اصول رابطه زناشویی اثربخش

در دنیای کنونی فشارهای زندگی روزمره ، شامل فشارهای کار ، فشار بچه ها ، خانه ، مدرسه ، فعالیت های اجتماعی و خیلی چیزهای دیگر ، اتصال و حفظ یک رابطه با کیفیت را دشوار می کنند . خانواده ها در عصر حاضر با مشکلات فراوان و پیچیده ای مواجه هتسند . روانشناسان و متخصصان خانواده ، پس از سالها تجربه و کارعملی با خانواده ها ، برخی از اصول رابطه زناشویی اثربخش را معرفی کرده اند .

اصول رابطه زناشویی اثربخش

اصول رابطه زناشویی موفق چیست ؟

اصول رابطه زناشویی اثربخش را در اینجا به شما معرفی می کنیم. امیدواریم اطلاعات کافی را از این بخش کسب کنید.

1-برای رابطه خود اولویت قایل شوید : اصول رابطه زناشویی اثربخش

با ادامه زندگی زناشویی و پیش امدن مسایل و مشکلاتی نظیر کار ، بچه داری ، وظایف در خانه ، بستگان و خیلی کارهای دیگر در بیرون که به زندگی تحمیل می شوند و در فهرست اولویتها جا می گیرد ، رابطه زناشویی محبت آمیز و صمیمانه به تدریج به انتهای فهرست اولویتها می رود و تعجبی ندارد که طرفین به تدریج با یکدیگر غریبه می شوند و اختلاف پیدا می کنند . اگر طرفین راطبه ی خود را در راس اولویت ها قرار بدهند ، اوضاع عوض می شود . در واقع ، وقتی رابطه در راس اولویتها نباشد ، طرفین به دلیل احساس بی ارزش بودن و مهم نبودن عصبانی می شوند .

2-مسئولیت خود را در رابطه بپذیرید : اصول رابطه زناشویی اثربخش

مسئولیت پذیر نبودن می تواند به روابط سرزنش مدار منتهی شود و سرزنش می تواند آزردگی ، احساس لو رفتن و عصبانیت ایجاد کند . به گزارش اسان طب تغییر مثبت در رابطه زناشویی شما زمانی رخ می دهد که یک نفر از شما و ترجیحا هر دو ، به جای تغییر دادن طرف مقابل ، خودتان را تغییر دهید . مسئولیت خود را در رابطه ی یکدیگر بپذیرید و تلاش برای تغییر خود داشته باشید .

3- احترام متقابل و برابری اجتماعی را رعایت کنید : اصول رابطه زناشویی اثربخش

امروزه نابرابری طرفین در رابطه معنا ندارد . رابطه زناشویی وقتی ماندگار خواهند بود که طرفین به یکدیگر احترام بگذارند و دیگری را با خود برابر بدانند . این نیز جز از راه اعتدال و گاهی بازنگری ممکن نمی شود . رعایت نکردن احترام متقابل باعث می شود طرفین احساس عجز و بی ارزش بودن کنند و عصبانی شوند .

4- از فردیت خود و همسرتان حمایت کنید. اصول رابطه زناشویی اثربخش

شما و همسرتان موجودات بی همتایی هستید و در مورد بسیاری از مسایل با هم اختلاف نظر دارید . قاعده ی مهم در روابط این است که طرفین با وجود اختلاف نظرهای خود بتوانند در کنار هم زندگی کرده و اختلاف نظر را مایه ی تحکیم رابطه ی خویش کنند .

اگز زن و شوهر برای تفاوت ها و اختلاف نظرهای خود ارزش قایل شوند ، رابطه ی انها تحکیم خواهد یافت .

شناخت نقش صمیمیت در زندگی را مطالعه کنید .

منبع :

asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا