مصرف ریحان سلامتی شما را تضمین میکند

خواص ریحان و فواید آن موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. تقریبا همه افراد سبزی ریحان را در بین سبزی خوردن دوست دارند، چون طعم خوبی دارند. اما باید بدانید این سبزی در کنار طعم و بویی که دارد خواص خیلی زیادی هم برای سلامتی دارد. مثلا سبزی ریحان آرامبخش بوده و غم و اندوه را درمان میکند. همچنین شما میتوانید برای درمان سیاه سرفه از خواص ریحان استفاده کنید.

خواص ریحان
خواص ریحان

خواص ریحان

گفته شده است که ریحان افکار مالیخولیایی و وسوسه های ذهن را از انسان دور میکند. با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

خواص ریحان رفع غم و اندوه و نوراستنی

برای رفع غم و اندوه میتوانید از خواص ریحان استفاده کنید. بیست تا پنجاه گرم ساقهٔ ریحان را که دارای برگ و گل است در یک لیتر آب جوش بریزید و دوازده دقیقه دم کنید، بعد آن را صاف کرده و شیرین .کنید و بعد از هر غذا یک فنجان از آن را بنوشید دم کردهٔ ریحان به ترتیبی که در بالا شرح داده شد برای رفع غم و اندوه و معالجهٔ نوراستنی داروی شفابخشی است.

خواص سبزی ریحان
خواص سبزی ریحان

درمان سیاه سرفه با خواص ریحان

یکی از مهمترین خواص ریحان درمان سیاه سرفه است. بیست گرم رِیحان را که دارای ساقه، برگ و گل است با بیست گرم گل آویشن مخلوط کنید و مخلوط این دو را در یک لیتر آب جوش بریزید و دوازده دقیقه به حالی خودش بگذارید تا دم بکشد بعد دو قاشق سوپخوری عسل به آن اضافه کنید و هر نیم ساعت چند جرعه از آن را بنوشید. دم کردهٔ سبزی ریحان و آویشن که با عسل شیرین شود دوای خوبی برضد سیاه سرفه است و بویژه بچه ها بخوبی آن را میخورند .

رفع اختلالات هاضمه، ترشی و اتساع معده

کسانیکه دچار اختلالات هاضمه شده اند، یعنی غذای خود را ترشی می کنند و یا اتساع معده پیدا کرده اند، باید پنجاه گرم ساقه، برگ و گل ریحان را در یک لیتر آب جوش چهل و هشت ساعت بخیسانند و قبل از غذا هر روز یک یا دو لیوان از آن را بنوشند؛ مدتی که به این کار ادامه دادند خواهند دید که اختلالات هاضمه آنها برطرف شده است.

خواص ریحان
خواص ریحان

درمان تب و گریپ با سبزی ریحان

بیست گرم رِیحان را در یک لیتر آب سرد بگذارید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید، تا چند دقیقه بجوشد، بعد آن را صاف کرده و شیرین سازید و بگذارید سرد شود و در طی روز چند جرعه از آن را بنوشید. نوشیدن دم کردهٔ سرد ریحان تب را قطع کرده و داروی مؤثری برای معالجه ی گریپ است.

سبزی ریحان و درمان گلودرد و آنژین

کسانی که به گلودرد و آنژین مبتلا شده اند باید پنجاه گرم ساقه های رِیحان را که دارای برگ و گل است در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دم کنند، بعد آن را صاف کرده و با عسل شیرین سازند و هر روز چند مرتبه به این دم کرده غرغره کنند. غرغره دم کردهٔ ریحان که با عسل شیرین شده باشد. خیلی زود تورم گلو را برطرف میکند و گلودرد و آنژین را معالجه می کند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا