زیبایی پوست با یخ و نو سازی پوست

زیبایی پوست با یخ و ماساژ یخ امکان پذیر است. یخ باعث می شود منافذ باز پوست به حداقل برسد. استفاده از یخ برای زیبایی پوست با یخ سبب می شود چربی پوست کنترل شود و همچنین مانع پیری زودرس و چین و چروک خوب می شود. برای درخشش طبیعی پوست حداقل دو بار در هر هفته چند قطع یخ را به صورتتان ماساژ دهید.

راه زیبایی پوست با یخ

بر روی چین و چروکهای صورتتان تکه ای یخ بگذارید. یکی از راههای زیبایی پوست با یخ ( جوانسازی پوست ) اینست که آب خیار و اب گل سرخ را با هم ترکیب کرده و در قالب های یخ بریزید. اجازه بدهید حسابی یخ بزند . سپس ان را به پوست صورت خود بمالید. این ماسک طبیعی نه تنها پوست را روشن میکند بلکه چین و چروک پوست را کم میکند .به گزارش آسان طب از ماساژ یخ برای درمان آکنه استفاده کنید . قرار دادن یخ بر صورت گردش خون را زیاد میکند. در نتیجه درجلوگیری از بروز علائم پیری و چروک پوست تاثیر زیادی دارد .

برای زیبایی پوست با یخ میتوانید به جای اب ، انواع اب میوه مثل پرتقال ، سیب ، انار و یا سایر میوه هایی که عصاره ای مفید برای پوست دارند را بریزید و به عنوان ماسک از ان استفاده کنید . سعی کنید یخ را مستقیم روی پوست نگذارید و ان را ابتدا در پارچه ای پنبه ای گذاشته ، سپس روی پوستتان بگذارید .

از انواع یخ بهداشتی برای زیبای پوست میتوان به یخ معدنی، یخ آبلیمو، یخ چای سبز، یخ آب برنج و یخ آب هندوانه  اشاره کرد . برای تهیه یخ ، اگر دارای پوستی خشک هستید از گیاه گل بابونه ، جعفری، نعناع یا از ترکیب چند گیاه استفاده کنید.

همچنین پیشنهاد میکنیم برای کاهش چین وچروک ، سعی کنید از چای سبز ، سیاه یا سفیده برای یخ استفاده کنید. این گیاهان حاوی مقداری زیادی از آنتی اکسیدان ها هستند که می تواند در کاهش سرعت روند پیری به شما کمک کند . اضافه کردن اب لیمو به یخ لکه های سیاه پوستی را از بین میبرد و پوستتان را شفاف میکند .

رفع آفتاب سوختگی و  زیبایی پوست با یخ

برای درمان آفتاب سوختگی دو یا سه تکه یخ را در پارچه ای پنبه ای گذاشته و آن را روی نواحی آفتاب سوخته قرار دهید. سه دقیقه صبر کنید. متوجه می شوید که پوستتان میخارد . این خارش نشان دهنده این است که افتاب سوختگی در حال بهبود است. در نتیجه این عمل روی پوست شما خارشی ایجاد می شود که نشان دهنده بهبود آفتاب سوختگی خواهد بود. خواص جوانه گندم برای جوانسازی پوست را مطالعه کنید .

ماندگاری ارایش و زیبایی پوست با یخ

برای این که ارایشتان ماندگار تر باشد قبل از ارایش صورتتان را با تکه های یخ ماساژ دهید . این عمل سبب طولانی تر شدن مدت ارایش می شود . همچنین برای برطرف کردن پف زیر چشم تکه های یخ را به زیر چشم بمالید . میتوانید ان را در پاره ای پنبه ای بگذارید و سپس در زیر چشم قرار دهید . برای درمان  سندرم خشکی چشم از یخ استفاده کنید .

‫4.5/5 ‏‫(2 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا