درمان بی خوابی شبانه با روشهای خانگی

درمان بی خوابی شبانه با روشهای مختلف در منزل موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. خیلی از ما از مشکل بی خوابی شبانه رنج می بریم. پس بهتر است با روشهایی آشنا شویم تا بتوانیم این مشکل را رفع کنیم.

درمان بی خوابی شبانه

درمان بی خوابی شبانه

در این بخش چند روش برای درمان بی خوابی شبانه را تقدیم تان می کنیم. امیدواریم از این بخش بهره کافی را ببرید.

درمان بی خوابی شبانه

درمان بی خوابی شبانه با نوشیدنی خواب آور

نوشیدنی های خواب آور و آرام بخش برای درمان بی خوابی شبانه مفید است. شیر عسل یکی از این نوشیدنی هاست. همچنین یادتان باشد که باید در طول روز زیاد آب بنوشند تا رطوبت بدن تان پایین نیاید. البته قبل خواب زیاد آب نخورید. چون باعث می شود به خاطر ادرار از خواب بیدار شوید یا خوابتان نبرد. روغن بابونه و روغن اسطوخودوس هم مفید است.

درمان بی خوابی شبانه

حمام گیاهی برای درمان بی خوابی شبانه

حمام گیاهی مثل حمام سنبل الطیب یکی از بهترین روشها برای درمان بی خوابی شبانه است. برای اینکار می توانید جوشانده میزان مساوی از سنبل الطیب و بابونه را درون وان حمام ریخته و قبل از خواب ۳۰ دقیقه در آن دراز بکشید.

درمان بی خوابی شبانه با روغن‌های معطر

روغن‌های معطر مانند روغن دانه‌های شوید  یک آرامبخش و خواب آور عالی هستند. این روغن های گیاهی دارای فلاونوئید‌ها و ویتامین‌های B موجب تحریک ترشح برخی آنزیم‌ها و هورمون‌های آرامبخش و خواب آور در بدن می شود.

درمان بی خوابی شبانه

درمان بی خوابی شبانه با ماساژ درمانی

ماساژ درمانی یکی از راههای درمان بی خوابی است. برای اینکار می توانید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پیش از خواب با فشار کم و به صورت دورانی عضلات ستون فقرات را ماساژ دهید.

بهتر است که این ماساژ با روغنی مثل روغن زیتون یا روغن بنفشه انجام شود.

درمان بی خوابی شبانه

چند ترفند دیگر برای درمان بی خوابی شبانه

وقتیکه واقعا خواب آلود هستید به رخت خواب بروید.

رخت خواب و یا تخت خود را فقط برای خوابیدن استفاده کنید. در آن مطالعه نکنید، تلویزیون تماشا نکنید و غذا نخورید.

اگر میبینید 20 دقیقه است خوابتان نمی برد از تخت بلند شوید به اتاق دیگری بروید مشغول کاری شوید یا … و وقتی حس کردید خوابتان می آید دوباره به رخت خواب بروید.

صبحها یک ساعت خاص بیدار شوید. چه زود خوابیدید و چه دیر. مثلا هر روز بلااستثنا هفت بلند شوید. با این کار بدن تان ریتم خاصی می گیرد. همچنین با خودتان نمی گویید که اگر دیر بخوابم صبح دیر بلند می شوم.

فکر و خیال شاید علت اصلی بی خوابی شبانه باشد. فکر های لعنتی را دور بریزید. با خود حرفهای ارامبخش بزنید و سعی کنید به هیچ چیزی فک نکنید.

همچنین اگر بی خوابی دارید ظهر ها نخوابید. چون باعث می شود شبها دیر تر خوابتان بگیرد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا