الگوهای شخصیتی،معرفی انرژی زنانه شخصیت هرا

شخصیت هرا یکی از الهه های یونان شخصیتی وفادار به همسر است که ازدواج را مقدس دانسته و دوست دارد بعد ازدواج با نام خانوادگی همسرش او را صدا بزنند. این افراد بسیار شیک و خوش تیپ بوده و به ازدواج، جهیزیه خریدن و این جور مسائل علاقه زیادی دارند. اگر شوهر زنان هورایی به شخصیتی غیر او توجه کند به شدت براشفته خواهد شد. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره شخصیت هورا اطلاعاتی را تقدیم تان می کنیم.

شخصیت هرا
شخصیت هورا

شخصیت هرا

افرادی که این کهن الگو در آنها حضور داشته و فعال میباشد ، تمایل زیادی به ازدواج و همسرداری و زندگی مشترک دارند به طوری که همه هدف زندگیشان و تعالی خودشان را در کامل شدن به واسطه ازدواج می دانند .

وفاداری ، سیاستمداری ، ماندگاری و همینطور حسادت از صفات اصلی این تیپ شخصیتی می باشد.

از نظر آنها ، پارتنرشان ، بهترین ، زیباترین و کامل ترین و مناسبترین فرد روی زمین است و به حرف هیچ کس در مورد او گوش نمی دهند.

در برابر تحریک حسادت ، بسیار شدید واکنش نشان می دهند

بیشتر بدانید: معرفی کهن الگوی آفرودیت

شخصیت هرا
شخصیت هورا

ویژگیهای شخصیت هرا

هیچ مردی جرات نزدیک شدن به هرا ی شوهر دار را ندارد. این زن با ازدواج است که احساس محترم بودن می کند. بسیار دوست دارد که او را به جای نام خودش با نام شوهرش صدا بزنند مثلا بگویند خانم فلانی. ازدواج برای چنین زنی بیشتر حالتی روحانی و مقدس پیدا می کند. مثل یک مراسم روحانی، مثل عبادت.این زن پس از ازدواج اکثر کارهایش را کنار میگذارد و فقط به شوهرداری میپردازد.

عاشق شوهر کردن و خرید جهیزیه و تمام مسائل مربوط به آن هستند. بسیار شیک و خوش پوش هستند، همیشه خودشان را همچون ملکه ای می دانند که با بقیه تعامل می کنند، اداها، حالتها، و تمامی رفتارهای یک ملکه در آنها دیده می شود.

شخصیت هرا بسیار انحصارطلب است یعنی شوهرش را فقط برای خودش می خواهد و حاضر نیست تحت هیچ شرایطی شوهرش را آزاد بگذارد که با هر کسی دوست دارد معاشرت کند و یا اینکه هر جایی که دوست دارد بروند. وقتی وارد رابطه با کسی می شود، از آنجایی که دوست دارد فقط و فقط با او باشد و هیچ کس دیگری هم برایش مهم نیست، از شوهرش هم توقع دارند که فقط و فقط با او بوده و اگر شوهرش اهل معاشرت با دوستانش باشد و روابط اجتماعی متعددی داشته باشد، بدون اینکه خودش متوجه باشد بعد از مدتی می بیند که رفت و آمدهایش با دوستانش به صفر رسیده است.

اگر شوهرش بخواهد به شخصی غیر از او توجه کند بسیار آشفته می شود و عکس العمل نشان می دهد و حتی حاضر نیست که ببیند یا بشنود همسرشان به زن دیگری نگاه کرده و یا از زن دیگری تعریف یا تمجیدی کند. در این حالت زن هرا یی به زنی سلیطه و ستیزه جو تبدیل می شود.

به گزارش مجله پزشکی آسان طب زن هرا یی امروزی به سهولت قابل شناسایی است. هنگام مراسم ازدواج، عروسی شادمان و بشاش است که با رضایت خاطر به سوی داماد منتظر گام برمی دارد. زمانی هم که از خیانت شوهر مطلع می شود و خشم خود را متوجه زن رقیب می کند،

زن هرایی از اینکه شوهرش مرکز زندگیش باشد، راضی و خشنود است. پس از چندی بر همه اطرافیانش واضح و مبرهن می شود که شوهرش بر هر کس دیگر تقدم دارد. فرزندان زن هرایی نیز این مساله را تشخیص می دهند: بهترینها همیشه برای شوهر نگاه داشته می شود.

شخصیت هرا را می توان در روح همه زنانی یافت که با اولین مرد زندگیشان پیوند زناشویی می بندند و سالیان دراز همسری وفادار باقی می مانند تا اینکه پس از مرگ شوهر بیوه شده و با درآمد محدود دولت سر می کنند.

شخصیت هرا و رابطه با زنان

شخصیت هرا اهمیت زیادی به دوستی با زنان نمی دهد و اکثرا هم فاقد دوست صمیمی است. ترجیح می دهد با همسرش باشد و در کنار او وقت بگذراند.

شخصیت هرا اگر هنوز ازدواج نکرده باشد، ملاقات مردان مجرد مهم ترین مساله اوست. برای این مقصود گاه با دختران و زنان دیگر همراه می شود، زیرا تنها رفتن به بعضی اماکن شاید مناسب نباشد. اما به محض ایجاد رابطه ای پایدار و یافتن زوج، دیگر اهمیتی به دوستان مجرد نمی دهد و فراموششان می کند. پس از ازدواج، همه معاشرتهایش با دوستان مزدوج است. شراکتش با زنان دیگر نیز به ویژه به همسر و شغل او ارتباط دارد.

کیفیت ارتباط زن هرایی با زنان مزدوج بیشتر در قالب معاشرتهای دوستانه است تا نزدیکی و صمیمیت. زن هرایی به راحتی می تواند “دوست” بیوه و یا مطلقه خود را پس از سالها کنار بگذارد، زیرا آنها دیگر زوجی ندارند. زنان هرایی با یکدیگر نیز چنین رفتاری می کنند و به این ترتیب بیانگر این باور عمیق خود هستند که زن بدون شوهر هیچ است.

تمرینات عملی برای رشد شخصیت هرا

هنگام ملاقات با پارتنرت و یا زمانی که همسرت به منزل می آید آراسته باش و خود را برای او آماده کن. این گونه برای خودت و رابطه مشترکتان احترام قائل شده و او را نیز مورد احترام قرار می دهید.

هنگام ورود همسرت به منزل با روی خوش به استقبال او برو و یا هنگامی که پارتنرت با تو تماس می گیرد با خوشرویی و اخلاقی خوش با او صحبت کن و طوری رفتار کن که مکالمه با تو خستگی را از تن او به در ببرد. این گونه وقتی بعد از یک روز شلوغ با رفتار زیبایت روبرو شود، احساس خوشایندی پیدا کرده و از بودن در کنارت احساس لذت بیشتری می کند.

زمانهایی که می دانی پارتنر یا همسرت درگیر مساله ای ناخوشایند است و یا دغدغه ای دارد، سعی کن محیط آرامی را برای او فراهم کنی. تنها از این طریق است که او می تواند انرژی لازم برای حل مسائل و مشکلاتش را به دست بیاورد و بر آنها فائق آید.

هنگام صحبت کردن با پارتنر و یا همسرت و یا هنگامی که با دیگران در مورد او صحبت می کنی، به او احترام بگذار و او را با ضمایر و افعال جمع مورد خطاب قرار ده. با احترام گذاشتن به او شما شان و مقام خود را بالا می بری، چون همه ما می دانیم همیشه در کنار یک مرد والا مقام، یک زن والا قرار دارد و در کنار یک شاه پرقدرت است که یک ملکه حضور پیدا می کند.

هنگامی که با پارتنر یا همسرت مشکلی داری، اطرافیان را در جریان مسائل و مشکلات زناشویی خود نگذار و طوری رفتار کن که انگار هیچ مساله و موردی پیش نیامده و بعد در فرصت مناسب با او در مورد آن صحبت کن. چون دیگران هر چقدر هم که در جریان مسائل زناشویی شما باشند، با شما زندگی نمی کنند و از همه وقایع مابین تو و همسرت آگاه نیستند. همچنین با توجه به اینکه آدمها بسیار با هم متفاوتند، ممکن است مساله ای که برای تو بسیار مهم و ارزشمند باشد، از نظر دوستت بسیار پیش پا افتاده باشد و بالعکس، لذا نمی توانند تو را به درستی راهنمایی کنند و فقط تاثیر غیر سازنده می گذارند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا