معرفی راههای درمان لرزش دست در طب سنتی

درمان لرزش دست موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. شما میتوانید با برخی از روشهای سنتی لرزش دست یا همان رعشه دست را کنترل کنید. در علم پزشکی رعشه دست به حرکت غیر ارادی دست ها  گفته می شود که مدیریت آن دست ما نیست.

طبق اطلاعات بدست آمده کسانیکه زیاد رابطه جنسی دارند مخصوصا با شکم پر و همچنین کسانی که زیاد دچار هیجان و استرس می شوند بیشتر گرفتار لرزش دست هستند.

درمان لرزش دست در طب سنتی
درمان لرزش دست در طب سنتی

درمان لرزش دست

در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره درمان لرزش دست اطلاعاتی تقدیم تان می کنیم. شما باید اول از همه علت لرزش دست را کشف کنید.

اگر علت لرزش دست يك بيمارى باشد، با درمان آن بیماری لرزش دست هم خوب مى شود. اگر لرزش دست بخاطر نزدیکی و رابطه جنسی زیاد باشد باید این کار را کم کرده و بدن خودتان را هم تقویت کنید. اما اگر لرزش دست بخاطر ناراحتيهاى روحى پيدا شده باشد بايد شخص را آرام کرده و کاری کند که روح و روانش آرامتر شود.

اگر دچار ضعف عمومى شده اید میتوانید از ماءالاصول استفاده کنید، همچنین ايارج فيقرا و اسطوخدوس برای شما مفید است. یک روش برای درمان لرزش دست شستن عضو با محلول گوگرددار است. همچنین حمام چشمه هاى گوگرددار را به شما توصیه می کنیم. اگر شما مزاج بلغمى دارید و دچار رعشه دست شده اید باید از جوشانده 5 گرم گل زوفا روزانه استفاده کنید.

یادتان باشد که افرادیکه آب سرد مى نوشند يا ناشتا آب مى خورند و…. بیشتر به رعشه دست مبتلا می شوند.

درمان لرزش دست در طب سنتی
درمان لرزش دست در طب سنتی

داروهاى ترکیبی ضد تشنج عصبى برای درمان لرزش دست

به داروهای زیر داروهاى مقوى دل و دماغ مى گويند. این داروها در درمان مشکلات عصبى ، خستگى ، خستگى فكرى ، جسمى و روحى  تاثیر زیادی داشته و نيروى جوانى را تجديد می کنند.

جندبيدستر، ثعلب ، ماءالشعير، دانه اسفند، اسپرزه ، بسفايج ، افتيمون ، مغز ناخنك ، انيسون ، آنغوزه ، آويشن ، بابونه ، بادآورد (كنگر)، گل بنفشه ، پودينه ، جاوشير، هندوانه ابوجعل (حنظل ) خطمى ، رازيانه ، زعفران ، شويد، شنبليله ، فلفل ، قسط، كاسنى ، كنجد، مرزنجوش ، مصطكى ، ميعه سايله ، نخود، بومادران

درمان لرزش دست در طب سنتی
درمان لرزش دست در طب سنتی

درمان لرزش دست با کنترل استرس

یکی از مهمترین دلایل لرزش دست استرس و فشارهای عصبی است. برای همین باید استرس تان را کنترل کرده و بر اعصاب تان مسلط باشید.

یکی از روشهای درمان استرس، مدیتیشن و ورزش یوگاست. موسیقی آرامبخش بگوشید. به طبیعت بروید. مثبت اندیش باشید. تنفس عمیق بکشید. در مکانی سر سبز پیاده روی کنید و …

درمان لرزش دست در طب سنتی
درمان لرزش دست در طب سنتی

درمان لرزش دست با چای بابونه

شما میتوانید با نوشیدن چای بابونه سیستم عصبی تان را آرام کرده و در نتیجه لرزش دست را کاهش دهید.

ما به شما پیشنهاد می کنیم که روزانه ۲ تا ۳ فنجان چای بابونه برای درمان لرزش دست میل کنید. برای تهیه چای بابونه کافیست ۱ قاشق غذا خوری گل بابونه را در یک فنجان آب گرم ریخته و ۵ الی ۱۰ دقیقه در آن را ببندید تا دم بکشد. دیابتی ها خیلی نباید بابونه بخورند.

درمان لرزش دست در طب سنتی
درمان لرزش دست در طب سنتی

ورزش دست برای درمان لرزش دست

شما میتوانید یک توپ را در کف دست خود بگیرید و تا جایی که می توانید آن را فشار دهید. 5 ثانیه آن را نگه داشته و دوباره آزاد کنید. این کار را هر روز ده بار انجام دهید.

همچنین ورزش یوگا برای درمان لرزش دست و کنترل استرس و مدیریت اعصاب عالیست. شما میتوانید این ورزش را در منزل یا کلاس های ورزشی انجام دهید.

نوشیدن چای اسطوخودوس برای درمان لرزش دست

چای اسطوخودوس یک درمان طبیعی برای مدیریت لرزش دست است. بوی آرامش بخش آن می تواند سطوح اسید گاما آمینوبوتیریک (GABA) در مغز را افزایش دهد. این اسید، یک انتقال دهنده عصبی است و انتشار آن به طور گسترده در بدن، برای مبارزه با استرس عالیست. در نتیجه لرزش دست شما هم کاهش می یابد.

‫3/5 ‏‫(2 نظر)‬

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا