Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43
فندق بخورید تا همیشه سالم بمانید – مجله آسان طب

فندق بخورید تا همیشه سالم بمانید

خواص فندق برای سلامتی و درمان بیماری ها زیاد است. یکی از خواص فندق تقویت ابرو و مژه هاست. یکی دیگر از فواید فندق درمان کم خونی و درمان اسهال است. جالب است بدانید که فندق در درمان چاقی هم تاثیر گذار است.

خواص فندق
خواص فندق

خواص فندق

در قرن شانزدهم ماتیول دربارهٔ فندق این طور نوشته : فندقها به قدری خوشمزه هستند که آدم مثل پسته آن را میخورد، ولی فندُق وقتی زیاد خورده شود صفرا را زیاد کرده و موجب اسهال میشود.»

خواص فندق در چند کلام

فندُق خیلی مغذی است و معالجهٔ غذایی با آن برای درمان قولنج کلیوی تجویز شده است. خاصیت دیگر غذایی فندق این است که فشار خون را بالا میبرد و عامل رفع کمخونی و درمان مرضی زردی دختران میشود. پوست فندق دارای مواد قبض کننده است و در مورد معالجهٔ بیماریهایی چون بواسیر، واریس، فلبیت و قاعدگیهای نامرتب مصرف می شود. با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

خواص فندق
خواص فندق

درمان کمخونی با فندق

یکی از خواص فندق درمان کم خونی است. بنا براین اگر مبتلا به کمخونی هستید بعد از هر غذای خود به عنوان دسر پنج شش فندُق خام و بو نداده را بخورید.

معالجهٔ اسهال 

چهل تا پنجاه گرم گلهای نر درخت فندُق را که به شکل آویز و خوشه در می آیند تازه یا خشک در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و پنج دقیقه بجوشد، بعد از روی آتش بردارید و ده دقیقه به حال خودش بگذارید تا دم بکشد بعد آن را صاف کرده و شیرین سازید و بعد از هر غذا یک فنجان از آن را بنوشید این دم کرده داروی مؤثری برای درمان اسهال است.

خواص فندق
خواص فندق

معالجهٔ تب، گریپ و سینه پهلو با پوست و برگ فندق

در موقع تب، گریپ، سرماخوردگی معمولی و یا سینه پهلو به این نسخه عمل کنید: چهل تا پنجاه گرم پوست یا برگ درخت فندُق را که خشک شده باشد در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و پنج دقیقه بجوشد، بعد آن را در صافی بریزید و صاف کرده و با شکر شیرین سازید و هر روز چهار تا پنج دفعه و هر دفعه نیم فنجان از ان را بنوشید.

معالجهٔ قولنج کلیه 

برای معالجه قولنج کلیه از فواید فندق استفاده کنید. اگر مبتلا به قولنج کلیه شده اید به عنوان دسر غذا پنج تا شش فندق خام را خوب بجوید و بخورید.

 درمان چاقی با گلهای نر فندق

چهل تا پنجاه گرم گلهای نر فندُق را که به شکل آویز و خوشه در می آید به صورت  تازه یا خشک در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و پنج دقیقه بجوشد و ده دقیقه دم بکشد، بعد ان را صاف کنید و با شکر شیرین سازید و بعد از هر غذا یک فنجان از  آن بنوشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52