نوشیدن آب هنگام غذا باعث بروز چه مشکلاتی میشود

نوشیدن آب هنگام غذا به شدت برای سلامتی شما ضرر دارد. حداقل باید نیم ساعت قبل یا بعد از غذا آب بنوشید. نوشیدن آب هنگام غذا نه تنها باعث بد هضم شدن غذا می شود، بلکه یکی از علل اصلی بیماری کبد چرب است و در کار کبد هم اختلال ایجاد می کند. همچنین سعی کنید در هیچ شرایط آب خیلی یخ نخورید و دمای آن متعادل باشد.

نوشیدن آب هنگام غذا

نوشیدن آب هنگام غذا

به گزارش مجله پزشکی آسان طب ، نوشیدن آب هنگام غذا خوردن؛ بسیاری عادت دارند هنگام خوردن غذا آبی بنوشند، عمل نوشیدن آب همراه وعده های غذا حرکتی کاملاً غیر منطقی میباشد، زیرا معده حاوی مایعات و ترشحات هضم کننده ای است که مواد غذایی خورده شده را هضم می کند.در این مطلب از مجله اینترنتی آسان طب درباره مشکلات نوشیدن آب هنگام غذا توضیح میدهیم .

هنگامی که وسط غذا آب نوشیده شود این ترشحات را رقیق میکند.

و در نتیجه از هضم کامل غذا جلوگیری می شود و نوشیدن آب بین غذا باعث اختلال در دستگاه گوارش شده و در کل، بر چرخهٔ پاکسازی نیز اثر سوء گذاشته و مقدار زیادی از مواد غذایی بدون جذب، دفع میشود.

به عبارت دیگر نوشیدن آب در زمان خوردن غذا موجب رقیق شدن شیرابهٔ معده شده در نتیجه، معده برای ترشح شیرابه بیشتر، انرژی بیشتری را به مصرف می رساند.

نوشیدن آب هنگام غذا
نوشیدن آب هنگام غذا

هضم غذا در سیستم گوارش به طور معمول به چنین زمانی نیاز دارد. ترکیب نامتناسب مواد غذایی و یا نوشیدن آب در حین صرف غذا ممکن است عمل هضم و جذب را به ۸ تا ۱۰ و حتی ۱۴ ساعت افزایش دهد.

با مصرف مواد غذایی آبدار می توانید مواد سمی و زائد را از بدن خود شسته، دفع کرده و در نتیجه اضافه وزن خود را از بین ببرید.

پرهیز از انواع نوشابه ها، که جز ترکیبی از مواد رنگین سیگلامات و گاز نمی باشد، لازم است؛ زیرا مواد رنگین در نوشابه ها برای سلول های کبد، سمّی مهلک بوده و دفع و تجزیه این مواد کار کبد و کلیه را دو چندان می کند.

و همچنین در تولید این نوشابه ها از سیگلامات به جای قند استفاده میشود که چندین هزار بار قوی تر است و برای صاحبان شرکت ها از نظر تجاری مقرون به صرفه می باشد.

نوشیدن آب

اثر کربوهیدرات در انسان

غذاهای سرشار از کربوهیدرات به شکل های گوناگونی در افراد اثر میکنند. برخی پس از خوردن خوراکی های شیرین، خواب آلوده و برخی، بداخلاق می شوند.

برخی ازافراد هم نسبت به مواد قندی بسیار حساس هستند و با خوردن کمی ماده قندی، حتی قند میوه های شیرین، دچار حالت افسردگی میشوند.

کسانی هم هستند که به خوردن مواد قندی علاقه زیادی دارند، وقتی کمی شکر یا کربوهیدرات میخورند، احساس بهتری میکنند.

این را هم بخوانید : عواقب عدم مصرف آب و میزان نیاز بدن

خوردن خوراکی های سرشار از کربوهیدرات، نه تنها هیج دشواری یا اشکالی ندارد، بلکه درست برعکس، برای سلامت بدن ضروری است.

اما کسانی که نسبت به خوردن این مواد تمایل زیادی دارند، باید دو نکتهٔ اساسی را در نظر بگیرند:۱

۱. به جای خوردن شیرینی و شکلات، غذاهایی را برگزینند که کربوهیدرات پیچیدهٔ فراوانی دارند مانند: برنج، غلات، حبوبات و سبزی ها.

۲. از خوردن شیرینی های پرچربی مانند: انواع کیکها، کلوچه، نان خامهای و از این قبیل خودداری کنند.

‫4/5 ‫(1 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا