به نظرت عشق واقعی یعنی چی ؟

عشق واقعی لازمه یک زندگی ارام و یک ازدواج موفق است. بنابراین باید بدانیم که واقعا عشق واقعی یعنی چه ؟ خیلی از افراد رمانتیک و احساساتی هستند و به ازدواج، عاشق شدن یا حتی بچه دار شدن به صورت رمانتیک و احساساتی نگاه میکنند. اما ایا واقعا به نظر شما عشق واقعی فقط همین است. باید بگوییم که پاسخ منفی است. اگر شما میخواهید یک عاشق واقعی باشید باید در کنار احساسات به مسئولیتهایی که در این دوران به عهده شما هست هم توجه کنید و وظیفه تان را به درستی انجام دهید . وگرنه همان محبت و احساسات هم نتیجه ای نخواهد داشت و کم کم عادی می شود .

برای داشتن یک عشق واقعی ، ابتدا خودتان باید فرد مناسب باشید

برخی افراد فکر می کنند با ازدواج مشکلاتشان حل می شود یا در واقع طرف مقابل مشکلات او را حل میکند . اما باید بگوییم اولین قدم برای ازدواج و داشتن یک عشق واقعی شناخت خود است . شما باید قبل از اینکه وارد زندگی کسی شوید مشکلاتتان را حل کنید و با ان کنار بیایید . وگرنه بعد ازدواج هم تغیییر نخواهید کرد . سعی کنید کارهای ناتمامی که بهتر است در مجردی انجام شود را به پایان برسانید .

اگر شکست عشقی داشتید دلیل ان را پیدا کنید و همچنین ان را کم کم فراموش کنید. به گزارش آسان طب ،هرگز بخاطر فراموش شدن آن به سراغ عشق جدیدی نروید . باید کامل با این قضیه کنار بیاید و بعد به سراغ عشق دیگری بروید.

درضمن سعی کنید خط قرمزهایتان را قبل اغاز عشق برای او مشخص کنید و ببینید با وجود کدام خط قرمز ها دیگر با او ادامه نمی دهید . مثلا صداقت، عدم وجود وضعیت مالی خوب، فقدان ثبات شغلی و یا اعتیاد به الکل و یا مواد مخدر .

یک عشق واقعی ، ارتباط سالمی برقرار می کند

برای داشتن یک عشق واقعی ارتباط سالمید اشته باشید . هیچ وجه به همدیگر توهین نکنید . هیچ وقت همدیگر را حتی وقتی تنها هستید کوچک نکنید . نقاط مثبت او را پررنگ تر کنید . یک عاشق و معشوق واقعی به جای انتقاد و توهین، توجه بیش از حد به جزئیات و یا تهمت زدن به همدیگر ، میتوانند جملاتی مانند “من احساس می کنم”، “من فکر می کنم” و یا “به نظر من” را به کار ببرند .

سعی کنید برای رسیدن اهداف به همدیگر کمک کنید ، همچنین به جز این اهداف جدا  به اهداف یکسان و مشترکتان فکر کنید و برنامه بریزید تا ب ا هم به این اهداف دست پیدا کنید.

برای داشتن عشق واقعی حد روابط تان با افراد محیط زندگی تان را  تعیین کنید

اولا کسی را به عنوان عشقتان انتخاب کنید که نسبت به احساساتش به شما دچار تردید نباشد . دوما به دلیل اینکه کسی فامیل یا دوست شماست با او رفت و امد نکنید . بلکه با کسانی رابطه داشته باشید که باعث پیشرفت زندگی شما شوند ، به شما ارامش دهند و انها هم در زندگی به احترام ، صداقت و عشق پایبند باشند .

مسئولیت پذیر و قوی باشید

هیچ وقت گناه خودتان را به گردن کسی نیندازید و دنبال مقصر نباشید . اگر واقعا مقصر نیستید که از حقتان دفاع کنید و اگر مقصرید که مسئولیت کاری را که انجام دادید بپذیرید . مدام برای خود دلیل تراشی نکنید .آشنایی با نکات صحیح تربیت کودکان را مطالعه کنید .

این را بدانید که هرچقدر هم عشقتان واقعی باشد امکان ندارد که سوء تفاهم، دلخوری و ناامیدی در زندگی تان نباشد . اما این را بدانید که عشق واقعی هیچ وقت صدمه نخواهد دید . همچنین در عشق واقعی این موضوعات هر روز رخ نمیدهند و فقط گهگاهی اتفاق می افتد که باید با ذکاوت انها را سریع حل کنید . هیچ وقت به شریک زندگی تان دروغ نگویید .

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35