هلو بخورید تا از بیماری ها دور بمانید

فواید هلو موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. میوه هلو برای زیبایی پوست معجزه می کند. برای اینکار هم میتوانید آنرا بخورید و هم به عنوان ماسک به پوست تان بمالید. یکی دیگر از فواید هلو درمان یبوست و روان کردن شکم است. اگر سیاه سرفه دارید مصرف میوه هلو را فراموش نکنید. برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه کنید.

فواید هلو
فواید هلو

فواید هلو

تمام قسمتهای درخت هلو دارای آمیگدالین و اسید بوریک است. گلها و برگهای درخت هلو، لینت آور، ادرارآور، کرم کش و آرام کننده است. پوست شاخه های درخت هلو اثر قاطعی در معالجهٔ تب دارد میوهٔ درخت آن که همان هلوست، مغذی، خنک و نرم کننده است.

شما جوشاندهٔ پوست شاخه های درخت هلو را برای درمان تب، برگها و گلهای درخت هلو را در مورد یبوست، سیاهسرفه، نفریت (ورم چرکی کلیه ها) و اختلالات کلیوی مصرف خواهید کرد. دم کردهٔ برگ و گل درخت هُلو برای جوش صورت جرب و همچنین دفع کرم مصرف می شود.با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

درمان قولنج از فواید هلو

اگر مبتلا به قولنج کلیه شده اید پانزده تا سی گرم گل خشک هُلو یا دو  سه گرم گلهای تازهٔ هُلو یا پنجاه تا شصت گرم برگ خشک درخت هلو را در یک لیتر آب خیلی جوش به مدت دوازده دقیقه دم کنید، و بعد آن را از پارچهٔ نازکی عبور دهید تا صاف شود و با عسل شیرین کنید و هر روز در فاصلهٔ غذاهای اصلی دو تا سه فنجان از آن را بنوشید تا قولنج کلیه شما رفع شود.

فواید هلو
فواید هلو

 درمان یبوست با گل و برگ هلو

یک خاصیت هلو درمان یبوست است. دم کردهٔ گل یا برگ هُلو ملین خوبی است و کسانی که یبوست دارند با آن معالجه می شوند. طرز تهیه و مقدار مصرف آن در مورد یبوست برای اشخاص بزرگسال این است که پانزده تا سی گرم گل خشک یا دو تا سه گرم گلهای تازه و یا پنجاه تا شصت گرم برگ خشک درخت هلو را در یک لیتر آب خیلی جوش مدت دوازده دقیقه دم کنند، و بعد آن را صاف کرده و شیرین کنند و هر روز در فاصله غذا دو تا سه فنجان از آن بنوشند.

طرز تهیهٔ دم کردهٔ گل و برگ درخت هلو برای بچه ها به این ترتیب است؛ پنجاه گرم گل خشک هلو را در نیم لیتر آب جوش بریزید و ده دقیقه دم کنید، بعد آن را صاف کرده و هم وزن آن به آن عسل یا شکر اضافه کنید و ظرف محتوای آن را در یک بن ماری بگذارید آنقدر بپزد که شربت غلیظ و یکسانی از آن به وجود آید. و هر روز به بچه ها یک یا دو قاشق از این شربت را بخورانید تا یبوست و خشکی مزاج آنها برطرف شود.

فواید هلو برای سیاه سرفه

شربت گل هُلو سرفه های پیاپی سیاهسرفه را تسکین داده و آرام می کند. طرز تهیهٔ این شربت این است که نیم لیتر آب جوش را روی پنجاه گرم گل خشک هلو بریزید و ده دقیقه آن را دم کنید، بعد آن را صاف کرد و هم وزن آن شکر یا عسل به آن اضافه کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35