Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
خطر ایست قلبی و درمان آن تنها با مصرف غذاهای حاوی Calcium – مجله آسان طب

خطر ایست قلبی و درمان آن تنها با مصرف غذاهای حاوی Calcium

نقش کلسیم در سلامت استخوان‌ها بسیار مهم بوده اما نقش آن در سلامت قلب نیز نباید نادیده گرفته شود. طی بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد؛ افرادی که فشارخون پایینی دارند، بیشتر در معرض خطر ایست قلبی (SCA) قرار گرفته و یکی از علل اصلی مرگ در ایالات متحده آمریکا نیز به همین خاطر است.

خطر ایست قلبی و جلوگیری از آن

دکتر Sumeet S. Chugh، محقق موسسه قلب Cedars-Sinai در لس‌آنجلس آمریکا، طی گزارشی در مجله Mayo Clinic Proceeds مدعی شد که او و همکارانش موفق به ایجاد روشی برای تشخیص و درمان بهتر ایست‌های قلبی ناگهانی شده‌اند.

خطر ایست قلبی

ایست قلبی ناگهانی (SCA) به این صورت اتفاق می‌اُفتد که قلب ناگهان ضربات خود را متوقف می‌کند. ایست قلبی (SCA) ناشی از اختلال فعالیت قلب و در نهایت منجر به نامنظم بودن ضربان قلب یا آریتمی خواهد شد.

آمار انجمن قلب آمریکا

بر طبق گفته انجمن قلب آمریکا (AHA)، سالانه در ایالات متحده و در خارج از بیمارستان، حدود 350،000 ایست قلبی رخ می‌دهد که تقریبا 90 درصد آن‌ها جان خود را از دست می‌دهند.

جالب است بدانید، در حالی که بیشتر ایست‌های قلبی ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی است، دکتر Chugh و همکارانش معتقدند تقریبا نیمی از زنان و حدود 70 درصد از مردان که بر اثر خطر ایست قلبی جان خود را از دست می‌دهند، سابقه بیماری قلبی نداشته‌اند.

چنین آمارهایی بسیار ناراحت‌کننده و تاسف‌آور است، لذا باید برای شناسایی افرادی که در معرض خطر ایست قلبی قرار دارند، چاره‌ای اندیشید و همچنین باید بتوان شیوه‌های جدیدی برای درمان این بیماری پیدا کرد. به نظر شما آیا تحقیقات جدید دکتر Chugh و همکارانش می‌تواند این مشکل را حل کند؟

کلسیم و خطر SCA

محققان توانستند اطلاعاتی درباره مرگ ناگهانی مردم جمع‌آوری کنند. آن‌ها 267 نفر از کسانی را که از سال 2002 تا 2015 دچار SCA شده بودند را شناسایی کردند. جالب است بدانید، 445 نفر از افرادی که بیماری آن‌ها کنترل شده بود توانستند جان سالم به در ببرند.

خطر ایست قلبی

در آزمایشی که توسط محققان صورت گرفت، سطح کلسیم خون هر یک از افراد اندازه‌گیری شد و برای بیماران SCA، این اندازه‌گیری‌ها، 90 روز قبل از ایست قلبی آن‌ها صورت گرفت.

علاقه‌مندان به سایت مجله پزشکی آسان‌طب؛ همانطور که می‌دانید کلسیم یک ماده معدنی ضروری برای بدن افراد بوده که در محصولات لبنی، مانند شیر و پنیر به فراوانی یافت می‌شود. در ادامه این تیم تحقیقاتی، بیماران را بر اساس سطح کلسیم خون آن‌ها به چند گروه تقسیم کرده و در مورد اینکه آیا این سطوح ممکن است با خطر ایست قلبی مرتبط باشد یا خیر، تحقیق می‌کنند.

نتایج آزمایشات صورت گرفته توسط محققان

نتایج نشان داد خطر ابتلا به SCA، به میزان 2.3 برابر برای افرادی که دارای پایین‌ترین سطح کلسیم خون ( کمتر از 8.95 میلی‌گرم در دسی‌لیتر) هستند، بیشتر از افرادی است که دارای بالاترین سطح کلسیم خون ( 9.55 میلی‌گرم در دسی‌لیتر) بودند.

یافته ها ممکن است منجر به مراقبت از بیمار شود

این تیم تحقیقاتی همچنین یادآور شد؛ افرادی که SCA را تجربه کرده‌اند، احتمال ابتلا به دیابت، بیماری مزمن انسدادی ریوی و کلیه در آنها به نسبت بیشتر از افرادی است که بیماری آن‌ها کنترل شده است. جالب است بدانید بیشترین افرادی که دچار SCA شده اند، آفریقایی تبار می‌باشند.

دکتر Chugh و همکارانش اظهار دارند؛ یافته‌های آن‌ها باید به دقت تفسیر شده و ارتباط بین سطح کلسیم خون و خطر ایست قلبی نیز در تحقیقات آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

خطر ایست قلبی

نیازمند مطالعه بیشتر

وی به طور کلی بیان می‌کند؛ مطالعه بیشتر برای تشریح مکانیسم‌های مبتنی بر ترکیب نامطلوب با سطوح پایین کلسیم و بررسی تعیین کنترل سطح کلسیم، در بیماران پرخطر و یا جمعیت عمومی، مورد نیاز است. با این حال، آن‌ها معتقدند که نتایج حاکی از آن است که سطح کلسیم پایین خون می‌تواند یک خطر ایست قلبی محسوب شود.

همچنین اضافه کرد: طبق مطالعات انجام شده، سطح سرمی کلسیم پایین‌تر، حتی در محدوده طبیعی، ممکن است خطر مرگ ناگهانی قلبی را افزایش دهد.

دکتر Yarmohammadi می‌افزاید: اگرچه یافته‌های ما ممکن است در حال حاضر برای استفاده بالینی در بیماران آماده نباشد، اما آن‌ها قدمی به سوی بهبود مراقبت از بیمار می‌باشد.

Source: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52