رفع چشم و هم چشمی خواهر و برادرها

 چشم و هم چشمی یکی از معضلات جامعه ماست که بین بسیاری از انسان ها شایع شده است . همینطور بین خواهر و برادرها همیشه کمی حسادت وجود دارد حسادت اگر شدید نباشد به بچه ها کمک می کند که صبورتر ، مستقل تر و بخشنده تر باشند . در مجموع اگر پدر و مادر با هم خوب کنار بیایند ، بچه ها کمتر به هم حسادت می کنند . هنگامی که همه بچه ها از عواطف گرمی که از طرف پدر و مادرشان دریافت می کنند ، احساس رضایت دارند دلیلی برای جلب نظر والدین خود که به برادرها و خواهرهای آنها توجه نشان می دهند ندارند .

چشم و هم چشمی خواهر برادر و حسادت خواهر و برادر و حسادت بچه ها
چشم و هم چشمی خواهر برادر و حسادت خواهر و برادر و حسادت بچه ها

از چشم و هم چشمی خواهر و برادرها بیشتر بدانید ..

اصولا چیزی که به کودک احساس امنیت می دهد این است که بداند پدر و مادرش دوستش دارند و او را همانگونه که هست می پذیرند . اگر آنها دائما او را با خواهر و برادر دیگرش مقایسه کنند ، حتی اگر این کار را در ذهن خود انجام دهند و به زبان نیاورند ، کودک این را حس می کند و از دست خواهر و برادرها و پدر و مادرش ناراحت می شود . و نسبت به خواهر برادرانش چشم و هم چشمی دارند .

مادر هراسانی که شدیدا سعی می کند با بچه های حسودش یکسان رفتار کند ، ممکن است بگوید : سوزی ! این یک ماشین آتش نشانی قرمز برای تو و تامی ! این هم دقیقا ماشینی شبیه به آن برای تو .

Click here to preview your posts with PRO themes ››

بچه ها به جای اینکه احساس رضایت کنند با سوء ظن به معاینه دقیق هر دو اسباب بازی می پردازند ببینند ایا بین انها تفاوتی هست یا نه .

برای درمان چشم و هم چشمی هر چه خواهر و برادرها را با هم کمتر مقایسه کنید ، بهتر است . اینگونه  چشم و هم چشمی و حسادت هم کم می شود . اگر به کودکی بگویید ، چرا نمیتوانی مثل خواهرت مودب باشی ؟ او را وادار می کنید که از خواهرش و مخصوصا از مودب بودن بیزار شود . اگر به دختر نوجوانی بگویید : مهم نیست که تو مثل خواهرت چندان اهل معاشرت نیستی ، تو خیلی باهوش تر از او هستی و همین نکته است که اهمیت دارد ، این حرف شما ناراحتی او را کاهش نمی دهد ، بلکه شعله حسادت او را نسبت به خواهرش بر افروخته تر می کند .

بهتریت کار  برای درمان چشم و هم چشمی این است که پدر و مادر تا جایی که بچه ها به یکدیگر صدمه ای نمی زنند ، خود را از دعواهای آنها کنار بکشند . بچه ها به این دلیل به هم  چشم هم چشمی دارند و حسادت می کنند که می خواهند پدر و مادرشان آنها را دوست داشته باشند و سرزنش والدین جز این که بر حسادت آنها دامن بزند ، فایده ای ندارد . هنگامی که پدر و مادر طرف یکی از بچه ها را می گیرند و می خواهند به سرعت تعیین کنند که چه کسی حق دارد و چه کسی حق ندارد ، زمینه های دعوای بعدی را به سرعت فراهم می آورند ، آن وقت دعوا تبدیل به جنگی برای متحد شدن با مامان یا بابا می شود و هر یک از بچه ها سعی می کنند حمایت یکی از آنها را به دست بیاورند تا او خواهر و برادر دیگرش را سرزنش کند .

Click here to preview your posts with PRO themes ››

اگر شما احساس می کنید که می خواهید به این چشم و هم چشمی  ها و  دعواها خاتمه بدهید از شکستن دست وپای بچه ها جلوگیری کنید نسبت به همه انها رفتار عادلانه داشته باشید و ارامش را برقرار کنید . به گزارش اسان طب  ساده ترین کار این است که به هنگام دعوا صراحتا از بچه ها بخواهید که این کار را ختم کنند ، ابدا به جر و بحثشان گوش ندهید و نگویید حق با چه کسی است . بچه ها را به اشتی دعوت کنید .

.

عنوان پیشنهادی سایت :

درمورد فحش دادن کودکان بدانید .

چشم و هم چشمی خواهر برادر و حسادت خواهر و برادر و حسادت بچه ها
چشم و هم چشمی خواهر برادر و حسادت خواهر و برادر و حسادت بچه ها

چشم و هم چشمی ، علت چشم و هم چشمی و راههای درمان چشم و هم چشمی خواهر و برادر ها موضوع این بخش از اسان طب بود. امیدواریم از این بخش اطلاعات کافی را کسب کرده باشید.

برای درمان چشم و هم چشمی  سعی کنید هر گز فرزندان را با هم مقایسه نکنید و جلوی انها از دیگری تعریف نکنید. همچنین سعی کنید اکثرا عدالت را بین انها رعایت کنید تا دچار سوء تفاهم نشوند.

.

منبع :

asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا