مقابله با مشکلات زندگی در خانواده و نقش اعضای خانواده

در خانواده بحرانهایی از قبیل ناخوشی، بیکاری شوهر، قرض، مرگ و تصادف ناگوار رخ می دهد که ایجاب می کند زن کار کند و در مقابله با مشکلات زندگی به همسرش کمک کند در این مطلب ازمجله آسان طب برایتان از نحوه مقابله با مشکلات زندگی در خانواده می گوییم.

 

زنانی هستند که وقتی در یک چنین وضعیتی گرفتار می شوند در مقابله با مشکلات زندگی با چنان ابتکار و لیاقتی عمل میکنند که در اثر درایت و کاردانی آنان سرنوشت تمام اعضای خانواده تغییر می کند.

 

چگونه یک زن می تواند در مقابله با مشکلات زندگی به همسرش کمک کند

 

مقابله با مشکلات زندگی

 

هیچ زنی نمیداند که چه تصادف غیرمنتظره ای درآمد شوهرش را به خطر میاندازد و او باید چه زمانی منتظر چه حادثه ای باشد. اما بسیار اتفاق میافتد که زن ناچار می شود تأمین تمامی یا بخشی از هزینهٔ خانواده را به عهده بگیرد.

 

پس خانم های عاقل و عاقبت اندیش باید خودتان را به این ترتیب آماده کنید:

 

هم اکنون فهرستی از کارها و هنرهای قابل عرضهٔ خود را تهیه کنید تا ببینید برای مقابله و مواجهه با اتفاقات ناگوار مجهز هستید یا خیر؟ اگر خدای نا کرده هنر و لیاقتی در خود سراغ ندارید از همین حالا خود را آمادهٔ فراگرفتن کنید!

 

مثالی از خانواده های موفق در مقابله با مشکلات زندگی

 

آقای استرن چندین سال پیش به کار فروشندگی اشتغال داشت. بعد از مدتی فعالیت کسالتی به او دست داد که قادر نبود بیش از چند ساعت در روز کار کند.

 

زنش نیز با داشتن پنج بچه نمیتوانست به یک کار اداری و یا به طور کلی کار خارج از خانه بپردازد. خانم استردن به لیاقت و هنرهای قابل عرضهٔ خود فکر کرد.

 

او متوجه شد که به تهیه و پختن کیک مخصوص مراسم تولد و عروسی و آبنبات و شکلات علاقهٔ بسیار دارد، چون دوستان او بیشتر اوقات از او میخواهند که میزهای میهمانی آنها را با سلیقه و خوش ذوقی خودش زینت دهد.

 

مقابله با مشکلات زندگی

 

خانم استرن، پس از مریضی شوهرش به عده ای از دوستانش اطلاع داد که آماده است برای تهیهٔ کیک و شیرینی مخصوص میهمانی به آنها کمک کند.

 

دوستان او که از سلیقه اش با اطلاع بودند، دو روز قبل از میهمانی سفارشات خود را به او می دادند. پس از مدتی کوتاه زیبایی و خوش طعمی شیرینی ها و اغذیه خانم استرن چنان مورد پسند واقع شد که سیل سفارشات به سوی او روان گردید.

 

کار به جایی رسید که خانم استردن ناچار شد دستیارانی برای خود در نظر بگیرد و در این رابطه از بچه ها و شوهرش نیز استفاده کند. در حال حاضر کار خانم استرن به حدی رونق یافته است که به عنوان مشاور میهمانیها در تلویزیون برنامه دارد.

 

کارخانهٔ شیرینی و خوراک پزی خانم استرن کارگران و متخصصان متعدد دائمی دارد و مشتری ها از فرسنگها فاصله به او سفارش میدهند. غیر از اینها او برای شرکتهای بزرگ اغذیه فروشی غذا و کنسرو تهیه می کند.

 

خانم استرن با ابتکار و لیاقت چنان به کار خود رونق داد و ترقی کرد که همه چیز بروفق مراد شد و شوهرش به جای این که برای دیگران کار کند ریاست اداره و کارخانه را به عهده گرفته است.

 

مقابله با مشکلات زندگی

 

خانم استردن میگوید:

 

من حوصلهٔ تهیه صورتحساب و فهرست دخل و خرج را ندارم و از فرستادن صورتحساب برای مشتریان متنفرم. علاقهٔ من این است که شیرینی و خوراکیهای بدیع درست کنم

 

از شوهرم سپاسگزارم که به حساب و امور مالی رسیدگی میکند و من در کار ذوقی خود آزاد هستم.»

‫5/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا