رفع چشم و هم چشمی خواهر و برادرها

 چشم و هم چشمی یکی از معضلات جامعه ماست که بین بسیاری از انسان ها شایع شده است . همینطور بین خواهر و برادرها همیشه کمی حسادت وجود دارد حسادت اگر شدید نباشد به بچه ها کمک می کند که صبورتر ، مستقل تر و بخشنده تر باشند . در مجموع اگر پدر و مادر با هم خوب کنار بیایند ، بچه ها کمتر به هم حسادت می کنند . هنگامی که همه بچه ها از عواطف گرمی که از طرف پدر و مادرشان دریافت می کنند ، احساس رضایت دارند دلیلی برای جلب نظر والدین خود که به برادرها و خواهرهای آنها توجه نشان می دهند ندارند .

چشم و هم چشمی خواهر برادر و حسادت خواهر و برادر و حسادت بچه ها
چشم و هم چشمی خواهر برادر و حسادت خواهر و برادر و حسادت بچه ها

از چشم و هم چشمی خواهر و برادرها بیشتر بدانید ..

اصولا چیزی که به کودک احساس امنیت می دهد این است که بداند پدر و مادرش دوستش دارند و او را همانگونه که هست می پذیرند . اگر آنها دائما او را با خواهر و برادر دیگرش مقایسه کنند ، حتی اگر این کار را در ذهن خود انجام دهند و به زبان نیاورند ، کودک این را حس می کند و از دست خواهر و برادرها و پدر و مادرش ناراحت می شود . و نسبت به خواهر برادرانش چشم و هم چشمی دارند .

مادر هراسانی که شدیدا سعی می کند با بچه های حسودش یکسان رفتار کند ، ممکن است بگوید : سوزی ! این یک ماشین آتش نشانی قرمز برای تو و تامی ! این هم دقیقا ماشینی شبیه به آن برای تو .

بچه ها به جای اینکه احساس رضایت کنند با سوء ظن به معاینه دقیق هر دو اسباب بازی می پردازند ببینند ایا بین انها تفاوتی هست یا نه .

برای درمان چشم و هم چشمی هر چه خواهر و برادرها را با هم کمتر مقایسه کنید ، بهتر است . اینگونه  چشم و هم چشمی و حسادت هم کم می شود . اگر به کودکی بگویید ، چرا نمیتوانی مثل خواهرت مودب باشی ؟ او را وادار می کنید که از خواهرش و مخصوصا از مودب بودن بیزار شود . اگر به دختر نوجوانی بگویید : مهم نیست که تو مثل خواهرت چندان اهل معاشرت نیستی ، تو خیلی باهوش تر از او هستی و همین نکته است که اهمیت دارد ، این حرف شما ناراحتی او را کاهش نمی دهد ، بلکه شعله حسادت او را نسبت به خواهرش بر افروخته تر می کند .

بهتریت کار  برای درمان چشم و هم چشمی این است که پدر و مادر تا جایی که بچه ها به یکدیگر صدمه ای نمی زنند ، خود را از دعواهای آنها کنار بکشند . بچه ها به این دلیل به هم  چشم هم چشمی دارند و حسادت می کنند که می خواهند پدر و مادرشان آنها را دوست داشته باشند و سرزنش والدین جز این که بر حسادت آنها دامن بزند ، فایده ای ندارد . هنگامی که پدر و مادر طرف یکی از بچه ها را می گیرند و می خواهند به سرعت تعیین کنند که چه کسی حق دارد و چه کسی حق ندارد ، زمینه های دعوای بعدی را به سرعت فراهم می آورند ، آن وقت دعوا تبدیل به جنگی برای متحد شدن با مامان یا بابا می شود و هر یک از بچه ها سعی می کنند حمایت یکی از آنها را به دست بیاورند تا او خواهر و برادر دیگرش را سرزنش کند .

اگر شما احساس می کنید که می خواهید به این چشم و هم چشمی  ها و  دعواها خاتمه بدهید از شکستن دست وپای بچه ها جلوگیری کنید نسبت به همه انها رفتار عادلانه داشته باشید و ارامش را برقرار کنید . به گزارش اسان طب  ساده ترین کار این است که به هنگام دعوا صراحتا از بچه ها بخواهید که این کار را ختم کنند ، ابدا به جر و بحثشان گوش ندهید و نگویید حق با چه کسی است . بچه ها را به اشتی دعوت کنید .

.

عنوان پیشنهادی سایت :

درمورد فحش دادن کودکان بدانید .

چشم و هم چشمی خواهر برادر و حسادت خواهر و برادر و حسادت بچه ها
چشم و هم چشمی خواهر برادر و حسادت خواهر و برادر و حسادت بچه ها

چشم و هم چشمی ، علت چشم و هم چشمی و راههای درمان چشم و هم چشمی خواهر و برادر ها موضوع این بخش از اسان طب بود. امیدواریم از این بخش اطلاعات کافی را کسب کرده باشید.

برای درمان چشم و هم چشمی  سعی کنید هر گز فرزندان را با هم مقایسه نکنید و جلوی انها از دیگری تعریف نکنید. همچنین سعی کنید اکثرا عدالت را بین انها رعایت کنید تا دچار سوء تفاهم نشوند.

.

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52