درمان موهای زاید به روش خانگی و پزشکی

درمان موهای زاید چندان هم سخت نیست . متاسفانه بسیاری از خانم ها و اقایان موهای زاید بدنشان نسبت به بقیه افراد بیشتر است و این قضیه ان ها را بسیار ناراحت کرده است . اما باید بدانند که موهای زاید براحتی درمان می شود . درمان رشد موهای زاید به دو روش خانگی و پزشکی امکان پذیر است . علت رویش موهای زاید و هیرسوتیسم چیست ؟

راه‌های درمان موهای زاید به روش خانگی – درمان خانگی موهای زاید

موهای زاید بدن یا همان هیرسوتیسم راه های درمان مختلفی دارد. از راههای درمان موهای زاید میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

•برای درمان موهای زاید میتوانید از تیغ یا ژیلت استفاده کنید . خب مسلما از نظر ایمنی ژیلت بهتر است . در ضمن باید این روش را به مدت طولانی انجام دهید .

•برای درمان موهای زاید بدن از مواد شیمیایی موبر ، موم ، سفیدکننده ها ، و سایر عوامل برداشتن مو استفاده نمایید . اگر برای این کار از پودر های موبر استفاده کنید پس از چند ماه متوجه می شوید که هم تعداد موهای بدنتان کمتر شده و هم ضخامت انها کاهش یافته است. پودر های بو دار قدرت بیشتری دارند . اما پودرهای معطر هم کار شما را راه می اندازند.

•همچنین برای درمان موهای زاید و روشن کردن انها  بی‌رنگ کننده‌ها کاربرد زیادی دارند. بسیاری از افراد موهای بدنشان را رنگ میکنند.  رنگی بور و رنگ پوست که مشخص نباشد . البته ممکن است موجب حساسیت پوست شود .

•برای کاهش موهای زاید سعی کنید اگر اضافه وزن دارید وزنتان را کاهش دهید .

درمان رشد موهای زاید , درمان موهای زاید با داروهای گیاهی , درمان موهای زاید صورت , درمان موهای زاید زیر چانه , درمان گیاهی رشد موهای زاید ,  درمان خانگی موهای زاید , درمان گیاهی موهای زاید , درمان دارویی موهای زاید

درمان موهای زاید به روش پزشکی – درمان دارویی موهای زاید

گاهی وقت ها باید موهای زاید را با کمک پزشک و دارو درمان کرد. برخی از این راه حل های پزشکی عبارتند از :

•گاهی وقتها رشد موها به خاطر اختلالات غده فوق کلیوی می باشد . در این موارد ممکن است درمان پزشکی نیاز باشد. داروها به شکل قرض‌های ضد بارداری و داروهای آنتی آندروژن توسط پزشک تجویز خواهند شد. به گزارش آسان طب ، قرص‌های ضد بارداری  سطح آندروژنها را پایین می آورد. به طور کلی این انتخاب اول پزشکان برای درمان موهای زاید یا هیرسوتیسم است.

• به گزارش آسان طب ، برای درمان موهای زاید از کرم دارویی به نام eflorenithine (افلورنیتین) استفاده کنید. البته آگاه باشید که این کرم موها را به طور دائم حذف نمی‌کند ، ولی خب بعد از 6 تا 8 هفته نتیجه خوبی خواهد داشت.

•یکی از راههای درمان موهای بدن ،برداشتن دائمی موها با لیزر (electrolysis) یا جریان الکتریکی است .  این راه حل کمی گران است اما اثر خوبی دارد . البته مسلما اینکار عوارضی مانند ورم، زخم و قرمزی پوست خواهد داشت .

جالب است بدانید که لیزر روی موهای سیاه اثر دارد ولی روی موهای روشن بی تأثیر است. در این روش اشعه نور روی فولیکول‌های مو متمرکز می‌کند تا آن‌ها را خراب بکند. فولیکول‌های آسیب‌دیده دیگر نمی‌توانند موی جدیدی رشد دهند و موهای قدیمی  هم کم کم میریزد و از بین میرود . لیزر یکی از روشهای معروف برای کسانی است که موهای بدنشان واقعا بیش از حد است .

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا