انتقال ایدز در کودکان و نوجوانان

ایدز در کودکان ، توسط ویروس HIV که سیستم ایمنی بدن را مورد حمله قرار می دهد ، به وجود می اید . هنگامی که این ویروس به جریان خون انسان وارد می شود ، توانایی بدن را برای ایجاد ایمنی در مقابل عفونت ها کاهش می دهد و از بین می برد . بنابراین کسی که ایدز دارد ، از عفونت ساده ای که بدن یک انسان عادی آن را با سیستم ایمنی خود بسادگی درمان می کند ، از بین می رود . حدس زده می شود که در سر تا سر دنیا حدود 20 میلیون نفر مبتلا به ایدز هستند .

انتقال ایدز در کودکان و نوجوانان و توضیحاتی در این باره

ایدز در کودکان  عمدتا از طریق مایعات بدن ازجمله منی یا ترشحات مهبلی در هنگام مقاربت جنسی وارد خون می شود . همچنین در معتادان تزریقی که از سرنگ های مشترک استفاده می کنند ، ویروس از طریق خون به یکدیگر انتقال پیدا می کند . انتقال HIV در همجنس بازان مذکر که مقاربت مقعدی انجام می دهند بیشتر صورت میگیرد .

ایدز در کودکان تقریبا همیشه از مادر بارداری که مبتلا به ویروس است و یا در هنگام تولد ایجاد می شود . همه مادران باردار مبتلا به ایدز ، بیماری را به کودک خود منتقل نمی کنند . درمان های دارویی در دوره بارداری می تواند تا حد زیادی احتمال انتقال ویروس به نوزاد را کاهش دهد . به گزارش آسان طب با درمان های مناسب ، نوزادان مبتلا را می شود برای مدت طولانی تری زنده نگه داشت . در هنگامی که این مقاله نوشته شد ، خوش بینی زیادی در مورد استفاده از ترکیب های دارویی ضد ایدز وجود داشت که با مصرف آنها بیماری به صورت عارضه ای قابل کنترل در می آید و بر طول عمر فرد مبتلا تا حد زیادی افزوده می شود .

Click here to preview your posts with PRO themes ››

ایدز در کودکان  از طریق دست یا تماسبدنی یا بوسیدن ویا زندگی در منزل فرد مبتلا یا نشستن در کنار همکلاسی مبتلا ، شنا کردن در استخری که فرد مبتلا هم در آن شنا می کند ، خوردن و نوشیدن از ظروف او منتقل نمی شود

چگونه می شود درباره ایدز در کودکان ونوجوان ها با انها صحبت کرد ؟

دو شیوه حمایتی وجود دارد . اول اموزش تکنیک های سالم و ایمن رابطه جنسی و دوم اعتقاد به جنبه های اخلاقی این رابطه و بار آوردن وجوانان با آرمان های والایی چون به تاخیر انداختن رابطه جنسی ، پس از قبول تعهد و مسئولیت . رابطه جنسی و عشق واقعی جز در و مبانی اخلاقی صحیح نمی تواند شکل بگیرد . این گونه اعتقادات سبب می شوند که روابط جنسی غیر مسئولانه ، پس از یک آشنایی مختصر ، شکل نگیرد و خطرات ناشی از آن هم دامن افراد جامعه را نگیرد . به همین دلیل می گوییم که آموزشهای جنسی را قبل از دوره نوجوانی ، پدر و مادر باید به کودک بدهند ، چون او مایل است این گونه حرفها را از آنان بشنود نه افراد غریبه . بچه ها هم باید بدانند که بزرگترین عامل ابتلابه ایدز روابط بی بند و بار جنسی است .

Click here to preview your posts with PRO themes ››

همچنین نوجوانان و جوانان باید بدانند که استفاده از کاندوم هر چند غالبا جلوی انتقال ویروس ایدز را می گیرد ، ولی این موضوع صد در صد نیست . نوجوانان را باید در مقابل مصرف مواد مخدر و استفاده از سرنگ های مشترک هم آگاه کرد . واقعیت این است که جوان ها در مورد انتقال ایدز از طریق روابط جنسی آزاد و مصرف مواد مخدر تزریقی از تلویزیون و وسایل ارتباط جمعی اطلعات زیادی کسب می کنند . همکاری رسانه های گروهی با والدین و خانواده ها نقش اساسی دارد .

انتقال ایدز در کودکان و نوجوانان

انتقال ایدز در کودکان و نوجوانان موضوع این بخش از اسان طب بود.

ایدز بیماری مسری است که در همه گروه سنی اتفاق افتاده و بیشتر از راه خون وارد می شود.

با رعایت نکات ایمنی شما میتوانید از ابتلا به ایدز جلوگیری کنید یا اگر مبتلا شدید جلوی پیشرفت ان را گرفته و به دیگران هم انتقال ندهید.

منبع :

asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا