خواص جو برای درمان انواع عفونت ها

خواص جو و فواید جو موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. گیاه جو برای سلامتی فواید زیادی دارد. به عنوان مثال برای درمان انواع عفونت میتوانید از مخمر آبجو استفاده کنید. همچنین برای درمان کم خونی میتوانید از جو استفاده کنید. جو میتواند نرمی استخوان ها را هم درمان کند. برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه کنید.

خواص جو
خواص جو

خواص جو

مخمر آبجو که از تخمیر جو جوانه زده به دست می آید دافع عفونت است و شما هر وقت گرفتار دمل و امراض جلدی شدید با مخمر آبجو خود را معالجه و درمان خواهید کرد. علاوه بر مخمر آبجو، مالت را هم از جوُ تهیه می کنند و یکی از غذاهای مقوی برای رشد است.

در کرانه های دریای خزر و دریای سرخ نوع مخصوصی از جوُ به عمل میآید که برای ساختن مالت بسیار مفید است، این نوع جوُ در کشورهای دانمارک، مغرب و حبشه نیز به عمل می آید. با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

معالجهٔ کمخونی با جوشاندهٔ جو

یکی از فواید جو درمان کمخونی است. اگر دچار کمخونی هستید نسخهٔ زیر را عمل کنید: بیست گرم جوُ پوستکنده را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید همین که به جوش آمد آب آن را دور بریزید و دوباره یک لیتر آب به آن اضافه کنید و ظرف جوی پوستکنده و آب را مجدد روی آتش بگذارید تا به جوش آید و پانزده دقیقه بجوشد، بعد آن را صاف کنید قبل از صرف صبحانه، ناهار و شام یک فنجان از آن را بنوشید ولی توجه کنید که این جوشانده مدتی طولانی نمانده باشد.

خواص جو برای ورم لوزه و آنژین

اگر به ورم لوزه یا آنژین مبتلا هستید با جوشاندهٔ جو غرغره کنید. جوشاندهٔ جو به صورت غرغره بهترین دوای گلودردهایی است که در اثر آنزین و یا ورم لوزه ها قبل می آید. طرز تهیهٔ جوشاندهٔ جوُ برای غرغرهٔ گلو از این قرار است که، بیست کرمجو پوستکنده را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش بیاید، همین که به جوش امد آب آن را دور بریزید و دوباره یک لیتر آب روی جو پوست کند در همان ظرف بریزید و دوباره ظرف محتوای آن را روک آتش بگذارید تا به جوش آید و یکی ساعت بجوشد، بعد آن را از پارچهٔ نازکی عبور داده و صاف کنید و روز سه یا چهار بار غرغره کنید.

معالجهٔ نرمی استخوانها با جوشاندهٔ جو

بچه هایی که نرمی استخوان دارند و یا پیرمردهایی که از سستی استخوانهای شان شکایت میکنند اگر جوشاندهٔ جوُ را به طور مرتب مصرف کنند نرمی استخوانشان برطرف خواهد شد. طرز تهیهٔ جوشاندهٔ جوُ و مقدار مصرف ان به شرحی است که در مورد معالجهٔ کمخونی و گلودرد شرح داده شد. بچه ها و پیرمردانی که دچار نرمی استخوان شده اند می توانند یک وعده غذای خود را فرنی جو که از آرد پوست کندهٔ جو و شیر و شکر تهیه می شود، بخورند.

معالجهٔ اسهال و قولنج با جوشاندهٔ جو

و گرد مخمر آبجو جوشاندهٔ جوُ برای رفع انواع اسهال و قولنج مفید و مؤثر است. برای تهیهٔ جوشاندهٔ جوُ باید بیست گرم جو پوست کنده را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید، همین که به جوشش امد اب اول آن را دور بریزید و دوباره یک لیتر آب در آن بریزید و ظرف محتوای ان را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و پانزده دقیقه بجوشد، بعد ان را صاف کنید و هر روز صبح، ظهر و شب یک فنجان از آن را قبل از صرف غذا بنوشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا