Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
نسخهٔ طبیعی درمان آرتریت روماتوئید چیست – مجله آسان طب

نسخهٔ طبیعی درمان آرتریت روماتوئید چیست

بیماری آرتریت روماتوئید یم بیماری مفصلی می باشد که در واقع از کلمات یونانی گرفته شده که به معنای التهاب مفصل است. بر اساس تحقیقات انجام شده به این نتیجه رسیده اند که بیماری آرتریت روماتوئید یک نوع عارضه ی خود ایمن به شمار می آید و در بروز آن در سنین 20 تا 40 سال شایع تر است اما باز هم نمی توان سن دقیقی را برای آن در نظر گرفت. این بیماری دست ها و پاها و قوزک ها را بیشتر مورد آسیب قرار می دهد. به دلیل اهمیت این عارضه ما تصمیم گرفته ایم این مقاله را به روش های درمان آرتریت روماتوئید اختصاص دهیم.

نسخهٔ طبیعی درمان آرتریت روماتوئید

درمان آرتریت روماتوئید

برنامهٔ ذکر شده برای درماندرمان آرتریت روماتوئید (مگر در مواردی که اشاره میشود)، سه ماه طول میکشد تا اثر خود را نشان دهد که بدین صورت است که ابتدا برای درمان آرتریت روماتوئید احتمال وجود آلرژیها یا حساسیتهای غذایی را بررسی کنید و از یک رژیم حذف الرژی استفاده کنید. در میان غذاهایی که بیش از همه در بیماران آرتریت روماتوئید طبق تحقیقات ایجاد حساسیت می کنند می توان به گندم، جو، شیر، سایر مواد لبنی مصر شت گاو اشاره کر که به منظور درمان آرتریت روماتوئید خذف این مواد از رژیم غذایی حتمی است. به مدت یک ماه از مصرف خانوادهٔ تاجریزی (شامل سیب زمینی، گوجه فرنگی، بادمجان، فلفل، پاپریکا، فلفل قرمز و توتون) خودداری کنید و تأثیر احتمالی آن را در کاهش علائم و درمان آرتریت روماتوئید مشاهده کنید و رژیم غذایی خود را با کاهش مصرف قند و سایر کربوهیدراتهای تصفیه شده و چربی های اشباع شده مانند گوشت قرمز تعدیل کنید. در درمان آرتریت روماتوئید، مصرف سبزی و میوهٔ تازه و غالات سبوس دار را افزایش دهید که در مجموع یک رژیم غذایی ابتدایی تر سودمند خواهد بود.

در روش درمان آرتریت روماتوئید تا آنجا که امکان دارد انواع چربی شامل چربیهای حیوانی و گیاهی را از : غذاهای خود حذف کنید. (به استثنای روغن ماهی)

در صورتی که علائم شما شدید است، پیشنهاد می کنم به مدت سه تا چهار روز با عصارهٔ سبزی (غیر از خانوادهٔ تاجریزی) روزه بگیرید. این مطلب را با پزشک خود در میان بگذارید.

یک برنامهٔ ورزشی منظم تا حد ظرفیت خود انتخاب کنید. شنا، نرمش در آب و یک برنامهٔ کاهش استرس انتخاب کنید.

مکمل های غذایی مفید در درمان آرتریت روماتوئید

درمان آرتریت روماتوئید

علاوه بر مصرف مکملهای غذایی روزانهٔ خود از مواد زیر استفاده کنید:

مصرف ماهی

بور: ۲ میلی گرم

روغن گلی پامچالی : ۱۰۰۰ میلی گرم سه بار در روز

سلنیوم : روزانه ۱۰۰ میکروگرم

ویتامین C : روزانه ۲۰۰۰ میلیگرم

ویتامین E : روزانه ۴۰۰ واحد

روی : ۲۲/۵ میلی گرم

در صورتی که از داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی برای تسکین درد استفاده می کنید، ویتامین ب ۱ : ۱۰۰ میلی گرم

ویتامین ب ۱۲ : ۱۰۰۰ میکروگرم ..

این مکملها به شما امکان میدهد مقدار داروی خود را کاهش دهید.

سالی سیلات مسی : ۲ میلی گرم یک بار در روز به همراه غذا

در صورت عدم مشاهدهٔ نتایج می توانید پس از شش هفته دارو را قطع کنید.

زنجبیل : ۵۰۰ میلیگرم سه بار در روز

طب سوزنی و درمان آرتریت روماتوئید

درمان آرتریت روماتوئید

طب سوزنی ممکن است در درمان آرتریت روماتوئید بسیار مفید باشد. یک متخصصی با تجربه پیدا.کنید، با دو تا سه جلسه در هفته شروع کنید و خیار دریایی نیز درمان دیگری است که بسیار نویدبخش به نظر میرسد. هرچند مطالعات بالینی روی آن، در مراحل مقدماتی است، به نظر نمیرسد کسی علت دقیق اثرآن را بداند. خیار دریایی جانوری است که در گریت باریر ریف در ساحل استرالیا زندگی می کند. مواد حاصل از این جانور به صورت قرص تهیه شده است. برخی از بیماران با مصرف این قرصها به نتایج قابل توجهی دست یافته اند، به همین علت تصور میشود امتحان آن ارزشمند باشد. میتوانید از یک کپسول ۵۰۰ میلی گرمی آن دوبار در روز استفاده کنید.

منبع: https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52