راه کارهای خلاص شدن از دست خماری !

در هنگام خماری رگها متورم شده و شخص سردرد می گیرد. خماری نقطه مقابل نئشگی است. از عوارض روحی و روانی خماری میتوان به مواردی مثل بی‌حوصلگی و بدخلقی ، سردرد، اضطراب و نگرانی ، بدخلقی یا کج‌خلقی، بی‌خوابی، افسردگی و … اشاره کرد.

همچنین از عوارض جسمی خماری باید عرق کردن، افزایش ضربان قلب، گرفتگی و درد عضلانی، احساس فشار در قفسهٔ سینه، تنگی نفس، استخوان‌درد و … را نام برد.

خماری چیست رفع خماری و درمان خماری

خماری چیست ؟

مصرف بیش از اندازهٔ الکل، رگها را متورم می کند و موجب سردرد گزنده و خون گرفتگې چشمها می شود. همچنین التهاب معده و حالت تهوع ایجاد می کند که شاید به استفراغ و افزایش میزان اسید معده منجر شود و شاید هم چون روده کوچک آب و مواد همراه دیگر کمتری جذب می کند، اسهال پیش آید.

علاوه بر این ها، افراط در باده نوشی میزان قند خون را کاهش میدهد و ناپایدار می کند، حالت خستگی و فرسودگی می آورد، بدن را کم آب می کند و موجب تشنگی، سرگیجه و سردرد میگردد. عادت به مصرف الکل می تواند تعریق، تشویش، هیجان شدید و تپش قلب ایجاد کند و دیگر عوارض جانبی ترک اعتیاد را داشته باشد.

خماری

بهترین راه برای مبارزه با خماری ، پیشگیری از وقوع آن است، بنابراین پیش از رفتن به بستر مایعات غیر الکلی زیادی بنوشید. در واقع وقتی حالات خماری پیش می آید، انجام بعضی کارها مؤثرند، اما در این مواقع برای سردرد از مسکن هایی نظیر آسپرین یا ایبوپروفن استفاده نکنید چون التهاب معده را بیشتر می کنند. ابتدا نوشیدنی هایی مصرف کنید که میزان اب بدن را افزایش دهند، زیرا این نوشیدنی ها مؤثرتر از آب معمولی هستند. سپس نیاز به جایگزین کردن همهٔ ویتامین هایی دارید که الکل بیش از حد، از بدنتان خارج کرده که با صرف صبحانه ای پخته شده امکان پذیر است.

خماری چیست رفع خماری و درمان خماری

خوردنیهای مفید در درمان خماری 

نوشیدنی افزایش دهنده آب بدنتان را با مخلوط کردن یک قاشق غذاخوری شکر و یک قاشق غذاخوری نمک در یک لیوان آب، شخصاً تهیه کنید.

با صرف صبحانه ای سالم و کامل منبع مواد مغذی را دوباره تکمیل کنید: یک لیوان آب پرتقال برای تأمین ویتامینC، یک عدد تخم مرغ آب پز، کمی لوبیا پخته، یک تکه نان تست سبوس دار، چند حلقه گوجه فرنگی برای کسب ویتامین C بیشتر و مقداری قارچ کبابی یا تفت داده شده برای تأمین ویتامینهای B که با خوردن اسفناج، پنیر فتا و سیبزمینی شیرین هم امکانپذیر است.

خوردنیهای مضر برای خماری

نوشیدن ذره ای الکل هم مجاز نیست و فایده ای ندارد.

مصرف خوراکی ها و نوشیدنی های شیرین تأثیر زیادی بر ثبات میزان قند خون دارند و موجب افزایش سریع آن می شوند.

راهنماییهای تخصصی درباره خماری

از باده نوشی با معدهٔ خالی پرهیز کنید، مصرف نوشیدنی های گازدار حاوی الکل را قطع نمایید، زیرا الکل موجود در آنها با سرعت بیشتری جذب می شوند.

مچنین مراقب استعمال دخانیات همراه با باده نوشی باشید چرا که خماری را بدتر می کند و خطر ابتلا به سرطان گلو را هم افزایش می دهد.

اعتیاد به مصرف نوشیدنیهای الکلی، خماری حاصل از آن را بیشتر و بدتر می کند.
امیدواریم این مقاله از آسان طب برای شما مفید واقع گردد .

‫2/5 ‫(2 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا