بلوکرها چیستند و شامل چه موادی میشوند

بلوکرهای نشاسته با مهار آنزیم آلفا-آمیلاز، آنزیمی که به وسیله پانکراس تولید و به روده ترشح می شود، عمل می کند. وقتی بلوکرها در میزان کافی مصرف می شود؛ هضم مقدار چشمگیری از نشاسته خورده شده بلوکه می کند. این موضوع نه تنها باعث کاهش جذب کالری بلکه سبب کاهش مقدار شوند. بنابراین بلوکرها به رژیم گیرندگان و کسانی که میخواهند جذب کربوهیدرات خود را کاهش دهند و نیز در انحراف میزان انرژی موثر رژیم غذایی از قند ها به سمت دیگر منابع انرژی مانند پروتئین کمک رسان هستند.

بلوکرها

بلوکرها و تاثیر آن در کربوهیدرات

کربوهیدرات ها به سه شکل وجود دارند: فیبرها کربوهیدراتهای غیرقابل هضم هستند و کربوهیدراتهای قابل هضم که از دو نوع مرکب (طبقه ای که بیشتر از نشاسته ساخته می شوند) و ساده (مانند گلوکز) تشکیل شده اند. امروزه بیشتر افراد میدانند که قند برای سلامتی مضر است. با این وجود، پرهیز از افزایش مصرف قند در فرآیند رژیم گیری بسیار دشوار است. کربوهیدراتهای مرکب، مانند نشاسته، پیش از جذب به گلوکز تبدیل می شوند. نشاسته بیشتر در غلات (حبوبات، انواع نان، ماکارونی، برنج) همچنین در سیب زمینی و ذرت و تعدادی دیگر از غذاها یافت می شود. نهایتا نشاسته به گلوکز تبدیل شده و این تجزیه و تبدیل بسیار سریع انجام می شود. در رژیمهای امروزی در ارتباط با قندها یک مشکل اساسی در سوخت و ساز کربوهیدرات وجود دارد. بلوکرها در صورتی که در مقدار کافی و مناسب خورده شود؛ می تواند هضم را مهار و جذب چند صد کالری از نشاسته را به تاخیر اندازد.در تحقیقات نشان داده شده که پپتید FM (هضم گلوبین) کلی چربی بدن و تریگلیسرید انسانها را مانند حیوانات کاهش میدهد. در یک دوره سه ماهه، میزان چربی بدن به طور عادی بدون اینکه تغییری در رژیم غذایی و فعالیت ورزشی صورت گیرد، حدود ۳ درصد کاهش یافت. دلیل موجه اشاره شده به وسیله محققان این است که ورود چربی از رژیم غذایی به جریان خون کاهش یافته و کل میزان چربی از جمله درگیر شدن آن در اکسیداسیون برای تولید انرژی افزایش مییابد. ادعای بیشتری که وجود دارد این است که سنتز چربی جدید از کربوهیدراتها کاهش مییابد که احتمالا در نتیجه اثر غیرمستقیم بهبود پاسخدهی انسولین است و این موضوع زمانی رخ میدهد که میزان دفع اسیدهای چرب آزاد از خون بیشتر می شود. هیچ گونه آثار جانبی نیز اشاره نشده است.

GMP از بلوکرها 

بلوکرها

بنا به گزارشات مجله پزشکی آسان طب GMP ترکیب جالب تری است.فعالیت بیولوژیکی GMP  توجه زیادی را به خود جلب کرده است. تحقیقی که روی توانایی آن در جلوگیری از وبا و مسمومیتهای درونی اشریشیا کولی صورت گرفته از چسبندگی ویروس و باکتری جلوگیری، ترشحات معدی را سرکوب، از تکثیر باکتریها جلوگیری و تعدیل پاسخهای سیستم ایمنی را نشان میدهد. محافظت در برابر مسمومیت، باکتری و ویروس ها و تعدیل پاسخ های سیستم ایمنی رضایت بخش ترین کاربردهای ترکیب آن است.بعضی عقیده دارند که GMP ممکن است تخلیه معدی را از راه تاثیر روی هورمون کوله سیستوکینین (CCK) تحت تاثیر قرار دهد که پیش از این تحت عنوان سرکوب کننده های اشتها از آن یاد شد. اینکه آیا GMP مزایای خاصی در کاهش وزن دارد یا نه هنوز مشخص نشده است.اولسترا، نوعی از چربی است که اساسا ماهیت چربیها را ندارد، به زودی به طور عادی در زنجیره غذا از چیپس تا بستنی و فراتر از آن یافت خواهد شد. به طور ساده اولسترا به جای چربیها در رژیم غذایی با یک پلیمر ساکارز غیر قابل هضم به کار میرود. متاسفانه، تحقیقات متعدد پیش از اینکه به وسیله FDA تصویب شود، گفته اند که اولسترا به مواد مغذی محلول در چربی متصل و آنها را از بدن دفع می کنند. این مواد مغذی شامل کاروتن ها، ویتامین E ،D ،A و K هستند. اولسترا همچنین به طور آشکار سبب اسهال در بعضی افراد می شود.

تاثیر چربیها و قندهای بدون کالری در کاهش وزن 

بلوکرها

زمانی که رژیم گیرندگان به خصوصی به لحاظ پزشکی درمان می شوند و کاهش وزنی تجربه نمی کنند آنهایی هستند که بیشترین مقدار نوشیدنی های رژیمی بدون شکر را مصرف می کنند. این نتیجه می تواند ناشی از مقدار سدیم موجود در این نوشیدنیها باشد که ممکن است احتباس آب را در بعضی افراد افزایش داده یا ناشی از عوامل دیگری باشد که در این وضعیت درگیر شوند. در حقیقت، ممکن است ساخارین در برخی شرایط به سختی موجب کاهش وزن شود، اما به نظر میرسد آسپارتام آنزیمهای مسؤلی ترموژنزیس را به میزان ۳۰ درصد دور از دسترس قرار میدهد. با این وجود، در این مورد استفاده صرف از شرینی های مصنوعی ممکن است به افزایشی مصرف چربی به مقدار زیاد زمانی که با مصرف مشابه قند طبیعی مقایسه میشود، منجر شود. همچنین یک مطالعه نشان داد وقتی که آزمودنیها حسین فعالیت نوشیدنیهای شیرین مصنوعی میخورند؛ در مقایسه با افرادی که آب یا یک نوشیدنی با طعم ساکارز مینوشند، ۱۶۰ تا ۱۹۰ کالری بیشتر از تمام مواد موجود در غذا را می سوزانند. یک توضیح احتمالی این است که مزه شیرین آن روی زبان رهایش انسولین را تحریک کند. با این وجود نکته، محققان در مصرف متوسط قندهای با مزه شیرین به سردرگمی دچار شدهاند. در مقابل، به نظر، این موضوع واضح است که مصرف مواد مصنوعی که مزه غذاهای طبیعی را دارند اما کالری ندارند به افزایش سطوح انسولین خون منجر شود. زمانی اولسترا مصرف می شد تا جایگزین کالری های چربی در رژیم کم کالری باشد، مشاهده شد رژیم گیرندگان با وجود اینکه به بیشتر غذاها دسترسی داشتند؛ فقط کالری مصرفی خود را بیشتر می کردند تا از این راه کالری دریافتی حاصل از چربی را کاهش دهند. این موضوع نشان می دهد که مصرف مواد مصنوعی کم کالری جدید به رژیم گیرندگان در کاهش یا حفظ وزن کمک نخواهد کرد.

دسترسی و میزان مصرف بلوکرها

بلوکرها

چیتوسان در مقادیر متغیری مصرف میشود تا به میزان چربی وعده غذایی پیوند بخورد. چیتوسان به شکل قرص و کپسول موجود است. دستورالعملهایی نیز با این محصولات می آید برای نمونه: یک قطعه پیتزا با ۲۰ گرم چربی ممکن است با ۱۰ عدد کپسول چیتوسان بالانسی شود. پپتید FM معمولا به عنوان جزیی از پودرهای رژیمسی و محصولات مشابه یافت می شود. مقدار پیشنهاد شده برای کنترل چربی در رژیم غذایی متوسط بین ۱/۵ تا ۲ گرم است. با وجود برآورد بیرونی از این اطلاعات، ممکن است مصرف آن تا ۴ گرم مورد نیاز باشد. همچنین، در صورتی که برای حفظ موثر یک رژیم کم کربوهیدرات مصرف می شود، دوزهای نسبتا بالایی از فاسئولامین مورد نیاز باشد (حتی زمانی که کربوهیدرات مصرف می شود). یک یا دو گرم در هر وعده غذایی از این عنصر فعال می تواند مورد نیاز باشد بنابراین، دستورات سازندگان باید تقریبا به طور کامل پیروی شود.

منبع:https://mag.asanteb.com

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Notice: fwrite(): write of 661 bytes failed with errno=122 Disk quota exceeded in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 43

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/magasante...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/magasanteb/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52