آنژین سینه چیست و مهم ترین علائم آن کدام است؟

در بیماری آنژین سینه، درد شدید و حالت خفقان در قفسهٔ سینه احساس می شود و معمولا این اصطلاح بیشتر به این گروه از علایم اطلاق میگردد؛ زیرا علاوه بر آنژین سینهٔ، عده ای از عوارض دیگر نیز علایمی مشابه این عارضه دارند.در این مطلب از مجله پزشکی آسان طب برایتان از آنژین سینه می گوییم.

 

این حالت مرضی معمولا با بیماری قلب و بخصوص بیماری بعضی از شریانهایی که قلب را تغذیه می کنند و یا بیماری شریان بزرگ آئورت که مستقیماً از قلب سرچشمه میگیرد همراه است.شروع حملهٔ این عارضه با علایم فوق العاده خطرناکی همراه است.

 

علائم آنژین سینه چیست؟

 

آنژین سینه

درد کشنده ای توام با احساس تنگی سینه در ناحیهٔ استخوان سینه احساس می شود،مانند آنکه میخ پیچی را در استخوان سینه می پیچانند.این درد در پشت شانه و بازو و بخصوص بازوی چپ منتشر می شود.

 

معمولا بعد از حمله، خروج گاز از معده، استفراغ و یا اجابت مزاج دست می دهد و بیمار تسکین مییابد.تنگ شدن شریانهای اطراف قلب علت فیزیولوژیکی حملهٔ این بیماری است.

 

درمان آنژین سینه:

 

آنژین سینه

آنژین سینه فقط عارض کسانی میشود که به بیماری معین و مسلم قلبی مبتلا باشند.آنژین سینهٔ کاذبی نیز وجود دارد که علایم آن با نوع حقیقی این بیماری شباهت کامل دارد،

 

لیکن علت آن عصبی است و کسانی هم که دارای قلب سالم باشند ممکن است دچار این عارضه بشوند.در آنژین سینهٔ حقیقی، خوردن دارو سبب می شود که بیماری روز بروز مزمن تر گردد.

 

آنچه در اینجا مورد نیاز است درمان مزاجی بیمار به منظور تأمین سلامت عمومی او و در ضمن پاکسازی قلب و بافتهای اطراف آن از مواد سمی و زاید است تا قلب بتواند کار خود را بدرستی انجام دهد.

 

بیمار مبتلا به آنژین سینه با اجرای دستورهای مربوط به درمان بیماریهای دریچ های قلب بهتر از توسل به تدابیر دیگر می تواند از تعداد و شدت حملات بیماری بکاهد و سلامت عمومی و بهبود کار قلب خود را بازیابد.

 

از آن پس بیمار نباید به هیچ عنوان دارویی مصرف کند،همچنین باید از پرخوری بپرهیزد و با عجله غذا نخورد چه این دو قویترین عامل ایجاد حملهٔ آنژین سینه به شمار می روند.

 

آنژین سینه

 

بهتر است بیمار غذا را بسیار آهسته صرف کند، بعلاوه از هرگونه تحریکات عصبی فوق العاده اجتناب ورزد و هرچه ممکن است زندگی ساده و آرامی داشته باشد.

 

استعمال دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی برای بیمار مطلقاً ممنوع است.هنگام شروع حملهٔ بیماری تنها کاری که می تواند درد را تسکین دهه نهادن حولهٔ داغ روی سینه در ناحیهٔ قلب است. این کار سبب میشود تنگی شریانهای اطراف قلب که علت اصلی بروز حمله است برطرف گردد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا