کج خلقی در کودکان را کنترل کنید

کج خلقی در کودکان  تقریبا  در همه بچه ها در فاصله یک تا سه سالگی  رخ می دهد ، حالا بچه ها خواسته و فردیت خود را کم و بیش حس می کنند و هنگامی که به آنها اعتنا نمی شود عصبانی می شوند . با وجود این همیشه هم به پدر و مادری که تحویلشان نمی گیرند حمله نمی کنند ، چون اولا می دانند که بزرگترها خیلی مهم و بزرگ هستند و ثانیا غریزه جنگیدن هنوز در آنها رشد نکرده اند .

کج خلقی در کودکان و بداخلاقی کودکان
کج خلقی در کودکان و بداخلاقی کودکان

کج خلقی در کودکان و بداخلاقی کودکان

 در مساله کج خلقی در کودکان وقتی که دیگر خشم بچه ها سرریز می کند ، انها راهی بهتر از این پیدا نمی کنند که به خودشان و به زمین زیر پایشان ضربه بزنند . آنها خودشان را روی زمین می اندازند و دست و پا وشاید سرشان را محکم به زمین می کوبند .

کج خلقی در کودکان اگر گاهی پیش بیاید موضوع مهمی نیست ، چون بچه ها هم گاهی عصبانی می شوند . بسیاری از کج خلقی ها در اثر خستگی یا گرسنگی یا قرار دادن کودک در وضعیتی است که تحمل آن از توان او خارج است . اگر کج خلقی کودکان از این نوع است ، مادر می تواند از علت ظاهری آن صرف نظر کند و دنبال علت پنهان بگردد ، تو خسته و گرسنه ای ، مگر نه ؟ بیا به خانه برویم ، غذا بخوریم و بخوابیم ، آن وقت حالت خیلی بهتر می شود .

در بسیاری از موارد ، کج خلقی در کودکان به این علت است که پدر و مادر یاد نگرفته اند با هوشیاری رفتارهای کودک را اداره کنند . مرحله رشد کودک هم عامل مهمی در کج خلقی هاست . اگر کودک شما دائما کج خلقی می کند ، این سوالات را از خود بپرسید : آیا به اندازه کافی امکان و فرصت بازی کردن در بیرون از خانه را دارد ؟ ایا جایی یا چیزی برای این که از ان بالا برود یا آن را بکشد و هل بدهد دارد ؟ در داخل خانه ایا اسباب بازی و وسایل کافی برای بازی دارد و محیط خانه برای بازی او امن است ؟ ایا دائما به او نمی گویید که لباسش را عوض کند و یا دستشویی برود ویا به جای هدایت کردن او به طرف دستشویی ، دائما لگنش را برایش نمی اورید و عصبانیش نمی کنید ؟ هنگامی که مجبورید بازی او را قطع کنید و او را به داخل منزل ببرید یا به او غذا بدهید ، ایا توجهش را به موضوع دیگری جلب می کنید یا نه ؟ هنگامی که کج خلقی را شروع می کند ایا شما هم به او اخم می کنید یا حواسش را به چیزی دیگری جلب می کنید ؟

شما نمی توانید همه کج خلقی در کودکان را تحمل کنید

اگر پدر و مادران قدر صبور باشند که بتوانند همه کج خلقی کودکان را تحمل کنند غیر عادی است . وقتی توفان شروع می شود سعی کنید خیلی سخت نگیرید و کمک کنید که زودتر تمام شود . شما نباید همیشه صبر به خرج دهید بگذارید کودک به کج خلقی خود ادامه دهد ، و گرنه عملا این کار را ادامه خواهد داد . بحث کردن با او هم فایده ندارد . چون در حال و وضعی نیست که بتواند اشتباهاتش را درک کند . به گزارش آسان طب عصبانی شدن شما هم علاج کار نیست چون او وادار می شود که همچنان به کارش ادامه دهد . سعی کنید راه مقابله را بیاموزید . بعضی بچه ها اگر پدرمادرشان انها را رها کنند به کار خودشان بر می گردند و جوری وانمود می کنند که انگار اتفاقی نیفتاده است . و بعضی ها فقط اگر والدین حالت دوستانه بگیرند راضی می شوند .

کج خلقی در کودکان و بداخلاقی کودکان
کج خلقی در کودکان و بداخلاقی کودکان

در این بخش درباره کج خلقی کودکان و بداخلاقی کودکان اطلاعاتی را در اختیارتان گذاشتیم. شما باید هر چه زودتر ریشه این موضوع را کشف کرده و او را درمان کنید.

یادتان باشد به خاطر رفع بداخلاقی نباید هر چه او میخواهد به او بدهید. چون عادت میکند با زور به همه خواسته هایش برسد و این مشکل ساز است.

منبع :

asanteb

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا