواج می افتند . در این فرصت خب اکثر پسران ازدواج کرده اند و تعداد پسران کمتر شده است .

متاسفانه برخی از پسرها دنبال زن خوشگل ، پولدار و شاغل هستند و اینگونه هست که سر برخی دختران بی کلاه میماند و به طور کلی مهمترین علت نداشتن خواستگار دختران ناشناخته بودن دختر و یا وجود عیب کوچکی در دختر یا خانواده است . منظور از عیب یک اتفاق بد ، طرز رفتار ، حرف زدن یا چنین ویژگیهایی هست .

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

‫6 دیدگاه ها

 1. یکی از دوستان درباره ی خواستگار پران ها نوشته کاملا درسته سعی کنید از والدین پسر یا دختر مثلا مادرشوهر خواهر و افرادی سببی تحقیق نکنید چون احتمالش بسیار زیاد است حرف های اشتباه بزنند در حالی که ممکن است مشکل از خود آن گوینده باشد بله بعضی همسایه ها هم بسیار حسادت دارند .
  حرف هر آدمی را باور نکنید

 2. سلام یکی از مشکلات این است که عده ای از زنان تلاش می کنند تا پسر در خانه بیشتر بماند مثلا به زبان می گویند تو خیلی عاقلی میتوانی ازدواج کنی اما با روش هایی مثل محبت ظاهری و زبانی بیش از حد و روش های مختلف و آن هم از روی سیاست تلاش می کنند فرزند کم تر به همسر فکر کند و متاسفانه بعضی پدرها به زن خود باج می دهند چون در زمان کودکی فرزند به دلیل شغل و …. کم تر به همسرشان کمک کرده اند.
  برای همین بعضی زنان بعد از ازدواج فرزند خصوصا پسر باز هم به هزار روش سعی در مداخله در زندگی زوج ها دارند و عروس را دلسرد می کنند تا ناامید شود و احساس کند ملکه ی زندگی اش نیست در این شرایط پسرها باید بسیار هوشیار باشند چون ازدواج به موقع به ارزش آن ها در نزد همین والدین متظاهر و زبانباز اضافه می‌کند و هزاران دلیل دیگر البته گاهی شنیده ایم بعضی والدین هم با فرزند صادق اند و همه مثل هم نیستند

 3. پول پول پول پول پول
  وقتی خانواده من که بعد حدود ۳۰ سال زندگی خونه ندارن
  تازه یه ماشین معمولی خریدن
  تو خرج خورد و خوراکشون موندن
  من چجوری میتونم ازدواج کنم
  خونه بخرم ماشین بخرم کار خوب داشته باشم
  خرج عروسی رو بدم سرویس طلا بخرم
  تمام هزینه های دختر رو بعد ازدواج بدم
  تازه قبلش باید درسمو تموم کنم سربازی هم برم

  خب ازدواج الان شده یه کار اشرافی و لاکچری
  بچه پولدارایی که خانواده هاشون بخوان وخودشون هم بخوان ازدواج میکنن و بی پولا هم
  مجرد میمونن تااااا خدا میدونه چند سالگی شاید بتونن ازدواج کنن شایدم نه
  ازدواج شده فتح کره مریخ مام که ۲ تا پا بیشتر نداریم رو زمین به زور راه میریم
  چجوری تا سیاره مریخ ازدواج بریم
  حتی فکرشم نمیشه کرد

 4. در اینکه الان شرایط سخت شده هیچ شکی نیست اما دختر پسر خوب هم الان زیاده ولی چون شرایط سخته هیچکس ازدواج نمیکنه. بعدشم انقدر تقصیر ها رو گردن دخترا نندازید که سختگیرن. بخدا دخترا اصلا هم سختگیر نیستن.. پسرا هم بد نیست کمی از اعتماد به سقفشون کم کنن. پسرهایی رو دیدم که حتی از خود دخترا صد برابر بیشتر سختگیری میکنن..مردهایی روو دیدم که با 40 سال سن مجرد موندن اونوقت برای ازدواج دنبال دختر 17 یا 18 ساله میگردن..!!! خب این درسته واقعا ؟!!!!بهتره کمی پسرا هم با مامان باباهاشون طرز فکرشونو اصلاح کنن..

 5. حرف های شما کاملا منطقی و درست ولی یه دلیل دیگه هم هست اونم اینه ه تو اطراف دختر چه خانواده چه همسایه و ..کسانی هستن که پشت دختر حرف در میارن مثلا اگه پسری واسه بیاد خواستگاری اول میره تحقیق می کنه و افرادی هستن که این خواستار رو با با حرف های ناجور پشت دختر می پرونن. که البته اگه این حرفها درست بود می گفتم حقشه بدونه با کی می خواد ازدواج کنه ولی حرف ایی که پشت دختر می زنن و خواستگار رو می پرونن صحت نداره. بلکه از روی حسادت به دختر این حرفها رو پشت سرش میگن و هیچ آدم عاقل راضی نمی شه دنبال دختره بره. هرچند حرفهایی که پشتش زدن دروغ باشه. من خودم یه چند تا خواستگار خوب داشتم که بعداش نیامدن بعد فهمیدم پدر شوهر خواهرم پرونده حالا چی گفته الله و الم. یه چند تا همسایه هم داریم که بی خود و بی جهت پشت دختر مردم حرف می زننن. خواستگار رو می پرون. تو همسایه هامون یه دختری قرار بود ازدواج کنه همه کاراشون کرده بودن ولی همسایمون رفته به طرف گفته بود من اون دختر رو با یه پیر مرد دیدم اونا هم پاپس کشیده بودن. البته به دروغ گفته بود. حتی به داما کوچکمون راجب ما یه چیزایی گغته بودن که اصلا صحت نداشت. ولی چون اونا از چند تای دیگه پرسیده بودن و میدن صحت نداره اومدن. حالا به نظرتون با این اوصاف ما باید چی کار کنیم که چنین آدم های مریضی بهمون تهمت ناروا نزنن و خواستگار ما رو نپرون؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا