آیا صحبت کردن از نامزد یا خواستگارهای قبلی کار درستی است؟

متاسفانه یکی از بزرگترین اشتباهاتی که خانم ها چه در جلسات خواستگاری و چه در طول دوران زندگی مشترک خود مرتکب می شوند صحبت کردن از نامزد یا خواستگارهای قبلی می باشد.در این مطلب از مجله آسان طب برایتان راجع به نادرستی این موضوع بیشتر توضیح می دهیم.

 

بعضی از خانم ها در مورد خواستگارهای قبلی خود به حدی با شور و شوق و با آب و تاب صحبت می کنند که حتی باعث ایجاد بدبینی و شکاکیت زیاد در همسر خود نیز می شوند.

 

صحبت کردن در مورد این موضوع در شکل خفیف آن باعث از بین رفتن عشق و علاقه و ایجاد رفتارهای تلافی جویانهٔ طرف مقابل می شود

 

و در شکل شدید آن باعث ایجاد بدبینی و شکاکیت و نهایتاً پایان زندگی مشترک می شود.

 

انگیزه و هدف اصلی خانمها از انجام این کار چیست؟

 

به راستی اگر آنها به نامزد قبلی خود تا این حد علاقه مند بوده اند پس چرا از او جدا شده اند.

 

از دیدگاه علم روانشناسی یکی از قویترین نیازهای انسان نیاز به احترام و تأیید شدن از سوی دیگران می باشد.

 

اگر این نیاز به شکل معقول تأمین شود فرد به آرامش روانی می رسد اما اگر این نیاز تأمین نشود فرد برای تأمین آن به روشهای دیگری متوسل می شود که صحبت از خواستگارهای قبلی یکی از آنهاست.

 

تحقیقات و بررسیهای مؤلفان نشان داده است که بیشتر افرادی که این رفتار را از خود نشان میدهند کسانی هستند که دوران کودکی ناشادی داشته اند و در طول دوران کودکی و نوجوانی به اندازه کافی از توجه و تأیید والدین خود برخوردار نشده اند.

 

این افراد معمولا از اعتماد به نفس پائینی برخوردار هستند. تشنه محبت میباشند و به راحتی تحت تأثیر دیگران قرار می گیرند.

 

از والدین مؤکداً درخواست می شود که تا حد ممکن نیاز به محبت و احترام را در کودکان خود اشباع نمایند تا این کودکان پس از ورود به اجتماع از این نظر کمبودی نداشته باشند و به راحتی تحت تأثیر دیگران قرار نگیرند.

 

حال یکی دیگر از جنبه های مثبت اشباع این نیاز این است که فرد پس از ورود به زندگی مشترک خود نیز خلاً و کمبودی احساس نمی کند که برای جبران این خلاً مجبور باشد به روشهای غیرمعمول متوسل شود.

 

بله، واقعیت این است که علت اصلی تعریف کردن از نامزد یا خواستگارهای قبلی کمبود محبت و نیاز به احترام و تأیید شدن از سوی دیگران می باشد.

 

مردان نسبت به همسری که راجع به خواستگارهای قبلی خود زیاد صحبت می کند چه احساسی دارند؟

 

خواستگارهای قبلی

 

آگاه باشید که اکثریت مردان معمولاً افرادی غیرتی و متعصب هستند. برای مرد کوچکترین توجه همسرش به هر مرد دیگر به هیچ وجه قابل تحمل نیست.

 

مرد باید همواره این احساس ها داشته باشد که یک سر و گردن از همسرش بالاتر است و به خوبی می تواند نیازهای مادی و معنوی همسرش را تأمین نماید.

 

وقتی که برای او این احساس بوجود بیاید، به کار و کوش بیشتری می پردازد و به همسر خود اظهار عشق و علاقه بیشتری می نماید.

 

مرد همواره این احساس را دارد که تکیه گاه همسرش می باشد و تمایل دارد که در همه امور به همسرش کمک کند و از سوی دیگر انتظار دارد که همسرش به او متکی باشد و از اعمال و رفتار و تلاش شبانه روزی او قدرشناسی نماید.

 

وقتی که شما از نامزد یا خواستگار قبلی خود آن هم با شور و شوق بسیار زیاد صحبت می کنید. یکی از اصلی ترین و اساسی ترین احساسات او یعنی احساس تکیه گاه بودن را به طور کامل از بین می برید.

 

با این عمل، شوهر شما احساس حقارت و بی ارزش بودن می کند. و برای کم کردن عصبانیت خود حتی به صورت دروغین ممکن است از تمایل به ازدواج مجدد و یا دوست شدن با یک شخصی سوم صحبت نماید.

 

موضوعی که هرگز برای هیچ زنی قابل تحمل نیست.

 

آنها اظهار می دارند که با این که با این کار می خواهند به شوهر خود اثبات نمایند که فردی جذاب و دوست داشتنی هستند و این تنها شوهرشان نیست که به آن ها علاقه مند بوده.اما نتیجه برعکس حاصل می شود و از ارزش و احترام آن ها کم می شود.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا