تصمیم در مورد نگهداری از سگ نر یا نگهداری از سگ ماده

بعضی از صاحبان سگ ها می خواهند بدانند که بهتر است سگ های خود را عقیم کنند یا بهتر است دیگر در این باره فکر نکنند . برخی هم قصد خرید سگ دارند ، اما نمی توانند بین انتخاب نگهداری از سگ ماده و یا انتخاب نگهداری از سگ نر ، کدام گزینه بهتر خواهد بود . در این مطلب از آسان طب درباره ی انتخاب و مختصری در رابطه با عقیم کردن سگ ها صحبت می کنیم.

تصمیم در مورد نگهداری از سگ نر یا نگهداری از سگ ماده

نگهداری از سگ ماده یا نر

تجربه نشان داده است که برخلاف تصور عموم نگهداری از سگ ماده خیلی بهتر از سگ نر می باشد .  مهم تر از همه این که سگ ماده رفتاری سرزنده تر از سگ نر دارد و بیشتر ساعات روز را در بیداری میگذراند و خیلی کم پیش می آید که لم بدهد و چرت بزند. سگهای ماده ی کوچکتر بیشتر وقت خود را با صاحبشان میگذرانند و سگهای ماده گارد هم اغلب مشغول قدم زدن و پاسبانی هستند و صد ها هزار بار با وفا تر از نر ها هستند . قضیه وفاداری بیشتر ماده ها را می توانید از کسانی هر دو جنس سگ را داشته اند بپرسید. مطمئن باشید که آنها هم همین حرف را تایید خواهند کرد . از طرف دیگر وقتی سگ نر به بلوغ می رسد واقعاً خارج از کنترل می شود و اگر راهی برای ارضای خودش پیدا نکند به تمام معنی عصبی و غیر قابل کنترل خواهد شد . مشخص است که در اولین فرصت آزادی بی خیال همه چیز ، از شما جدا می شود تا برای خودش جفتی پیدا کند . سگ نر اغلب وقتش را هم در چرت زدن و لم دادن می گذراند .
سگ نر را می شود به راحتی با یک سگ ماده ی فحل گول زد و خلع سلاحش کرد . اما مطمئن باشید که سگ ماده اجازه ی ورود یه هیچ سگ غریبه ای (چه نر و چه ماده) را به قلمر خود نمی دهد . حتی اگر خودش هم فحل باشد با یه سگ نر غریبه جفت نخواهد خورد. مطمئناً بعد از کلی جنگ و دعوا اگر از سگ نر غریبه شکست بخورد اجازه ی جفتگیری را به او خواهد داد .

تصمیم در مورد نگهداری از سگ نر یا نگهداری از سگ ماده

تصمیم در مورد عقیم کردن سگ ها

فقط مهار کردن سگ نر قدری مشکلتر است. آن هم به علت هرمون مردانه اش می باشد که همیشه آماده ی جفتگیری است. اما سگ ماده 2 بار در سال احتمال دارد که این اتفاق برایش بیافتد . آن هم در زمان فحل بودنش این اتفاق رخ خواهد داد. این موضوع برای سگ های گارد خیلی بد می باشد . زیرا سگ نر که همیشه آماده ی جفتگیری است با هر سگ ماده ی غریبه ای راحت جفت میخورد، اما سگ ماده اگر سگ نر غریبه کنارش باشد به راحتی اجازه ی جفتگیری نمی دهد . به خاطر همین است که سگ ماده هیچ وقت از خانه فرار نمی کند و یا پست نگهبانی اش را  ترک نمی کند . درضمن اگر سگی به هر دلیل از خانه برود قاعدتاً باید برگردد، مگر آنکه برایش بیرون از خانه اتفاقی افتاده باشد .
این رفتارهای سگ نر با عقیم کردن از بین نمی رود ، فقط قدرت باروری اش را از دست می دهد، به علاوه ی اینکه استعداد چاقی هم پیدا می کند . بنابرین اگر میخواهید این رفتارهای سگ نر از بین برود حتما باید کلاً بیضه هایش برداشته شوند ، در این حالت حیوان چاق نخواهد شد. اما فکر نمی کنیم که این کار انسانی باشد، اما باز هم تصمیم با خود صاحب سگ می باشد.

 

 

 

منبع : http://asanteb.com

 

 

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35