گیاه آویشن در درمان بیماری ها معجزه میکند

گیاه آویشن برای سلامتی ما فواید زیادی دارد. یکی از خواص گیاه آویشن درمان سرماخوردگی است. مخصوصا اگر به دمنوش آن لیموی تازه و عسل طبیعی هم اضافه کنید. یکی دیگر از خواص آویشن درمان درد معده است. خیلی ها آن را به عنوان سبزی میخورند. خیلی ها هم آن را خشک کرده و به عنوان دمنوش برای درمان بیماری ها استفاده می کنند. آویشن به عنوان ادویه هم استفاده می شود.

گیاه آویشن

گیاه آویشن

قدیمی ها گیاه آویشن را به خوبی میشناسند. معتقد بودند که گیاه آویشن بی خوابی را برطرف میکند.البته رفع بی خوابی  تنها خاصیت این گیاه نیست. ما در این مقاله از آسان طب شما را با خاص متعدد این گیاه در درمان بیماری ها آشنا میکنیم.

درمان آسم با گیاه آویشن :

در یک لیتر آب جوش بیست تا سی گرم ساقه های گلدار گیاه آویشن خشک را بریزید و در ظرف محتوای آن را بگذارید تا دوازده دقیقه دم بکشد بعد از صافی بگذرانید و با عسل شیرین کنید و هر روز چهار تا پنج فنجان از آن را بنوشید.

درمان سیاه سرفه با گیاه آویشن :

دم کردهٔ گیاه آویشن سرفه های مزاحم و پی در پی سیاه سرفه را آرام می کند. برای تهیهٔ دم کردهٔ آن، بیست تا سی گرم ساقه های گلدار آویشن خشک را باید در یک لیتر آب جوش به مدت دوازده دقیقه دم کنید، و بعد آن را از صافی بگذرانید و با عسل شیرین سازید و هر روز چهار تا پنج فنجان از آن را بنوشید.

آویشن برای ضعف زیاد و ناتوانی :

نوشیدن دم کردهٔ گیاه آویشن قبل یا بعد از هر غذا مقوی و نیرو بخش است و ضعف و ناتوانی جسمی و عصبی را از بین میبرد. طرز تهیه و مقدار مصرف دم کردهٔ آویشن به ترتیبی است که برای معالجهٔ آسم شرح دادیم.

رگ به رگ شدن و پیچیدگی عضلات صد گرم ساقهٔ گلدار آویشن تازه را بچینید، اگر به آویشن تازه دسترسی ندارید پنجاه گرم ساقهٔ گلدار آویشن خشک را در یک لیتر آب جوش بریزید، و به مدت دوازده دقیقه دم کنید؛ بعد آن را صاف کرده و پارچه را در آن بخیسانید و کمپرس کنید و روی آن را ببندید. هر روز سه تا چهار بار این کار را انجام دهید، و سعی کنید که روی جاهای دردناک کمپرس کنید. به این ترتیب درد رگ به رگ شدن و پیچیدن عضلات بزودی معالجه میشود.

گیاه آویشن

گیاه آویشن برای دردهای معده:

دم کردهٔ ساقه های گلدار گیاه آویشن  که طرز تهیهٔ آن را در مورد آسم شرح دادهایم، به مقدار سه تا چهار فنجان در روز، بعد از هر غذا، به گوارش کمک میکند و ترشی و سنگینی معده را از بین میبرد.

درمان زخم ها با گیاه آویشن :

دم کردهٔ ساقه های گلدار گیاه اویشن تازه یا خشک که طرز تهیهٔ آن را در مورد رگ به رگ شدن، و پیچیدن عضلات شرح دادیم، اگر هر روز دو یا سه بار زخمها را با ان شستوشو دهند، بهبود مییابند.

خواص آویشن برای اختلالات کلیه :

اگر ادرار بند آمد، مثانه درد گرفت، و یا کلیه ها ورم کرد، باید هر روز چهار تا پنج فنجان دم کردهٔ آویشن نوشید تا این اختلالات از بین برود. برای تهیهٔ دم کردهٔ آویشن باید بیست تا سی گرم ساقه های گلدار آویشن خشک را در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دم کنید، و سپس آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید و طبق نسخه ای که داده شده بنوشید.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا