راه جدید درمان یبوست با تخم شربتی

یبوست ازدسته بیماری هایی است که اکثر افراد به ان دچار میشوند . در این بیماری مدفوع انسان سفت میشود و دفع ان مشکل است. برای درمان یبوست با داروهای گیاهی و در خانه روشهای مختلفی وجود دارد. تخم شربتی یکی از این روش هاست . ( درمان یبوست با تخم شربتی )

درمان یبوست با تخم شربتی – خواص تخم شربتی در درمان یبوست

به گزارش بخش تغذیه سایت آسان طب ، تخم شربتی دارای ترکیبات گیاهی شناخته شده ای به نام موسیلاژ است . موسیلاژ موجود در تخم شربتی به عبور مدفوع از روده ها و ایجاد احساس سیری و پیشگیری از پرخوری کمک خواهد کرد. درمان یبوست با تخم شربتی . طبق بررسیهای بدست امده ، خاصیت اصلی تخم شربتی مقابله با یبوست است. علت این خاصیت فیبرهای محلول و غیر محلول در آب فراوان موجود در این دانه های ریز است که برای داشتن گوارشی سالم بسیار مفید هستند . فیبرهای محلول در آب تخم شربتی حرکات روده ها را افزایش می دهد. این فیبرها در بدن هضم نمیشوند و مانند یک جاروبرقی ضایعاتی که مورد نیاز بدن نیستند را تمیز می کنند. همچنین فیبرهای محلول در آب باعث عبور راحت تر مدفوع از روده ها خواهد شد، چون آب را جذب می کنند، حجیم شده و به خوبی مواد زائد را از بدن دفع خواهند کرد . ( درمان یبوست با تخم شربتی )

اگر مشکلات گوارشی و یبوست دارید حتما تخم شربتی را به برنامه ی غذایی تان اضافه کنید تا مشکلاتتان سریعتر حل شود. پیشنهاد میکنیم روش مصرف تخم شربتی را به درستی یاد بگیرید تا بهره ی بیشتری از خواص ببرید. برای بیشتر شدن خواص ضد یبوستی تخم شربتی می توانید این دانه ها را به ترکیب نوشیدنیها اضافه کنید. درمان یبوست با تخم شربتی . به عنوان مثال می توانید دو قاشق تخم شربتی را در یک لیتر آب بریزید و چند تکه (۳ تا ۶ تکه) خرما به آن اضافه بکنید. سپس حسابی با هم مخلوط کنید و ده دقیقه صبر کنید تا به خورد هم بروند . اگر دچار یبوست جدی هستید یک لیتر صبح و یک لیتر بعد از ظهر از این نوشیدنی مصرف بکنید تا یبوستتان درمان شود .  درمان یبوست با تخم شربتی

هنگام درمان یبوست با تخم شربتی  باید آب بیشتر بنوشید

دانه های تخم شربتی زمانیکه به میزان کافی آب جذب کنند می توانند به طور مؤثر عمل کرده و با یبوست مقابله کنند. بنابراین لازم است که به هنگام مصرف تخم شربتی، مصرف آب یا دیگر نوشیدنی های طبیعی و سالم را نیز افزایش دهید. درمان یبوست با تخم شربتی . برای جلوگیری از عوارض تخم شربتی روی دستگاه گوارش توصیه می شود که قبل از مصرف تخم شربتی را در یک لیوان آب بخیسانید. همچنین روزانه بیشتر از دو قاشق غذاخوری تخم شربتی نخورید تا تاثیر خود را بتواند نشان دهد .

‫0/5 ‫(0 نظر)

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا